Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между две китари


kolio_k

Cort VS Gibson  

250 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Нямам търпение да разбера отговора. Чувствам се като участник в "Стани Богат" на последния въпрос.

 

P.S.: По-често трябва да се правят такива теми. Определено са по-забавни от "Китара до 200лв." :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

О, и аз съм съгласен, разликите стават страшно очевидни като свирим на даден инструмент, барането е съвсем разлино, а и аз колкото и да не искам, се опитвам да изкарам звука, който ми се ще да чуя, независимо на коя китара и вероятно без да искам, компенсирам от ръка разни неща като атака и динамика. То и за това един семпъл никога не може да бъде обективен, прекалено голяма част от саунда идва от свирещия. Но идеята ми , така или иначе, беше да сравним просто саунда на запис и да видим какви са разликите и приликите.

 

Ето и референтен запис от Фендер, записван при абсолютно същите условия ( не съм разбутвал нищо по настройките от вчера), много хора са по запознати с този тип саунд и може би по него могат да си извадят заключения за другите два. Използвам съответно бридж и нек адаптерите на Фендера, както на другите китари вчера, така, че там където вчера е било бридж и днес е (само че сингъл разбира се)

 

http://soundcloud.com/kolio_k/fender-za-swerka

 

Гейна от кубето си е същия и не е достатъчен като за сингли, но нарочно не го промених, за да е реално. Всички записи за нормализирани до -2 децибела, за да е еднакво нивото. Фендерът е настроен половин тон надолу, сори

 

Редакция

 

Саунда тук определено не струва :( , но няма как да е иначе предвид , че не съм променял нищо нито по ампа, нито по педала

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах по т. 1 първо Cort после Gibson. И двете китари ми звучат доста добре и не мога да преценя коя ми харесва повече. Макар и по-ясен звука на втората поне за мен е по-малко желан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По интересно е, че хората с Гибсъни не познахме - ужас!

В интерес на истината, Корта ми хареса повече от Гибито, независимо от

по-мътния тон. Не ми се пише повече, отивам да се депресирам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха.

Аз харесах първоначално повече първата и имах съмнения , че тя е Корта, звучи по-ясно и конкретно( и остро).

Втората е по-мътна и матова ( и мазна).

В семплите на клийн и с по-малко гейн, Корта като че ли по-ми допада, с повече гейн - Гибсъна.

Кольо, прати шутаута на Корт, може да им станеш рекламно лице. :)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По интересно е, че хората с Гибсъни не познахме - ужас!

В интерес на истината, Корта ми хареса повече от Гибито, независимо от

по-мътния тон. Не ми се пише повече, отивам да се депресирам :D

И аз така :) ,все пак това е модел ЛП с chambered body и звучи по-различно от тежките тупалки,които са с повече маса и по-мътни -има повече високи и резонанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си ,че скайп-слушалките ще ме излъжат :hysterical: .

Майтапа настрана, явно китарата Корт е доста добра като звук, не знам дали е удобна и какво е качеството на материалите,но съм много доволен от звука и. Да не забравяме и най-главните фактори в оформянето на звука ,китариста и апаратурата.Поне според мен това дава 80% от начина на звучене,да не кажа и повече.

Кольо,страхотна тема ,много поуки могат да се извлекат. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical::cheers::hooray::hooray:

A така, веднъж ще се случи и мен да не ме излъже ушото. Въпреки че съм напълно съгласен с това, което каза Кольо преди - че приемаме Гибито за по-добро и всъщност оценяваме това, което ни звучи по-добре на нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.