Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom 707ii Vs V-amp 2


black_waltz

Recommended Posts

ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарен, аз сега сам с Zoom 707II и се чудя дали да го продам и да си купя V-AMP 2, така че съветите са добре дошли :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарен, аз сега сам с Zoom 707II и се чудя дали да го продам и да си купя V-AMP 2, така че съветите са добре дошли ;)

Оценявам ги еднакво!

Вамп е 24 бит .

Имал съм Вамп

Имах проблеми с смесването му в общия саунд има вредни честоти!!!

Прекалено много презънс и неясни ниски

Бих казал че Зоом са перфектни в ценовия си бранш....

Аз бях предубеден преди време...но сега по стечение на живота се сдобих с

Зоом 505 - 2...

За размера си и 16 битовия ЦАП

Направо звучи перфектно

ето звуков пример

http://www.cmusicforum.com/dimitar/ZoomNewSong.mp3

 

 

ПоздраВ

 

митко :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах в предвид дали има смисъл да си продавам зоома за да си взема вамп, дали няма да се прецакам, дали звука на вампа е наистина по-добър, за 50кинта отгоре ще го взема....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарен, аз сега сам с Zoom 707II и се чудя дали да го продам и да си купя V-AMP 2, така че съветите са добре дошли :bravo:

Абе да ви кажа аз съм фен на Вамп-а и винаги бих гласувал за него..може да е по лични съображения но определено залагам на него.Единствения недистатък на Вамп -2 , според мен е липсата на октавер ( не че е кой знае какво де,но мен много ме кефи)Затова пазарувах малкия микс модел Х Vamp,който има и педал мулти функционален може да се наглася за квото си искаш.Според мен Вамп-а е добра инвестиция макар че както беше казал Армигедон-а процесора ти вади звука който го накараш да извади( селно перефразрано е това) така че отварям скоба в която само мога да кажа че квато си я надробиш такава ще я сърбаш с който и да е ефект, чак толкоз не мисля че има много разлика 16 битов 24 битов и така на татък трява да знаеш кво искаш като звук и трябва да знаеш как можеш да го извадиш от процесора и т'ва е.Аз още се мотам с изучаване на някои програми и не съм се хванал сериозно със звука карам с банка 88 (дист)и 89(октавера) които са с фабрични настройки и ми вършат работа.

п.с X Vamp for ever :headbang:

p.s.s. в сайта на Диджитек например имаше зададени стойности от Юзъри как може да се докара например Металика от 90-те звук.На сайта на Зум-а не съм ходил щото няма закво,но нищо чудно там да има полезна информация за това как може да изкараш няподобяващ звук на нещо си,така че порови се из НЕТ-а ивиж кво ще излезе.

Т'ва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря със Zoom 707 и съм много доволен към него свързавам Ibanez Trash Metal и DOD Clasic Tube .На този етап мисля че единственото нещо от което имам нужда е едно CryBabe .Zooma е супер и засега нямам оплаквания имам го от около 4 години и досега не съм имал проблем :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз преди години свирих с Zoom 707(старата версия) и тогава си го харесвах с изключение на неособенно добрите дистери.Преди около 1 и нещо минах на V-amp2 и може би за пръв път тогава попаднах на нещо ,което да ми дава звука който искам.Най-големия + на Вампа е възможноста да записваш директно с него.Не съм го пробвал как се държи при свирене на концерт,но като за домашни записи и на тази цена е недостижим.Сега свиря с Line 6 POD xtLive и определено мога да кажа че V-amp2 не отстъпва толкова съществено в качеството на симулациите ,въпреки че е 4 пъти по-евтин!!!

Моя съвет е да изпробваш един,ако имаш възможност за няколко дни.Като си поиграеш и с настройките и тогава ще знаеш резултата.Ако аз сега избирам,веднага ще грабна Вампа :) .Прост за мен това работи по-добре...

Иначе ако имаш малко повече пари,не се колебай - Line6 POD2!!! :)

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години си купих Zoom 707 II и много му се радвах.

Има готини ефекти и ако си поиграеш повечко с него можеш да изкараш добър звук. Когато си купих V-AMP 2 (преди 6 месеца) си продадох Zoom-a :)

Разликата между 16 битовия и 24 битовия звук е точно толкова, колкото е и разликата между 65536 и 16777216 :)

Пробвах и двата процесора на домашния Marshall VS100R и мога отговорно да кажа, че V-AMP 2 звучи далеч по- добре.

Към процесора можеш да добавиш и това:

http://www.behringer.com/FCB1010/index.cfm?lang=ENG

Има чудесен Noise Gate. Доста по- добри симулации на Cabinets от Zoom-a.

Това дали един "звук" е хубав е субективно. Но като цяло V-amp-a е доста по- добър от Zoom-a - това си е мое мнение :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш пари!

