Jump to content
Българският форум за музиканти

Комбиниране на струни


Recommended Posts

Здравейте банда! Преди да почнете да хвърляте яйца и домати ;) по мене, опитах се да прочета де що има теми за струни, но не успях да намеря това което ме интересува! Прост и тъп начинаещ, който обаче знае какво иска, та въпроса ми е : Има ли аджеба вариант да се комбинират комплект струни. По точно 1-ва до 3-та да са от комплеткт 9-ки, 4-та до 6-та комплект 10, 12-ки. Трябва ми звънлив тон на високите и по-басов на ниските ако се изразявам правилно. Ако направя нещо такова има ли опасност нещо да повредя мотиката (Ibanez SA260FM)?

 

Това от мене като въпрос, айде "ЧИЪРС" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то има такива хибридни комплекти бе батка. Иди в магазина и питай. Аз до скоро свирих с 10-52. Като чистите 11-ки са 10-46 или 10-49. Питай в магазина за хибридни комплекти и готово. За повреждане на мотиката ме съмнява. С 10-52-ките свирих в Ми. Ама някой с ибанец да каже, нали са с по тънък гриф.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифът не е проблем - въпросът е в тремолото && горното мостче(улеите за струните), като последното обикновено не създава проблеми, така че настройка на тремолото (пружините) е главното. По-дебелите струни оказват по-голям опън(особено 4-а, 5-а и 6-а), съответно дърпат тремолото напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм правил обратния вариант. От 1-ва до 3-та от 10-ка, а от 4-та до 6-а от 9-ки, просто защото ми трябваха по-дебели струни, че ми режеха пръстите 9-ките :virtuoz:. Но иначе е възможно, мисля, че Earnie Ball имаха комплект Hybrid Slinky, който е 9-46.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса се върти върху това дали няма да изметна (усуча) грифа ако сложа по-дебели струни. Не съм сигурен кои точно търся 10 или 12 за 6-та!

Мога да купя няколко комплекта. Слагам едните не ми харесва, слагам другите все повече не ми харесва и се връщам към предишните. Въпроса е дали при смяната докато намеря какво ми трябва да не пр**ба "жената" :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма 6-та потъва ли ти като сила или?Свали я малко или вдигни адаптерите отгоре,аз не знам дали ще усучеш грифа,защото нямам опит с такива китари,но не е злле да пробваш да изкараш звук със стандартни да кажем 10-46.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я поясни това?

 

Грешка на клавиатурата :) мисля стана ясно вече. Имах предвид че 6 струна 52-ка е достатъчно дебела. Даже по дебела и от 6-та на стандартния комплект 11-ки. Нещо такова :)

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифът не е проблем - въпросът е в тремолото && горното мостче(улеите за струните), като последното обикновено не създава проблеми, така че настройка на тремолото (пружините) е главното. По-дебелите струни оказват по-голям опън(особено 4-а, 5-а и 6-а), съответно дърпат тремолото напред.

Ако си хард тейл нямаш проблем с пружините но, трябва да си настроиш екшъна и мензурата. Грифо нема да се изкриви!

И както казаха съфорумци има хибридни струни. Мене ме снабдява Baby Thomas с ненамираеми в Булгаристан струни DEAN MARKLEY 8811 които в комплекта влиза .008 .011 .014 .022 .032 .048

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ма 6-та потъва ли ти като сила или?Свали я малко или вдигни адаптерите отгоре,аз не знам дали ще усучеш грифа,защото нямам опит с такива китари,но не е злле да пробваш да изкараш звук със стандартни да кажем 10-46.

 

Още не съм слагал! Първо търся инфо да не омажа нещата, но долкото рабрах нема грижи :). Ще настроя малко пружини, може да поизпиля нъта на 5-та 6-та :) и квото дойде, ако не стане ще пия една студена вода (газирана с аромат на хмел) и ще продължа на старото дередже.

 

Благодаря на всички Ви за инфото. Не затваряйте темата за сега, може да искочи нещо интересно!

 

:) Cheers to all :)

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиленето на нъта наистина може да доведе до ОГРОМЕН проблем! Така ще снижиш височината на струните над първите позиции на грифа и може да стане доста "красиво" като имам предвид, че ще се чуе едно приятно дрънчене на тези позиции :punk_guitar: По-добре не пипай с пилата, че да не видим въпрос - От къде мога да купя нов нът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм си слагал 8-ци за 4 5 и 6 струни и 9ки за 1 2 3 струни но някак си не ми звучаха между 3 и 4 струна ... сега си сложих 10-52 в Ми и съм супер айляк ... за няколко дена пръстите ми свикнаха с новото напрежение а и ми се струва че е доста по приятно с по добели струни ... някак си по добре ги усещам и ми е по лесно и приятно лекто вибрато.... само дето трябва интониране че ми бягат с 10-12 цента на 12 прагче. Не ти прече да пробваш всякакви вариянти ...ръце всякакви и на всички са ни удобни различни неща

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм сигурен, че хибридните типове струни стил 9-46 биха ти доставили желания

звънлив тон на високите и по-басов на ниските
. Даже имам чуството, че би имало обратния ефект.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,да не пускам нова тема искам да попитам следното нещо.В момента съм със 10-46 струни а ми трябват по дебели за по ниски настройки,а когато свиря с групата,да вдигна до Ми.Затова въпроса ми е дали ако махна 4 5 6 струна и сложа тези от 12-52,тоест 1 2 3 струна да са от 10ките 4 5 6 от 12-52 комплекта (незнам изобщо обясних ли го както трябва :punk_guitar: ) Ще си прецакам ли китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.