Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилватели/Колони/diy


Recommended Posts

Тази тема май не е за "Изработка/ремонт..", затова е тук ;)

 

Наскоро се натъкнах на ето това доста интересно експериментче: два стандартни PA (не китарни усилватели), два говорителя, и към тях свързан един Behringer v-amp pro.

Всичките тези джаджи са монтирани в един общ корпус като в кубе.

 

...very nice... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и готиното е че (поне на теория) можжеш да използваш усилватели с каквато си искаш мощност (а знаеме мощните китарни/бас ампове са бая скъпички)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Super е това :godbless: ..дори изглежда яко!

Българския вариант си го представям като:

V-amp 2 , но не про, залепено с изолирбант към един 4Х45W усилвател за автомобили от който излиза една ж'ца към 15" говорител от Илиенци :godbless: ..красота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Super е това :godbless: ..дори изглежда яко!

Българския вариант си го представям като:

V-amp 2 , но не про, залепено с изолирбант към един 4Х45W усилвател за автомобили от който излиза една ж'ца към 15" говорител от Илиенци :godbless: ..красота

;););)

яко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Super е това :headbang: ..дори изглежда яко!

Българския вариант си го представям като:

V-amp 2 , но не про, залепено с изолирбант към един 4Х45W усилвател за автомобили от който излиза една ж'ца към 15" говорител от Илиенци :) ..красота

:bravo::beer:B)

хихи... Сделано в Болгарии B)

Иначе тоя човек май верно е използвал авто-усилватели... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thurston, изцяло съм на твое разположение (стига да не ми резнат пак интернета).

Кажи каква е целта - тоя бокс ще го носиш ли често, каква музика свириш, какъв звук искаш, какъв е бюджета и пр.

Също така имаш ли вече нещо, което искаш да използваш - кутия, говорители?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбойник, благодаря приятелю. хавата е горе-долу следната, за респрома е ясно (че го има и какъв е вече писах). бюджета е крайно ограничен, студентски, ако мога така да се изразя.нямам още нито говорители нито нищо, още съм съсвсем неориентиран. същото е положението с познанията ми по ток&жици... :pray: бокса не мисля много да го нося, идеята е да го закотвя в гаража за ре5иции, и евентуално при липса на по добро до някой клуб. стилът е алтернатив, ако това понятие може нещо да поясни, има NIRVANA, SONIC YOUTH, HELMET, the thermals, доста пънк...звукът, ами искам нещо 'кръгло' и 'в корема', ако това също говори нещо. дистери използвам рядко, свиря с пръсти (предполагам че има отношение към звука който ми се върти в главата) , band-конфигурацията е една китара , бас и барабани, така че се стремя да вадя много плътен, 'пълнещ' саунд. като ориентир мога да ти предложа само старите ни парчета, те са ей тука:<<КПД-0>>. забележката обаче е че на тези парчета басист не съм аз, и моето свирене има някои съществени разлики, но пък съм участвал активно в концепцията за саунда което все пак е някакъв ориентир. по скоро пускам линка за идея какво горе долу се свири.

кутия ..хммм..мисля че на разположение имам някакъв стар телевизор, но незнам доколко ще свърши работа и дали е достатъчно голям.

искам да си сглобя нещо силно, определено..мощ да има :guitar: :headbang: :guitar: хахаха.

ако ме ориентираш как да постъпя ще съм ти много благодарен, искам да кажа ще черпя:)

vielen dank!

thurston

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, то кутията да е проблема...

има си много убави ПДЧ плоскости за целта

в практикер примерно струват 3-4 лева :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера не намерих време да се включа.

 

Значи:

1. свириш в трио

2. търсиш звук с плътни ниски

3. искаш да излезе до около 100 лв?

 

Лошото е, че усилвателя ти не е достатъчно мощен. Колкото повече бас искаш в звученето, толкова повече мощност ти трябва.

 

За кутията.

При баса 50% от звука зависи от кутията (обем, материал, здравина, тип конструкция и пр.)- ще имаш ли ниски, ще звучи ли стегнато и пр. При китарата е друго - там основното е говорителя.

ПДЧ-то е отврат. Не е устойчиво на вибрации, за да стане читав бокс ще трябва да се оребри зверски, а това е излишен труд, разходи и тегло.

Бих препоръчал шпертплат (или МДФ), колкото по-дебел, толкова по-добре (минимум 1,4-1,6 см ). В Практикер и Бриколаж има, могат да ти го нарежат на парчета срещу ~10 лв. така че за теб ще остане само сглобяването. Ако се спреш на този вариант първо намери говорител/и, а после ще сметнем обема на бокса. Това е важно, иначе може крайния резултат да звучи като г*з.

 

 

За телевизора - и аз имах такива идеи преди. Яко ПЪНК! Кажи ми размери (външни), дебелина на стените (приблизително) и материал и ще ти кажа може ли да стане нещо.

 

Пробвай да потърсиш отнякъде готова кутия - стар усилвател, изгорели колони, някой низвергнат китарджийски бокс и пр. Така може да излезе по-евтино.

 

Повечето китайски говорители са много неефективни т.е. обръщат прекалено голяма част от мощността на усилвателя в топлина и малка в звук, така че не бих ги препоръчал за комбинация с такъв усилвател. Все пак не знам какво точно се предлага на пазара, така че може да има и изключения.

Най-приемливия вариант ми се вижда с някакъв евтин Еминенс от Динакорд (40-50 долара) или с български говорители. Пробвай и тук какво можеш да намериш втора ръка - освен гореспоменатите можеш да намериш немски и руски говорители които биха свършили някаква работа.

 

Темата е много дълга, кажи какво мислиш или какво си намерил и ще продължим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбойник,ние с теб говорихме преди за бас бокс за 15" бг говорител.по-добре ли е в бъдещата утия да затворя само 15" или да сложа с нея и 8" .имам и хорна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да минеш и без. колко е голяма кутията? 8-цата през кондензатор ли я пускаш?

Сложи хорната ако искаш ЦЪК т.е. високи във звука. Пиезо ли е или т.нар compression driver ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.