Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между две китари


kolio_k

Cort VS Gibson  

250 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Първата наистина малко ми мътнее, втората е с по-стегнат тон и на чисто и с драйв. Бих казал, че първата е Корт, а втората Гибсън, но не съм особено сигурен. А нали не са сменяни местата на първата и втората по време на записа ? Тоест на всяко изсвирено нещо първата и втората китара са съответно винаги в този ред ?

 

Edit: Съжалявам, май не мога да се концентрирам добре в 1 и 30 сутринта, чак сега като препрочетох първия пост видях, че винаги са сменяни в един и същи ред ... то си и звучат така де.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Редът винаги си остава същият :) . Просто редувам едната с другата. Иначе и двете китари са със Хъмбъкъри.

 

Само забравих да напиша. че корекциите на ампа са на 12 часа, което далеч не е най удачната комбинация, но нарочно ги оставих така, за да не фаворизирам нито едната от двете китари :(

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

02:51 първата ми звучи по-меко и с риск да си изложа ника залагам, че тя е Гиби, но утре сутринта ще чуя пак и ще си кажа финалното мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече слушам записа,толкова повече се убеждавам,че втората китара е Гибсън.Просто е невъзможно това да е Корт.Ако греша,ще отслабна с 10 килограма!И без това имам спешна нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е интересно да направиш сравнение между Cort KX1Q и Гибсъна, ако някога ти попадне такъв Корт и имаш време и желание... И двете от махагон (тяло и гриф), и двете set neck, и двете с хъмбъкъри, и двете с ТОМ бридж...

 

Иначе за записа аз не мога да преценя, не съм свирил нито на Гибсън, нито на КХ5. Ще изчакам резултата. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 4:30 сутринта съм на мнение, че първата е гибито. Всъщност не. На втория семпъл (клийн джазовия) втората китара ми звучи по-отпушено... което ме кара да мисля, че гибито е втора. Айде утре ще ги чуя по-обстойно на слушалки... :icon_shithappens:

 

Едит: да, определено втората е много по-отпушена. Залагам на първа корт, втора жипсън.

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали мнението ми ще се зачете имайки на предвид липсата на опит, с която и да било от двете китари и аматьорското ми ниво, но все пак :icon_shithappens:

Гласувам, че първата е Гибсън, а втората Корт. Може би бъркам, но първата има по-такъв, как да го кажа...типичен мръсен звук за Гибсън. 5те секунди между 6:24 и 6:29 най-вече ми направиха впечатление, че първата е Гибсън. Утре на трезва глава пак ще ги чуя ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Cort-ът е първи, така ми звучи. Просто по-плътен звук вади втората, а и си ми звучи като Gibson, но толкова добър Cort не бях чувал :icon_shithappens::):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.