Jump to content
Българският форум за музиканти

Пускането на нов албум за свободно слушане


Recommended Posts

Темата е за свободното пускане на нови албуми, но понеже вече пое и в други посоки, ще си позволя да споделя впечатленията си по въпроса, породени от разпространението на лично мой музикален продукт който издадохме през 2006 година.

 

Вече съм открил 3 броя тракера, където ми цакат албума на 320 кб/с естествено без моето знание и съгласие, при това пакета съдържа и обложката в резолюция достатъчна за начеването на нова предпечатна подготовка.

Естествено би било смешно да правя проблем от това.Ако мои пари отидат другаде, няма да са милиони, нали?

 

Ако теоретично бях издал този албум с по-голям лейбъл, каква щеше да е разликата по отношение на пираството? - Никаква.

Пак щяха да го цакнат, с тази разлика че сега го откривам само в руски, румънски и български торенти, а иначе щеше да се предлага вече и в южна кореа. ;)

 

Който усеща дадена музика близка до неговия вкус, той ще отдели пари за оригинален диск.Това е правилото и важи и за малки и за големи.

 

Наздраве! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре, не мислиш ли, че това е позитивно? Колко бг музиканта, могат да се похвалят, че им точат албумите в три чуждестранни тракера? Ако го беше пуснал за 20 лева, колко щяха да го купят? Аз примерно, хем се засичаме тука из форума, въобще не знаех дори, че пишеш албум. Ако някой ми го прати - ей гледай какво свалих и ми го препоръча сигурно щях да го чуя и после да реша какво да правя, а не обратното, докато ако му треснеш цена от 20 лева и не мога да го чуя от никъде, просто ще го оставя, защото не знам въобще за какво си давам парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, не мислиш ли, че това е позитивно?

 

Разбира се, че си прав.

Това, че има "някакъв" интерес към моя продукт, може само да ме радва.И тъй като никога не съм имал нереални очаквания, че ще стана мега звезда, се чувствам удовлетворен от резултата.

Цената на диска е 10 лева, а не 20 и не съм я определил аз.Ако зависеше от мен щеше да струва 6.66 лв. за да ми остават по 34 стотинки бакшиш на бройка. :)

 

Колко бг музиканта, могат да се похвалят, че им точат албумите в три чуждестранни тракера?

 

Ами да ти кажа, случайте са много повече от колкото си мислиш.Нали знаеш, че понякога тихите води са най-дълбоки.

 

 

п.с. - не си разбрал за това че съм издал албум, защото не съм се регистрирал в този форум за да парадирам с постиженията си;

 

п.п.с. - и за да съм честен, май съм го споменавал два-три пъти;

 

Ако имаш интерес разгледай тук.

 

:greenball:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам интерес и ще го разгледам! По принцип се радвам да чуя бг продуцкия дори и на стилове, които изобщо не слушам (в случая - Блек метъл), но най-малкото ми е интересно кой какво прави. Има неща, които ми отвяват главата откъм продукция.

 

А цената от 20 лева беше просто случайно избрано число :greenball:. Иначе не съм попадал на толкова много БГ произведения по родните тракери (нали изписва последните, както и най-активните). Не казвам, че няма, но ми се струва постижение това, за което говориш. А някъде беше споменал, освен ако не бъркам, че имаш 3 албума (може и да те бъркам с някой), но една тема в Авторска музика си заслужава.

 

 

И между другото, няма ли някакъв начин да ги спреш нещата по тракерите, ако не желеаш? Бос съм в тази тема, но ми беше правило впечатление за няколко така издадени диска на едни китаристи, примерно Cesar Huesca, който като издаде първия си (и засега единствен) албум и го мернах след известно време в пиратския залив и след няколко дена го нямаше вече, а той беше пуснал едно видео, където обясняваше за човек от тубата, който качил песента му там и дал линк към торент за албума. Реших, че има нещо общо, но признавам си, не съм се интересувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някъде беше споменал, освен ако не бъркам, че имаш 3 албума (може и да те бъркам с някой).

 

Всъщност имам два демо записа по 20-25 минути съответно записани през 2003 и 2004 година, които бяха отразени с малки статийки в някой списания.Иначе албум в истинския смисъл на думата се води официално "Enemy Of The World", който записах през 2006 (на някой места има грешка и го водят 2004, защото съдържа песни от онова демо, но презаписани наново през 2006).

 

една тема в Авторска музика си заслужава.

 

Е има.Даже две.

 

Тема 1

 

Тема 2

 

В тази тема съм се представил подробно, но изглежда не съм интересен. :whistle:

 

Има неща, които ми отвяват главата откъм продукция.

 

Моите записи със сигурност няма да те впечатлят с продукция.Това обаче е характерно за такъв стил метъл.Въпрос на късмет. ;)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.