Jump to content
Българският форум за музиканти

Грешна ли е постановката на лявата ми ръка :?


katev

Recommended Posts

Значи преди месец бях сигурен,че свиря грешно.После видях един приятел ,който е солист в една банда и той държеше грифа като мен :whistle:

Та ето така го държа аз(имам предвид странната форма на палеца):

dsc00123r.jpg

dsc00124zr.jpg

dsc00125j.jpg

 

 

Пък мисля,че така е правилното ,но не мога да го оправя :lol::):)

 

dsc00126fu.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постановката ти е супер,недей да взимаш пример от разни солисти в банди,а отиди на учител макар и за 2 3 урока може да ти покаже доста основни положения за да не си увредиш ръцете в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си. Не всеки може да си изкриви така палеца и затова не виждаш такъв тип захвати често.

Похвално е, че обръщаш внимание на постановката. Няколко урока при учител ще ти помогнат допълнително в това начинание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога всякак, нима има някакво значение ? Ако толква мислиш, че е грешно - и аз мислех, хвани го така, ще те боли 2-3 седмици и ще мине, аз исках просто при бързо сменяне на акорди да не ме заболи изведнъж. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думата в случаи като твоя е една, та даже върви и с честитка - Тендовагинит е, никога вече няма да можете да опитвате да свирите! ЧЕСТИТО!

 

Прочети това, докато те боли заради грешна постановка!

 

Сега, преди да продължиш да остроумничиш ще ти го обясня по лесния начин, защото темите, които са изчетени от теб явно нямат ефект, тъй като явно предпочиташ да пишеш. Постановката е факт, не защото на някого му е скимнало да създава рамки, а защото така е лесно, щадящо и ПРАВИЛНО! Липсата на опит и завидното ти самочувствие ме шашкат с всеки изминал ден... Дано с годините го израстнеш като поведение и се усетиш преди да е твърде късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А? Ама мен вече не ме боли ? Болеше ме в началото, сега никоя постановка не ме боли. Между другото не знам дали така изглежда, ама нямам някакво по-особено самочувствие.

 

Иначе ще го прегледам тоя тендовагинит, но нямам никакви проблеми/болки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та ето така го държа аз(имам предвид странната форма на палеца):

dsc00125j.jpg

 

Формата на палеца ти е ок. Просто са ти по-дълги фалангите на пръстите и затова изглеждат различно от другите китаристи.

Гледайки тази снимка бих ти препоръчал да изнесеш малко лакътя навън от тялото (наляво). Така пръстите ти ще падат горе-долу перпендикулярно на грифа и ще ти е по-лесно да свириш с 3ти и 4ти пръст.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължим с гледането акустичната китара е сложена и на грешния крак :thumbs_up: Моят най-горещ съвет към теб е да отидеш на няколко урока ако не искаш да се забъркваш с тях за постоянно. Там ще ти бъдат дадени най-правилните съвети относно свирене на акустична китара и постановката на пръстите ти. Ние можем да си чешем езиците още много дълго, но надали ще ти е от полза.

 

Yo The Real, така даваш съветите си, че наистина ме изправяш на нокти понякога. Дотук имаш 99.9% липса на успеваемост, защото нямаш опит, човеко. Спри се и напредвай. Форумите не те правят музикант. Не ми отговаряй на този коментар, за да не изместим темата, което е нежелателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да обесня :thumbs_up: Така свиря на ел.китарата прав/седнал - винаги(просто сега съм на село и нямам друга ) .Знам ,че китарата трябва да е на левия крак,но тук просто исках да покажа как ми седи палеца спрямо грифа,защото в него са ми съмненията.Иначе да уроци съм ходил,сега прекъснах - учителят ми е зад граница :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз някой път също несъзнателно извивам така палеца, само че напоследък гледам да не го правя, а да е закръглен. Струва ми се, че по - малко ще ми се натоварва ставата на самия палец. От друга страна щом няма болка, не би трябвало да е причина за притеснение.

Още нещо - гледай натискът на пръстите да идва от цялата ръка, не само от палеца, и да не е повече от необходимото, защото иначе при едно свирене с повечко барета примерно, ще се изморяваш прекалено бързо.

Това е всичко, което мога да се сетя по темата. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя скромен опит с учител по китара, нещото което запомних беше, че при захват на грифа,

палецът трябва да сочи (да е срещу) средния пръст. Нещо такова:

87496447111765276661270229449MYBcqwPJg1MBfxnoCseg.JPG

11209152117818561671270229459fVfUiOx6NvjIW45ucpjb.JPG

100563485321350735631270229468phCZYeNoelj9UWa3ZQ0Y.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постановката е нещо много важно,

човека правилно се е ориентирал, че трябва да работи над нея.

 

Още повече не гледайте, как рок звездите свирят по концерти, там има огромна доза позьорщина.

Сам да го научиш, ще ти отнеме много повече време и в повечето случай няма да го научиш както трябва.

Та няколко урока ще ти помогнат и ще ти дадат ГОЛЯМ СТАРТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях интересна тема и реших и аз да се включа с въпрос и мнение .

 

В началото ( може би 1,5 години ) свирех само и единствено пентатоника (главно де... ) и ръката ми свикна палеца да ми стърчи , да заглушавам с него 6-та когато се налага и да " гушвам грифа " когато бендвам ... което си е лесно при пентатониката НО

 

Започнах да се мъча да науча нови ладове Минорен Мажорен Фригииски и т.н. и хоп проблем .... когато палеца ми е горе 3ти и особедно 4ти пръст са много ограничени по 5 и 6-та струни .... иначе долу си е ок сичко ... та сега се мъча да сваля пръста (палеца) си някаде около средата на грифа ... което пък го чувствам супер нърдско за6тото сякаш нямам досег с грифа... и не го чувствам ...

 

по този начин пък свиря и доста по шумно ..а аз и преди не заглушавах добре .

 

Въпроса ми е на прав път ли съм с палеца или просто аз имам по малки ръце ... и как доста китаристи особедно блусове свирят толкова бързо с постановката с високия палец....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.