Jump to content
Българският форум за музиканти

Usb Аудио Интерфейс- Препоръка


ManyG

Recommended Posts

Здравей

Да - напълно възможно е.

В момента съм с Vista и съм направил следното - UX2 влиза в лаптопа ми през USB , след това съм избрал UX2 като default sound card и в момента мога да направя следното

"WinAmp - интерфейс - колонки ??? Аналогично POD Farm - интерфейс - звук през колонките в реално време?"

 

Същият UX2 вече ми е излишен защото беше временно решение докъто си взема читав усилвател , и следователно скоро ще бъде пуснат в раздел Продавам :yes:

ако някой се интересува - Л.С.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудио интерфейсът си е звукова карта. След като има достатъчно изходи, които да са ти потребни, за самото устройство е все тая дали ще минава през него китарен звук, музика, говор или бипканията на Уиндоус. В момента, в който го направиш звукова карта по подразбиране то започва да действа като такава и всичкия звук, който възпроизвежда компютърът ти минава оттам - без допълнителни програми! Даже не е нужно да ти е включен специализирания софтуер. Това е. Сигналчето си е ок, аз често забравям да го изключа след свирене и си слушам музика и т.н. Друг е въпросът, че независимо как изглежда на снимките Ух1-то си е бая парче, почти колкото лаптопа ми е голямо и пречи на бюрото :D УХ2 не ми се мисли, сигурно е като акумулураща печка :D

 

Колкото до пад входа пише, че е за ИНСТРУМЕНТИ с висок аутпут, това не включва само китари. Мен също ме тревожеше преди да го купя, но всичко е ок, давай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разясненията - дотук всичко изглежда перфектно...

но след известно ровене в интернет видях един сериозен недостатък на всичките Line 6 POD Studio интерфейси (с изключение на KB37). Към тях не може да се включи expression педал и чрез него да се управляват Wah/Volume/PitchShift функциите. Въпреки че UX2 има footswitch входове те доколкото разбрах могат да се използват само за подаване на импулсни сигнали от типа на спри/включи.

 

Въпросът е следният - не може ли по някакъв начин да се използва expression педал в комбинация с POD Studio UX2 и POD Farm 2 (четох, че при новия POD FARM има вече MIDI контрол) ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_17450...GER_UCA202.html

 

Мога ли да използвам това за да вържа китарата към компа за да ползвам програми като Guitar rig ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвета ми е М-аудио "фаст трак про" или "фаст трак" щом има6 кий риг-а на м-аудио ПЦто ти не е някакво никакво така че ....

а Алесиса според мен можеш да го компенсира6 със софтуеърен компресор за глас или инструмент ВСТ примерно на Waves gold bundle ili Blue :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.