Jump to content
Българският форум за музиканти

Активен адаптер с пасивна електроника


Recommended Posts

Как така - нали Duncan Designed бяха пасивните на Дънкан?!

:)

 

Пич,кво му има на ЕМГ-то че си тровиш нервите..

Не виждам нещо смешно, мислех че е като EMG и EMG-HZ.

А просто бридж адаптера не е с толкова гейн, колкото ми е нужен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гейна обикновено идва от усивателя, не от адпатера. Gain осначава усилване, технически.

Може би имаш предвид, че адаптера няма достатъчно висок изходен сигнал.

 

Според мен, пробвай първо с друга китара с други, силни адаптери, в твоята апаратура, преди да търсиш вината в адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък виждам много смешно. Първо се оказва, че тва дето искаш не е такова, изобщо даже не си се поинтересувал да разбереш аджеба какво активно ли е пасивно ли е, би ли е. Второ отговорите на въпросите ти съм ги виждал по няколко пъти в други теми и то чисто случайно, защото не се интересувам грам от активни адаптери. Защо не се разтърси из форума, гугъл даже няма да споменавам. Нищо, поне е забавно да ти се четат постовете.

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, все ще има някой да ме захапе...

 

1. Смятах, че Designed/Seymour е като EMG/HZ, тоест смятах, че щом адаптера е Seymour Duncan, той ще бъде активен.

2. Във форума търсих, в Гугъл намерих неща, които бяха прекалено сложни - не разбирам от потенциометри, електроники и т.н.

3. Адаптера е пасивен, значи някой само да разясни дали наистина ще е проблем, че китарата ми не е с Флойд Роуз/Тремоло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, разбира се, че не е чак такъв проблем, всичко си пише, научете се да четете! "Recommended for vibrato-equipped guitars." Пише го на сайта на Дънкан. Пригоден е за китари с тремоло адаптерът, специално пригоден е за такъв тип китари...Спокойно можеш да си харесаш и друг адаптер, след като ти се изясниха нещата със Сиймор Дънкан. И това, че все някой те "захапва" най-вероятно показва, че проблемът е в твоя телевизор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрониката на китарата не е нещо извънземно, и всъщност е 'електроника' на много елементарно ниво. Ако четеш малко по-внимателно, всичко ще ти щракне на място. Всичко си го пише на доста разбираем език в коя да е статия, която ти излезе в гугъл, стига разбира се да нямаш проблеми с чужди езици. Тогава проблемът е друг вече. Когато за първи път сменях адаптери на китара грам не разбирах, просто хванах поялника. След един следобяд грешки и две кофи псувни накрая всичко заспа, но за сметка на това схванах горе-долу кое защо е там. Проба и грешка, не е толкоз сложно. А не е като да липсва информация из интернет пространството, или във форума дори.

 

Единственото, което да те посъветвам, освен да се поинтересуваш малко повече, ако решиш все пак да опиташ сам, е да внимаваш с поялника, защото изгарянето хич не е приятно.

 

Никой не те захапва (е може и да те захапва, знам ли), но наистина малко се напрегни и помисли. Наистина е вярно, че колкото повече информация има, хората толкова по-малко я четат тия дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси, за захапването, разберете ме, млад китарист съм и за китарата си съм събирал с месеци, занимавал съм се с продажки и покупки, как да не ме е страх да не и направя нещо? Последния път, когато мод ми писа за спама ми, ми каза да питам и да питам, защото е по-добре от това да говоря и да не знам. И мисля, че е прав.

 

Последен (засега) въпрос - при кой мога да ида в София за минимални пари колкото да монтира адаптера? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, няма лошо да питаш, ама и малко мислене се иска :nono:

Можеш да пробваш да пишеш на Евтим, за около каса бира ш'съ спрай :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси, за захапването, разберете ме, млад китарист съм и за китарата си съм събирал с месеци, занимавал съм се с продажки и покупки, как да не ме е страх да не и направя нещо? Последния път, когато мод ми писа за спама ми, ми каза да питам и да питам, защото е по-добре от това да говоря и да не знам. И мисля, че е прав.

 

Последен (засега) въпрос - при кой мога да ида в София за минимални пари колкото да монтира адаптера? :)

 

80% от нас сигурно също са си събирали пари за първата китара, така че... :)

 

А има една поговорка "който го е страх от мечки да не ходи в гората"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам що си решил да сменяш със Duncan , щото EMG - HZ са си страхотни адаптери , имам 2 китари Cort със EMG - HZ и са перфектни , свирил съм и с Jackson , със Seymor Duncan и беше доста по зле от моите китари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек, да не сравняваш два процесора по брой операции в секунда? Тая работа е силно субективна. Щом него не го кефи просто не го кефи. Какво е това "този си е ок, какво му е" "тия съкс" и т.н....ако важаха тия врели-некипели щеше да има една фирма и един модел и всички да свирим с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Адаптера е пасивен, значи някой само да разясни дали наистина ще е проблем, че китарата ми не е с Флойд Роуз/Тремоло ?

 

Няма да е проблем, то-ест ще има звук. Но "f-spaced" адаптерите (или trembucker - както им викат Seymour Duncan) са изчислени така, че да пасват точно под струните на китара с тремоло.

 

Виждаш ли тези металните неща отгоре на адаптера? Те трябва да стоят точно под струните. Тъй като флойдовете са с малко по-широко разположени струни, всеки производител прави адаптерите си по 2 стандарта - F-spaced и standart.

 

В случая не виждам смисъл в инвестицията, защото точно тези Parallel Axis Trembuckers би трябвало да са специални, защото металните им части не са кръгли точки, а линийки, които да стоят успоредно на струните. Ако ги сложиш на твоята китара - какъв ще е "специалният" ефект, щом тези линиики дори няма да застанат на мястото си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерихме с продавача разстоянието между първа и шеста струна - и при двамата беше 52 мм, така че съм поръчал вече адаптера. Ако не стане, ще го пусна и аз за продажба, но се надявам да няма такива изцепки. :)

 

Благодаря на всички, ще търся и някой да го монтира! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.