Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom 707ii Vs V-amp 2


black_waltz

Recommended Posts

:)

 

Аз имах мерак за GT-6, доколкото видях ME-50 също има COSM. След като го чух изводът ми беше прост - мога да имам подобен резултат ползвайки mt-2 и един малко по-мек ефект като od1 и ревърб + дилей от звуковата ми карта. Разбира се трябва да добавя и едно wah.

 

Има обаче две неща които ме спират да инвестирам в такова животно. Първото е, че имаше доста неприятни артефакти в звука (щом жена ми го забеляза, значи работата е зле) и второ аз съм пълен аматъор ;) - преди десетина години имахме група и свирехме през вечер заедно, сега ми се случва да подрънкам самотно веднъж на 6 месеца ;) - просто няма смисъл да хвърлям пари за такова нещо.

 

Но тези неща надали имат значение.

 

Вамп-а като за парите си (около 320 лв) е доста приемлива играчка :) Лично мнение - не ангажирам никого с него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъ II :)

 

Много си прав ;) ВАмп 2 е абсолютно приличен за парите си даже повече от приличен!!!

Аз съм с GT6, но съм пробвал няколко пъти и МЕ33 и МЕ50 (по доста време). И двата принципно имат доста повече звуци отколкото можеш да докараш с МТ2 (който аз не харесвам), но всичко е въпрос на персонален вкус (пък и на малко настройки хехехехе :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov :)

 

Пълниш душата ми ;) Ефекта няма значение, важното е зад-китарното устройство, тва дет му викат гуитарист ;)

 

Макар, че както много обичаше да казва тонрежисъорът ни - "Ефекта, дами и и господа, е за да скрие дефекта ..." Васко :)

 

Колкото до MT-2 - аз също не го харесвам в момента, но навремето си правех сам дистери, и въпросният босс беше първият ми нормален ефект, така че много си го харесвах. За съжаление основната му сила е в ритъм секциите, за сола е пълна боза (макар че с малко повече настройки и за това става).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov :)

 

Пълниш душата ми ;) Ефекта няма значение, важното е зад-китарното устройство, тва дет му викат гуитарист ;)

 

Макар, че както много обичаше да казва тонрежисъорът ни - "Ефекта, дами и и господа, е за да скрие дефекта ..." Васко ;)

 

Колкото до MT-2 - аз също не го харесвам в момента, но навремето си правех сам дистери, и въпросният босс беше първият ми нормален ефект, така че много си го харесвах. За съжаление основната му сила е в ритъм секциите, за сола е пълна боза (макар че с малко повече настройки и за това става).

;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Лично мнение - не ангажирам никого с него ;)

Подкрепям това лично мнение. За мен В-ампът си е чист ютилитаристичен хедонизъм, изкристализирал в конкретната материална практика като манна небесна за любителя-музикант (който има или няма аспирации за нещо повече). ;) С две врътвания на копчето звукът се променя напълно според настроението и желанието ми - това че не се връзва в миксове, че има паразитни честото и т.н. не променя факта, че мога без да включвам усилватели, компютри и др. да надяна слушалките и да си дрънкам колкото ми душа иска и то ПРЕДИ да ми е минал меракът да свиря докато подготвя ефекти, усилватели и др. :)

 

НО :exclaim: който иска да прави читави записи вкъщи или да звучи наистина добре на репетиция или концерт да си намери нещо аналогово. Натам съм се ориентирал и аз. (и вече намерих ;).... но пък без да си хвърлям В-ампа). ;):)

 

@Налбантов: як звук, яко свирене.... кефиш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% съм за и с двете ръце...

 

В същност, причината да си купя вамп беше основно в звука на слушалки - писнало ми е от компютри и всякаква друга техника която "трябва" да работи постоянно. Искам да взема китарата, да пусна ефекта и да си свиря, без да пускам разни животни които така или иначе бръмчат по цял ден около мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

налбантов, мамка му защо винаги си прав бе. даеба и смотани процесори писна ми вече от тях аааа ще полудея. ся ще си зема едно кубе фендер ФМ65 и не ме занимаваите с процесори ;):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

налбантов, мамка му защо винаги си прав бе. даеба и смотани процесори писна ми вече от тях аааа ще полудея. ся ще си зема едно кубе фендер ФМ65 и не ме занимаваите с процесори :):godbless::godbless:

:) :guitar:

Брато всичко е мания;)

Аз ако имах пари щях всички процесори да си взема на света :)

 

 

Но човек като нема ЗООМА е ДЪ бесТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си. аз откакто имам вамп-а не сум спрял да го връткам и чувъркам. е писна ми вече от копчета. предпочитам едно кубе със фуут-суич и един дистр на него и тва ве маика. СТИГА!!!! искам просто да си улесня живота и точно това ще направя. убедих се че процесорите са за хора, които искат да се лигавят и да се кефят. аз обаче искам да сяира, не да се занимавам постоянно с кабинети, ампове ефекти ала бала и други :) :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си. аз откакто имам вамп-а не сум спрял да го връткам и чувъркам. е писна ми вече от копчета. предпочитам едно кубе със фуут-суич и един дистр на него и тва ве маика. СТИГА!!!! искам просто да си улесня живота и точно това ще направя. убедих се че процесорите са за хора, които искат да се лигавят и да се кефят. аз обаче искам да сяира, не да се занимавам постоянно с кабинети, ампове ефекти ала бала и други :headbang: :guitar:

хехех

мерси! :headbang:

 

значи съм лигаФ аххах:headbang:

 

 

 

базик ве :headbang:

 

Рабирам те напълно!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers: аз за да ми е кеф с процесор тряа да го заключа в някой сандък и да имам доступ само до реверб-а хахаххахахаи след 11 вечерта евентуално до волумето :happy::happy::):cheers::headbang::cheers::happy::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.