Вампа хич не ти трябва

 

И не е чак толкова по добър

малко повече ви се иска да е по добър :)

 

А за битове не ми говори!

За това реверба на 16 бит е като неква мътна кал ....като дрънчаща стара вана

 

 

Да не говорим как звучат ревербите при 96 кц 32 бит...

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че много хора свирят с Вамп 2. Не знам, може би 6тото е модно.

Не съм ползвал Зоом 707, но съм го чувал тъй като другия китарист свири с него. Виж обаче, 505-цата наистина я ползвах в един момент от моя "музикантски" живот.

 

Краен извод- Зоом може да изкара много, ама много яки чисти бленди, кат прибави6 хорус-морус и става трепач. Така и не успява да ме убеди обаче неговия дистър, нито на 505, нито на 707, пък било то и новите им версии, нито дори и sample на Мr. Налбантов. :):):)

 

Alexi_Laiho, хубаво е да се замисли6 за някой сносен усилвател и процесора, който има6 да го използва6 само за ефекти.

Ако обаче държи6 на това да си купи6 процесор, то 6те те посъветвам да заложи6 на Digitech (GNX версията), която марка е ненадмината по реализъм на симулираните усиватели.

 

Мое мнение, разбира се, но надявам се да ти е било от полза!

 

Успехи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

режи ме, бий ме, гори ме не може да ме убедите че 707 е по добър. в-амп е светлинни години пред зоом-а!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

режи ме, бий ме, гори ме не може да ме убедите че 707 е по добър. в-амп е светлинни години пред зоом-а!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:):headbang:

 

 

 

 

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата идея ми беше

 

ако нямате много пари не се набутвайте

Тва е хора

 

И Вамп и Зоом са Лай .....а тва е !!!

 

от както свиря с аналогови Дистове никой не може да ме накара да свиря

с Нули И Единици!

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:))))))

 

Това за нулите и единиците беше много яко ;)

 

Аз си взех преди няколко дни вамп-2 и много му се кефя. Пробвах преди това босс МЕ-50 - доста изкуствено звучеше и не ми допадна. Имам boss metal zone -2 и ако искам да си стържа яко, ще продължа да си стържа с него (барем изстържа нещо). Вамп-а за момента ме кефи най-много от всичко което съм пробвал, за съжаление не съм пробвал зоом 707. Иначе след като си поиграх с вамп-а имам следните абсолютно субективни и напълно непрофесионални наблюдения:

 

Плюсове:

1) Ужасно ме кефи симулацията - кеф ти AC/DC, кеф ти Gary Moore, кеф ти Metalica или Dream Theater - разни те му там Mark II, Mark III и други такива лампови животни радват душата (не съм ги чувал никога, но понякога е по-добре едно гърненце с мед, отколкото нито едно гърненце с мед)

 

2) Има не лош избор от presets, повечето крадени от Line6 POD, има сайт на някакъв пич който е написал конвертор и предлага 1 052 preset-a, които включват Сатриани, Петручи и т.н.

 

3) Звучи ужасно добре на слушалки

 

4) Ужасен кеф е 1) ;)

 

Минуси:

1) Има немалко настройки, които са достъпни само през софтуерът (ползвайки старомодното MIDI вместо едно по-смислено USB). Основното което ме дразни е, че без да създам preset с великият му софтуер е невъзможно да имам едновременно два ефекта, например Compressor и Delay. През софтуерът това е възможно - т.е. мога да задам pre-effect и post-effect

 

2) Ако се ползва hi-fi апаратура, резултатът е плачевен - чуват се основно ниски и няма никой от към високи (това си е лично мой проблем - не ми се купува никакъв китарен усилвател, достатъчно пари инвестирах в добър hi-fi усилвател и тонколони). Резултатът никак не се подобрява независимо на кой режим е пуснато животното - S1/S2 (studio 1/studio 2) или L1/L2/L3 (live 1/live 2/live 3).

 

3) Няма wah педал. Макар, че така или иначе бих си взел Cry Baby

 

4) Няма октавер. Не знам дали ми трябва, но е интересно за експерименти

 

Цялата тази история е без значение, защото целта ми е да се позабавлявам докато ми писне (всяко чудо за 3 дни; при мен понякога за цели 5).

 

Мисля, че следващата стъпка за мен ще е Line6, но за целта трябва да почна да свиря по-често, иначе няма смисъл.

 

Иначе според мене всичко зависи от това каква музика свириш и защо свириш. За аматъори като мене има по-голямо значение фън-а и вамп-а или който и да е друг процесор от този клас върши работа. Предполагам, че за един професионалист тези две играчки които обсъждаме са извън всякаква дискусия. Ако погледне конфигурацията на Сатриани, там няма такива процесори - има аналогов дист. boss, отделно wah и някакъв добър китарен усилвател.

 

Надявам се, че съм успял поне малко да допринеса за разнищването на темата.

 

Останете си със здраве. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.