Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Проблемът е следния - не ми засича външния MIDI контролер (електрическото пиано), което прави въвеждането на нотите 100 години път с камили и не пуска никакъв звук (тоест - не мога да прослушвам това, което съм написал) - нито MIDI, нито ASIO direct sound (а съм с пълният Kontakt GOLD, а саунд картата ми е Creative X-Fi Platinum с външен панел, 7.1 и 3D MIDI, Creative ASIO). Защо става така??? Как да го поправя (същия проблем проимах наскоро и на другия компютър, там картата е Creative sound blaster Live! 5.1 - стана съвсем ненадейно и аз реших, че Windows-а е за преинсталация, ама се оказа, че не е това)?

 

Моля тези, които познават програмата, да помогнат!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си пропуснал - разгледай менюто devices. При мен е в меню play, но в момента съм махнал 4-ката и ползвам 3-ка. Понякога има проблем и когато е пусната друга програма, използваща миди.

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

На колко оценяваш тази ми помощ?:)

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много!!! Помощта се оценява на 8 по шестобалната :)

Това помогна много, оказа се, че не бях забелязъл, че на use this device всичко ми е на No :)

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам sibelius 4 но ми прави страхотни проблеми. Преди да си преинсталирам уиндоуса пресвирваше всичко с какъвто си звук иска примерно пианото го пресвирваше като барабани и не знаех как да го оправя. Сега от няколко дни изгуби звук. Не знам какво да правя. 5 пъти я преинсталирвам и пак не просвирва. Моля някой ако може да ми помогне да каже какво да правя да даде акъл че съм го закъсала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много и на мен ми бе изчезнал звука много съм ви благодарна :greenangel::metalist: :metalist: :metalist: :metalist: нямате представа колко съм щастлива :metalist: :metalist: :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко малко му трябва на човек:greenball:

Радвам се, че бях полезен!

Гласувайте за мен на следващите избори;) /или чрез системата за рейтинг;)/.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Загубиха ми се звуците от сибелиуса. Не знам какво да правя помогнете ми. В паника съм. Още където пише дивайс не иска да ги свири дори и за проба. Преинсталирвах 10000 пъти нищо не става. Какво да правя? ;):ok:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Значи сложих си сибелиус 4.1.5 и всичко е точно само дето нотите не излизат целите а само опшашките смисъл кръгчетата ги няма. и не може да се разбере нотата каде е на петолинието та плс може би съм го изключил без да искам от някуде или нз кво ама ако някой знае как се оправя да помага плс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Начинаещ съм в обучението на музикалните програми и искам да се запозная с някои от тях. Интересувам се, къде да намеря информация за работата със Sibelius.Имам програмата, но не я разбирам. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинаещ съм в обучението на музикалните програми и искам да се запозная с някои от тях. Интересувам се, къде да намеря информация за работата със Sibelius.Имам програмата, но не я разбирам. Благодаря предварително.

 

Ако имаш прилично ниво английски, не мисля, че имаш нужда от наръчник за повечето операции. Ако все пак нещо ти е неясно: питай! Няма нищо срамно в това, стига да имаш специфични въпроси от рода" Как се прави X?"

 

Sibelius Help Center!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма нищо преведено на български за това как се работи със Sibelius, тогава нямам избор - ще се пробвам на английски, въпреки че не съм много навътре с него. Сега например назная къде е гумата за триене ;), или пък как да напиша осмини ноти в един такт без да са свързани с общо ребро, а с байряче (знаменце); как да напиша акорд; как да поставя 1ва и 2ра волта, знаци за 8-ва, крешчендо и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма инфо на български, посочете ми къде да намеря ръководство за Сибелиус на английски, пък аз ще се пробвам с някоя програма и с моите оскъдни познания по английски да поразбера нещо. Още по добре е, ако има и на руски, но във виртуалното пространство, защото намерих книга на руски, която не искам да поръчвам онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.