Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампи срещу Транзистори


А сега?!  

55 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

и двете са транзистори :punk_guitar:

второ е лампата

малко повече си усилил драва на второто с цел да ни заблудиш...

така че не знам но и двата семпъла дет си ги докарал спокойно могат да се направят с транзистори

Редактирано от KILL_EM_ALL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради леко излишните ниски на първия семпъл гласувам за втория. Донякъде може би защото точно тези ниски ми напомнят за всично транзисторно около мен :D

 

 

Подкрепям с 2 ръце казаното.

На едно мнение сме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втория звучи по среднисто и сякаш по-добре от първия, който пък е с леко вповече ниски, но щом казваш не си правил EQ обработки, то значи на мен повече ми харесва как звучи втория семпъл. А доколко е лампов или не, хич не ме интересува. Всичко е минало през компа, така че няма нужда да се спори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така време е за верният отговор... ПЪРВИЯТ семпъл беше с лампите, а вторият с транзисторите. Определено не съм искал да "заблуждавам" никой :beer: всичко е записано точно така както е описано. Резултатите потвърждават, че хората, които са разработили Dr. Boogie са си свършили добре работата и педалчето се справя успешно с имитацията на ламповия преамп. Поне на самоделно ниво двете звучат доста сходно :beer:. В моите уши вторият семпъл макар и по среднист и... "метълски" да кажем е една идейка по-плосък и "жужащ" но факт е, че се хареса на по-голяма част от слушателите. Сега остава да си начупя лампите и да си завърша транзисторната глава :) шегувам се разбира се... :beer: Благодаря на всички включили се в анкетата, както и на тези, които просто изказаха мнение :greenangel: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И к'во стана сега?Аз отново познах.Или съм голям късметлия,или имам ухо.Първо на Кольо гибсъна,сега и тия лампи.Само дето тук нямаше как да съм категоричен,щото нищо не разбирам от усилватели.Карах по схемата "лампа=хубаво",която,разбира се е доста спорна.Просто вторият семпъл беше мътен и пръдлив (с извинение) и нямаше това,дето му викат "punch" при заглушаването.

Та така...

Готина тема!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали обаче?!

Аз например чувам повече мазня в първия, главно заради кухостта на ниските (недефинирани). Вторият е по-динамичен, но може да е от свиренето (ако не е било паралелно свързването и записа, само предполагам, че са записвани поотделно).

Аз харесвам повече втория семпъл. Дали е ламба, транзистор, пънч, мазен - няма значение. П̀о ме кефи като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее...супер! Познах! :lol:

Вторият семпъл, макар и също добре звучащ, си има леко жужене типично за солид стейт педалче.

Първият е по-балансиран, което ми беше реперна точка при мнението.

Но и двете звучат много сходно. Особено при запис.Както винаги съм казвал, много по-трудно е да се откриват разлики и при ампове, и при китари, на запис.

Когато е пред теб, и в ръцетет ти, разликите са доста по-явни.

 

Мерси за темата! Забавлявах се много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.