Jump to content
Българският форум за музиканти

Пеене, свирейки на друг инструмент?


Recommended Posts

Не видях подобна тема, макар че сигурно има, и ако е така, извинете xD.

Кажете някакви упражнения за да свикна да пея и да свиря едновременно. Свиря на китара.

Благодаря от сега. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има такава тема от преди 4месеца в раздел китара, но не ми се търси! Ето пример Three of a Perfect Pair - Adrian Belew :cheers2:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай пеене с инстументал и виж дали се синхронизираш добре, когато някой друг свири - влизаш ли навреме и уверено, ритмични ли са фразите и финалите, точни ли са тоновете?

 

После обратното - свири на някой друг да пее и внимавай, да не се подвежаш по него.

------------

Ако тия двете неща се получат - добре! ;)

 

После въпросното парче, което искаш да изпееш с китарата, го разучавай на части. Научи първо акомпанимента и се постарай свиренето ти да е ЖЕЛЕЗНО - да не мислиш за него. И едва тогава почни да пееш.

Един метроном ще ти е неоценим помощник в това начинание. :)

 

И ако 80% от парчето става добре, а на едно-две места продължаваш да бъркаш, НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ. Почивай известно време от тая песен, да ти улегне и да не те уморява мисълта, че нещо й куца - и пак.

Каквото направиш и стане добре - изсвири го на купон, пред приятели. (Тяхната радост ще ти даде тонус да продължиш.)

 

Дано съм помогнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти добър усет за ритъм и "да гледаш" на мястото на акордите и сричките във времето като на "удари", но и да съумееш да ги разпределиш между ръцете си и дихателния апарат. Накратко - усет за ритъм. Нищо повече. Направи си записчета, писни ги, ще ти кажем как си се справил(а). ;)

Аз например като бях на 16-17 (тогава хванах китарата) се тренирах с "Come As You Are" на Nirvana. За целта е перфектна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Не видях подобна тема, макар че сигурно има, и ако е така, извинете xD.

Кажете някакви упражнения за да свикна да пея и да свиря едновременно. Свиря на китара.

Благодаря от сега. :)

 

 

Ами вероятно най-доброто упражнение е просто да... опитваш. :) И редовно, докато стане...

 

Не е лесно, аз наскоро (на стари години :cheers2:) почнах да опитвам да свиря на пианото и да пея едновременно. Нема лесно. :)

 

Опитите продължават, като предполагам, че като се получи, кефа ще е на ниво. :)

 

Да му мислят само пиЯно-баровете, щото бел негър ше ги гази.

 

:D

Редактирано от karapetkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.