Jump to content
Българският форум за музиканти

Фигура на Ал. Бахаров


Martinez

Recommended Posts

Наистина стана интересно :)

Да, все още е актуално запитването. В момента го свиря по един начин, но имам съмнение, че нещо изпускам. Свиря го на октава от С. с hammer on на D (А string) и A# на (G string).

 

@ Geo от София съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре, тамън стана интересно. Напишете някой таб, или ноти и което е особено - с думи. Чак от камери няма нужда...

 

П.П. На 02:50 и 03:05 дето е, нали?

Да, точно за това става дума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително искам да се извиня,ако не съм чул нещо както трябва - но това е моя поглед по темата :godbless:

Позицията ти е ясна - До на 3-та позиция.Там започва фигурата.Сега дали 2,3 или 4 пъти ще го удариш с палеца на Д.Р. си е въпрос на техника и майсторлък.Препоръчвам ти да го правиш в началото с 2 удара и БАВНО.

След това има легато от Си бемол(3-та поз.) към до (5-та поз.).Си-то го щипеш(дърпаш) с показалеца на Д.Р. До-то го удряш с 3-ти,или 4-ти пръст на Л.Р. -който ти е по удобен.

После :Два пъти До на 3-та удряш с палеца.

И :Пак легатото

Това според мен е 1-та фигура.

Ако има полза от това обяснение - мога да обясня и 2 -та Фигура - тя започва с легатото . :beer:

Ако нещо греша - казвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го свиря по подобен начин, но ми се струва, че преди първото легато има "глухи" удари с лявата ръка които попадат м/у С на 3-та позиция.

 

А втората ми се струва, че започва слегатото от 1-ва струна и после се повтаря същото?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглете това

 

На мен така ми се получава ...

С коя програма се отварят .gp4 файловете?

Редактирано от Martinez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглете това

 

На мен така ми се получава ...

С коя програма се отварят .gp4 файловете?

GuitarPro ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако иска и друг да даде мнение. Фигурата е доста зад барабаните,а и Пепи Славов там насича с касата и има малко припокриване.Но за мен е само До на 3-та.Пробвай го с 4 удара преди легатото,като почваш на ауфтакт - така ми е най -мъчно за свирене.Палеца трябва да е много пъргав и бърз.

А за 2-рата фигура преди легатото май има само 1 удар на До на 3-та позиция.Зора е е след легатото : 5-те удара с палеца на До. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.