Jump to content
Българският форум за музиканти

ПОМОЩ


assoass

Recommended Posts

става въпрос за JEM Ибанез ...

 

постоянно се разстройва китарата с близо полутон при всяко опъване или смъкване.дали е щото китарата е с 3 пружини.

 

а и един друг въпрос-следствие:как тоно се овъртат струните на флойда,мойе би е и от това...

 

дайте некуф линк към некфа схема как точно се слагат струните

 

 

БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе, те ти линк за Ибанез www.ibanezrules.com, секция TECH

 

Там се говори и за разстройването, a па и за разстройството :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за JEM Ибанез ...

не че съм голям експерт по Jem-овете, ама за къв модел по-точно става дума (ако не е тайна)

предполагам че не е трите петици науи??? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ НЕ ЗНАМ къф е точно модела,жсе пак аз сум дебелострунник

 

модела е черен и на 24 прагче пише steve vai... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ НЕ ЗНАМ къф е точно модела,жсе пак аз сум дебелострунник

 

модела е черен и на 24 прагче пише steve vai... :)

аре тогава JEMer ше те светне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ НЕ ЗНАМ къф е точно модела,жсе пак аз сум дебелострунник

 

модела е черен и на 24 прагче пише steve vai... :)

т.е. е 555

а коя година е имаш ли идея? за да се разбере с кое тремоло е?

серийния номер ще свърши работа за тази цел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте некуф линк към  некфа схема как точно се слагат струните

пробваи тук има мануали

предполагам че англиския не е проблем но ако е виж на ibanez.ru има преведени на руски :)

 

 

пс от колко време не е свирено на китарата? може просто да трябва да се пораздвижи малко... и/или нови струни?

Редактирано от JEMer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meрси,ама за всички запитвания от ваша страна требе да питам пича,на който е китарата и пак ще се посъветвам с вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ НЕ ЗНАМ къф е точно модела,жсе пак аз сум дебелострунник

 

модела е черен и на 24 прагче пише steve vai... :lol:

От магазинчето на Пепи Славов ли е китарата? Много готин звук, супер удобна е!!! само дето е в Корея правена... :lol:

Евала на притежателя й!

поздрави! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за JEM Ибанез ...

 

постоянно се разстройва китарата с близо полутон при всяко опъване или смъкване.дали е щото китарата е с 3 пружини.

 

а и един друг въпрос-следствие:как тоно се овъртат струните на флойда,мойе би е и от това...

 

дайте некуф линк към  некфа схема как точно се слагат струните

 

 

БЛАГОДАРЯ

Значи проблема не е от пружините! Тремолото се държи на 2 винта които са завити в два пръстена в китарата. http://www.jemsite.com/tech/img/t_edg.jpg

Винтовете са наричат "studs" а пръстените са " stud inserts" , та на тези два винта се държи тремолото за китарата, пружините го дърпат от долната част а струните от горната част на китарата и в нормално положение е почти неутрално (леко наведено към струните) http://www.jemsite.com/tech/t_1setup.htm#step1

Когато между винта и пръстена (stud and stud insert) има луфт китарата почва "видимо" ;) да разстройва. Какво можеш да направиш??? Можеш да махнеш струните и пружините (първо струните после пружините :D ), след това ще забележеш че тремолото вече на нищо не се държи ;) МАХАШ ГО , единственото което ще остане на китарата (от тремолото) са двата винта които са завити за пръстените които пък са "забити" ;) в китарата!!! Провери винтовете да нямат луфт , (предполага се че ще имат ... в 90% от случаите от подобен характер е това) Ако винтовете са с луфт ги развиваш и имаш 3 възможностти.

1. Да си купиш нови ;) (в България това е като 6-ца от Тото-то :headbang: )

2. Да ги намажеш с епоксидна смола и бързо да ги затегнеш (ВНИМАНИЕ!!! ... преди това трябва да си измериш височината на винтовете в положението което са били/ти е удобно да свириш за да можеш да ги завиеш както са били защото веднъж засъхнала смолата не позволява бъдещи корекции ;) ) Междувпрочем този вариант е компромисен защото от напрежението което създава тремолото в/у тези винтове е огромно и след 2-3 месеца смолата се разпрашава (се троши на "трохи" ... става по ситна от пясък ;) ) и отново си с първоначалният проблем!!!

3. Вземи си калчища (конците с които се уплатняват тръбите) и ги навий около винта и заедно с него ги навий в пръстена (взимаш само 1 конец защото иначе става прекалено дебел слой на резбата и не може да се навие, също така хубаво е пак да знаеш горе долу старото местоположение на болтовете за да знаеш до къде да навиваш)

Това трябва да реши проблема ти!!!

Има също така т.н. "ножове" (самото тремоло използва тези части за да се държи на болтовете ... 2 малки пластинки, по една от всяка страна. те може вече съвсем да са се изхабили и шанса при тях да направиш нещо е като в точка 1!!! ;) ВНИМАНИЕ!!! Пластините фабрично са вдлъбнати навътре (леко изрязани по формата на винтовете на тремолото , да не си помислиш че са прецакани!!!

И за финал, предполагам знаеш че и старите струни са причина за разстройване затова си смени струните (ако не си го направил вече)

Дано това помогне на теб и другите които имат подобен проблем като теб

Поздрави!!!

Марио.

п.с. Аз имах същият проблем с моят Ibanez Universe когато го купих и всичко това което ви споделям е от горчив опит ;)

Ако някой има въпроси по написаното по горе нека пише и ще му разясня всичко което не му е ясно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ НЕ ЗНАМ къф е точно модела,жсе пак аз сум дебелострунник

 

модела е черен и на 24 прагче пише steve vai... ;)

т.е. е 555

а коя година е имаш ли идея? за да се разбере с кое тремоло е?

серийния номер ще свърши работа за тази цел

Между другото тремолото е LO-TRS II и с по-прецизна настройка не е толкова лошо колкото го изкарват. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.