Jump to content
Българският форум за музиканти

Фигура на Ал. Бахаров


Martinez

Recommended Posts

Колеги става дума за една фигура на Александър Бахаров в "Пак ще се прегърнем" на ФСБ. В началото на инструменталната част след 2-я припев има една "slap" фигура която нещо ми се опъва. Фигурата се повтаря накрая на първите две завъртания на основната тема.

 

Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги става дума за една фигура на Александър Бахаров в "Пак ще се прегърнем" на ФСБ. В началото на инструменталната част след 2-я припев има една "slap" фигура която нещо ми се опъва. Фигурата се повтаря накрая на първите две завъртания на основната тема.

 

Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарен.

Качи парчето да го чуя. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушал съм това парче, даже помня, че ми беше от любимите на ФСБ, но не се сещам за каква фигура става въпрос. Аз самият никога не съм сядал да свиря ФСБ.

Таблатура поне знаеш ли дали има някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушал съм това парче, даже помня, че ми беше от любимите на ФСБ, но не се сещам за каква фигура става въпрос. Аз самият никога не съм сядал да свиря ФСБ.

Таблатура поне знаеш ли дали има някъде?

За съжаление не.

Сигурен съм, че всички го знаете това парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерх линк към парчето: но аз го махнах.

 

Парчето се казва "Пак ще се прегърнем"

 

 

Момчета, който копнал линка копнал, за да остане форума жив ще трябва линка към туй пиратското да изчезне. Които го имат да го разпростряняват на ЛС, но така насред форума открай време знаем, че не бива. :)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Чух парчето.Фигурата е много проста и много мощна,но ние знаем,че втори като Бахаров няма.

Не се сещам как да ти я обясня.Имаш ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фигурата е направо величествена. Чувам я че не е много трудна, но така перфектно е вплетена, че...

И аз не се сещам как можеш да ми я разкажеш...Би могъл да я разпишеш по някакъв начин и да ми я пратиш на мейл. Или да ми я обясниш като структура - като идея...

П.П. Бахаров наистина е уникален :)

Редактирано от Martinez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тв. канал ММ2, по който дават само българска музика често го дават клипа на това парче и въпросния слап на Бахаров се вижда. Нищо, че е на клип, но може да ти помогне да придобиеш някаква визуална представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги става дума за една фигура на Александър Бахаров в "Пак ще се прегърнем" на ФСБ. В началото на инструменталната част след 2-я припев има една "slap" фигура която нещо ми се опъва. Фигурата се повтаря накрая на първите две завъртания на основната тема.

 

Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарен.

Актуална ли е нуждата от съвет.... все още? Ако е - ще се опитам.Много ми е интересно как ще ти го обясня - да обясняваш Бахаров с думи .... :think: Но ще пробвам доколкото мога :) - може и да излезе смешно :arrow: само кажи ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре, тамън стана интересно. Напишете някой таб, или ноти и което е особено - с думи. Чак от камери няма нужда...

 

П.П. На 02:50 и 03:05 дето е, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.