Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Няма нужда от помощ вече, оправих се :)

За заинтересованите - първо се селектира, това, което трябва да изчезне->Hide from score, а след това всичко селектирано - Hide empty stave :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неволята учи:metalist:

В Софийския университет провеждаме курсове по различни музикални дисциплини, между които и "Sibelius".

 

Повече информация има в тази тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=75141&hl=

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Понастоящем копирам един концерт за пиано и оркестър и принципно познавам Сибелиус доста добре (имам предвид програмата :D ). Но се натъкнах на фигура, която просто не мога да измисля как да набутам, така че Сибелиус да я приеме, че и да я изсвири. А именно - имам 3/4 такт, в който на мястото на 1-во и 2-ро време трябва да напъхам (дръще се здраво!) 16 шестнадесетини!!! Така е по оригинал... Опитах няколко неща - да задам ръчно в прозореца за триоли да го направи 2:1, 4:2, 8:4 - не го приема. Опитах да го сметна с 30ивторини с точки, ама нещо пак не се получава сметката. Дори опитах с 64въртини! И пак не става!

Помагайте спешно!....

Благодаря предварително.

 

П.С.

Ако ви трябва print screen ще сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече няма нужда от помощ - в края на крайщата реших просто да напиша пасажа в 32торини. Но ако някой все пак знае как да ги направя да изглеждат като 16тини да пише :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата приема, че за 1 четвъртина може да се изсвирят 4 шестнадесетини и има предел при неправилното делене - т.е. като се стигне до 8 шестнадесетини - то вече си е тридесетивторина. Аз бих излъгал визуално Sibelius, като и дам такт с друга продължителност (примерно 6/4). Но ако трябва и да се прослушва - не става с плитки лъжи - трябва нещо по-сериозно:)

 

А оригинала, предполагам, е ръкопис, нали? Често композиторите очакват от нотонабирача да се досеща за разни подобни неща (като това, че всъщност има още едно ребро:music336:.

 

Успех!

 

Влад

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на всички!

 

Имам следния проблем - реших да си изтегля Сибелиус 4, вкарах кода, който ми искаше и като започнах да пиша ноти, не се чуваше звук.

 

Бихте ли ми помогнали по най - бързия начин?

Благодаря за вниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да направя едни ноти в ала бреве които писах за бас китара два пъти по бавни като нотни стойности,тоест шестнадесетината нота да стане осмина,осмината- четвъртина,четвъртината-половина, а половината -цяла.Не желая това да стане с знак ала бреве за два пъти по бавно четене, а самите нотни стойности да се удвоят като продължителност, но чичко гуугъл не отговаря на въпроса ми,ако изобщо може да се нарпави това със Сибелиус.не ми препоръчвайте Финале.С нея не съм работил и сега нямам време да се уча. :unsure:

Мерси

 

 

 

То това е обратното на алабреве като се замисля.Удвояване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Извинявам се, че още веднъж поствам този въпрос, но бих искал да разбера как се пишат шесдесет и четвъртини в Sibelius?

Благодаря ви, предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

explian.jpg

Надявам се това да помогне :)

 

:thumbs_up:Помогна ми! Благодаря ти много!!! :thumbs_up:

Редактирано от Emsss777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Аз съм Гого от Бургас и съм на 12. От 2 години на сам използвам Sibelius. Искам да попитам, когато примерно искам да си направя някакво ритъмче на Drum Set(инструмента за барабани), как мога да напиша на нотния ред отворени или затворени чинели? Виждал съм в други партитури, че има някакви ноти, като хиксчета(х), които изпълняват такива музикални видове от комплекта барабани.Как може да ми помогнете и аз да мога да пиша такива ноти (х)...? Много ще съм Ви благодарен! :pray: Ако не отговоря във форума, моля да ме потърсите в скайп: goggichaa

Редактирано от Gogo.NUMSI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,можете ли да ми помогнете с това да ми кажете как да си направя цял нотен лист с виолов ключ.Успях със сол ключ но не и с виолов,а когато успях с виоловият ключ то беше само един ред и единственият начин който открих е да копирам реда,обаче предполагам че има и друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кой Сибелиус си? Десен бутон върху ключа, избираш Clef, след което посочваш желания ключ, кликваш върху стария и го сменяш. Променя се на всички редове при мен. Ползвам Sibelius 7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.