Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Les Paul Special Ii Vs Jackson Js1r Dinky


mfutbol

Recommended Posts

Здравейте, извинявайте че ви губя времето, ама този въпрос ме занимава много последно време.

Та значи, решил съм да си взема първата ел.китара. Първоначално се бях спрял на Squier, но се отказах от тях. Набелязал съм 2 китари:

- Epiphone Les Paul Special II http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Epiphone/Les-Paul-Special-II.aspx

- Jackson JS1r Dinky http://www.jacksonguitars.com/products/products.php?group=Dinky-Body&page=1&product=2910010503

 

Коя според вас е по-добра? Смятам да свиря различни неща - от хардрок до уестърн и всякакви други.

Питам ви, защото досега не съм свирил на електрическа и ми трябва мнението на по-опитните. :):greenangel: :greenangel:

Мерси предварително! ;)

Редактирано от mfutbol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо препоръчваш полуакустичка?

И по какво определихме, че Епифон е по-добре?

защото китарата е по-добра като звук и доста по-универсална от другия Epiphone - а е най-близката по цена до тази която той е гледал от ES сериите на Epiphone. ES кострукцията предполага доста универсална китара със сносен чист тон (за блус, хард рок, рок поп и тн.) и добър състейн (за метъл евентуално).

Jaksona от друга страна изобщо не е универсален като инструмент и отстъпва като звук на Epiphona. (макар че с адаптерите с които идват и двете китари доста под нужнуто ниво за запис според мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама с полуакустичка метъл не се свири - дигнеш ли малко гейна и почва да вие. Иначе понятието "по-добър" звук е твърде субективно, а тъй като и двете китари не са кой знае какво, едва ли по снимки може да се разбере коя ще е с по-добрият звук, каквото и да влагаме в това понятие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се подвеждайте по това за стиловете, които ще свиря. Повече ме интересува конкретната китара като цяло - звук, качество и т.н.

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари няма да има особени разлики между китарите; единствено във формата и цвета. Може би ако вземеш полуакустична ще има малко по-различен, но както беше споменато по-горе, този тип китари обикновено са склонни към микрофония (feedback) при по-силни нива на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епифона е доста добър за парите си и постоянството в качеството на продукцията също не е за пренебрегане.

Джексъна също няма да е лош за парите си, въпроса е да уцелиш бройка.

Най-добре е да пробваш сам на място и да не се влияеш много, много от чужди мнения.

 

Имал съм посоченият Епи и макар бюджетна китара, си беше повече от екстра за парите.

Точно този Джексън не съм имал. Но някакъв подобен и малко по-добър, да.

Беше JS30 стринг тру боди- също много адекватна за цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито епито ще става много добре за метъл, нито джаксъна за лека музика, поне според мен.

Може би към нещо като solidbody LP ако се ориентираш, ще е добро решение.

Все пак, разгледай още варианти и преслушай повечко семпли, а също се разходи и пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо препоръчваш полуакустичка?

И по какво определихме, че Епифон е по-добре?

защото китарата е по-добра като звук и доста по-универсална от другия Epiphone - а е най-близката по цена до тази която той е гледал от ES сериите на Epiphone. ES кострукцията предполага доста универсална китара със сносен чист тон (за блус, хард рок, рок поп и тн.) и добър състейн (за метъл евентуално).

 

Аааааааа... добре.

Чудех се аз какво ми липсва, за да стане метълът ми по-универсален. То аз съм имал нужда от полуакустична китара :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Biala

 

Даваш акъл за неша, от които нищо не разбираш и ще заблудиш накой. С полуакустична китара, при малко по сериозно усилване, въобще не може да се свири с нещо повече от овърдрайв. Това е последната китара, която става за метъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....ES кострукцията предполага доста универсална китара със сносен чист тон (за блус, хард рок, рок поп и тн.) и добър състейн (за метъл евентуално).

 

P.S: За разлика от повечето потребители на форума ни, не се занимавам с метъл, освен това имам известно отношение към ES китарите

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, в крайна сметка Epiphone е по-добра?

Знаете ли къде в София се продава Epiphone? За Jackson е ясно .... Иначе мисля да поръчвам от онлайн магазин, но много ми се ще първо да пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.