Jump to content
Българският форум за музиканти

Usb Аудио Интерфейс- Препоръка


ManyG

Recommended Posts

Препоръчайте ми външна (защото съм на лаптоп ) звукова карта за около 200-300 лв.

 

Разполагам с:

Компютър: Due processor 2.2GHz -4gb DDR3

Пулт: Soundcraft Notepad102

Мик: AKG Perception 220

Midi keybord: M-Audio KeyRig 49

 

Мисля да си взема и един компресор Alesis 3630, но първо искам да си взема аудио интерфейс :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ако не му трябват два инструментални, и два микрофонни входа ,няма смисъл-цената и е 380лв.Pod studio gx е по-тънкия вариант със 1 инструментален вход.А за 380 кинта днеска скивах страхотно предложение в томан-TC ELECTRONIC DESKTOP KONNEKT 6,обаче е fireware,което е само предимство,разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Desktop Konnekt 6 ще бъде мноого по-добър вариант от картата на Line6.

 

Естествено ако трябва да се минава още по-на тънко може да се обърне внимание и на това.

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_23044...tudio_UX_1.html

 

А ето я горната карта.

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_23045...tudio_UX_2.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.

 

Интересувам се от Line 6 POD Studio UX1 или UX2. Реших да не правя нова тема и затова ще си задам въпросите в тази:

 

1) Нали мога да си вържа колонките или уредбата 2.0 към интерфейса и да си слушам музика? Какво ще бъде качеството в сравнение с вградена лаптоп звукова карта? Ще ми трябва ли освен преходник нещо друго, за да включа колонките?

2) Трябва ли задължително да има "pad" input за китара с активна електроника, т.к. този вход го има само при UX2, а моята китара е с EMG адаптери?

3) За какво може да се използва S/PDIF изхода?

4) И двете ли идват с еднакъв софтуер или по-скъпият интерфейс има бонусчета?

5) Освен изброените дотук неща, допълнителните изходи и входове и фантомното захранване (при UX2) дали има други съществени разлики между двата модела?

 

Благодаря ви.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Можеш да свържешслушалки/колонки към външния аудио интерфейс, дори е препоръчително да ползваш него, защото ще е гарантирано по-добър от вградената карта.

3. S/PDIF е цифров интерфейс за връзка между аудио устройствата. Може да се ползва за свързването на китарен проц към нея или от нея към аудио система (ресийвър+ колони или активни колони с такъв вход).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми пристигне UX2 в понеделник, ще ти кажа :) На мен лично идеята ми беше S/PDIF да го вържа към цифровия вход на аудио картата в компютъра. Би трябвало и такава връзка да може да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е да го връзваш към другата саунд карта, ползвай си директно тази!

Горното е възможно, но не виждам никакъв смисъл...

 

S/PDIF вход ако има може да се ползва с процесор, който има такъв изход - Диджитек, Лайн 6... Така се избягва двойната ЦАП/АЦП конверсия меджу проца и саунд картата!

S/PDIF изходите се ползват за към озвучителна аудио система, аз примерно имам 5.1 ресийвър с колони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
2) Трябва ли задължително да има "pad" input за китара с активна електроника, т.к. този вход го има само при UX2, а моята китара е с EMG адаптери?

 

Благодаря ви.

Поздрави.

 

Не е нужно. Аз свиря с активна електроника с UX1. Пад доколкото разбрах е за инструменти от сорта на синтезатори и други.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...

Някой може ли да ми обясни като на МАЛОУМЕН (какъвто явно съм що се отнася до софтуер и хардуер) - мога ли да си вържа най-обикновените компютърни колонки към интерфейса и да си слушам MP3-ки през WinAmp-а без да използвам някакви допълнителни програми и трикове? Просто WinAmp - интерфейс - колонки ??? Аналогично POD Farm - интерфейс - звук през колонките в реално време?

Той BabyThomas е написал, че няма проблеми, но ето този в Youtube твърди нещо друго:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HxXlxgU98aM...feature=related - гледайте от 3:42 натам.

 

Също така къде се връзват колонките - към изхода за слушалки ли? Ако е така не е ли сигнала прекалено слаб (като да речем например от лаптоп изхода за слушалки)?

 

Иначе за "pad" входа прочетох, че е добре да го има при китари с High Output (активна електроника), т.к. намалява силата на сигнала и се запазват плюсовете от активната електроника (каквото и да значи това). Но дори и да се включи китарата през нормалния вход пак няма проблеми, както е написал Yves.

Софтуера и на двете е еднакъв.

 

P.S.: Сори за тъпите въпроси, но не ми се дават 350 лв. за нещо, което няма да ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.