Jump to content
Българският форум за музиканти

Kaк звучи тази песен?


Recommended Posts

Достатъчно ли съм се омазал? :greenangel:

 

spellsingero ft. mmm3333 - болка от любов

Който може да я прегледа..ползвал съм динамик процесинг за вокала, след което максимайзър за целия микс..

 

(така като е правено отделно нейния микрофон не е много читав и не знам как да се справя с оверите на нейната партия.. много пийква ама.. няма как, замаскирах го някък си :D )

Редактирано от spellsingero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен женския глас не е добре неясен е и се отличава с това от мъжкия глас да не говорим как стои на фона на целия микс който е с пъти по чист, дори кухарката е много по кристална от тоя дамски вокал! Не знам какво си го правил и дали в последствие е станал такъв или направо така е записан! Ако е това последното - съветвам те да го запишеш наново и със свестен микрофон, силно препоръчително кондензаторен!!! Също препоръчвам да сложиш DeEsser на мъжкия глас и внимавай с неговите високи честоти - пресилени са и дистортват! Иначе на моята система останалата част от микса звучи добре (M-Audio Delta 1010LT аудио-интерфейс, Yamaha HS50M колони + Yamaha HS10W събууфер, Sony MDR-7506 слушалки)

Поздрави!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Да живее чалгатаааа ;)

2. Ваше ли е парчето ?

3. Кои са певците в него ?

 

Така, на първо слушане:

Хитър-Петъра звучи ужасно. Барабаните са под всякаква критика като звук. Плоско, гадно... Баса също е отвратителен.

 

Изобщо трябва да се смени.

Вокалите: Много добре изпяти, с чувство, с настроение, с точната постановка. Липсвало е "обстановка" за да създаде

 

правилното настроение особенно на мъжкият вокал. Личи си, че някъде го е пял прекалено интимно което не се

 

предполага от песента - особенно в припева. Трябвало е съвсем малко по силово пеене и на двамата в припева за да се

 

развие парчето. Шапка им свалям и на двамата вокали за изпяването.

Китарата е добре изсвирена. Честотно не е добре балансирана и предполагам е от лош микрофон.

Микрофоните са под всякаква критика и на двата вокала. Женският звучи все едно е записван с електретен микрофон за

 

компютър марка логитек от 3 лева и прекомпресира страшно. Няма обработка която да изкара ЗВУК от този микрофон.

Явно не са записани нещата в акустично погълнато помещение. Чуват се резонанси както се усеща и че вокала се е

 

повлиял от кънтенето на стените.

Народните елементи в края на парчето които вървят на заден план изобщо не се вписват в цялостната картина. Все едно

 

съседа слуша друго радио. Има прекалено много среди тоя бек вокал и се сбива с основния.

Има потенциал да стане хитово парче (освен ако вече не е) но просто трябва да се направи професионално. Сигурен съм,

 

че и двата вокала могат да дадът още много от себе си.

Относно честотното разпределение на нещата няма смисъл да коментирам защото не е нещо което да се пипне малко и да

 

стане а просто трябва да се пренаправи наново с нова концепция. Няма нито 1 нещо като хората от звукотехническа

 

гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за много от нещата,

започвам:

Инструментала е 96 кбпс с което е преебан тотално,не съм го месил аз,демек не е бутан с което отхвърляме темата за инструментала.

микрофона изобщо не е изключено да е и е електретен защото се чува адски гадно и не мога да го еквализирам (още се уча)

Моят микрофон е безжичка и динамичен.. което създава разни шумове чат пат. Май ще пробвам с кондензаторния другия път.

Звучат различно вокалите защото са записвани на различни краища на българия :rocker: аз у нас,тя у тях

Вокалите сме аз и една приятелка която и се пее.

Като цяло сега започвам да се занимавам със смесване и айде да не е мастеринг да е "подобрение и помпане" тва ми беше що годе първия .. криво ляв микс,понеже имам и по зле направени, като цяло може би съм прекалил накрая с максимайзъра та е довело до крашове в система :)

Вокалите отзад от радиото на съседа не са мое дело,има ги в инструментала.

Да гласът ми е страшно наблъскан със среди и се чудя къ да се справя с тоя проблем.

Песента е на дует Ритон и е известна от доста време вече

Що се отнася до това...мии ... хъъхъ.. да аз като съм си сам вкъщи и се посдухвам чат пат и като нямам и сила на музиката и затва стават такива вокалите ми..иначе ако съм с мощна уредба на сцена и още повече ако друг бере гайлето за еквализацията... просто всичко ще спи.

Абе като цяло се улях в еквализацията ... не питайте какво съм правил не мога да ви кажа..целта ми бе да направя по плътни вокалите смисъл ..да звучат както другитее..песни.. но с нейния микрофон това е изключено да стане.. нямам такива познания нито шеф на студио познат. И ето ти контраст..

 

А... чакай бе кога съм я пускал тази тема..явно съм бил в голяма еуфория та чак не помня! хахаха.Благодаря за информацията...помага ми да се осъвършенствам в това което смятам да правя.

 

ПС: Какво е Хитър Петъра? :) :) :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

abstract iv ти си цяло злато! Добави нов компонент в моите познания. Таман се чудех как да се справя с гадните съскания! Сега си поправих една песничка и съм на седмото небе!

 

Трябва СеСтро да Се Сбогувам и на други да те оСтавя

Замина Си от мене в тоЗи час

тебе някой ще те подмлади,мене трябва да ме ЗабравиШ.

 

Ако знаеш как звучаха тези думи преди диесъра.. ще ти се приикска се киллнеш :)

 

Пък що се отнася до проектите..те са просто за удоволствие. никъде не ги продавам заменям или етс.Изцяло любителска цел са ми.

Редактирано от spellsingero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.