Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с говорител


Recommended Posts

По стечение на обстоятелствата, днес с групата се наложи да свирим с една колона, вместо две. Принципно китаристите са си с кубета, а баса и вокала са в един пауър миксер и две колони. Но явно като се опитахме да използваме едната колона като две, нещо я претоварихме. Та като спряхме от колоната се чуваше слаб, един такъв "пърдящ" звук. Стана ни ясно, че е "отишла" - каквото и да значи това. Та искам да попитам, ако все пак сте разбрали какво имам предвид, за нашата колонка има ли надежда, ако я занесем да майстор, защото въобще не знам дали има в моя град такъв, или ще трябва нова колона ?

Редактирано от bassguitar1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не схванах следните неща:

Какъв усилвател използвате?

Каква колона исползвате?

Как една колона я връзвате като две?

В кой прекрасен български град се развива действието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използваме пауър миксер на Беригнгер. Колоната е хенд мейд, не сме я правили ние, дадоха ни я, говорителя е 12 инчов Хай - Фай. Не сме я връзвали като две, не съм се изразил правилно, просто увеличихме повече та да се доближим повече до звука на 2 колони. Действието - Хасково.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Блогодаря Ви. А иначе според описнанието ми, има ли надежда за говорителя, защото се надявам, че ще намеря някой от града.

Редактирано от bassguitar1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въпросния говорител е някой евтин китайски боклук,ремонта вероятно ще излезе повече от себестойността му.Поинтересувай се първо дали си заслужава.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12" HiFi говорител едва ли е сметнат за претоварването, което сте му нанесли. Ако е "китаец" направо купете 2 от същия вид, че да имате да сменяте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай фи говорителите за разлика от китарните не държат на претоварване, по-добре както каза колегата ако е китаец пренавиването ще излезе по-скъпо, така че купувайте нов :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.