Jump to content
Българският форум за музиканти

Sam Ash Guitar Shop Nyc


Hantov

Recommended Posts

Такива магазини са мания, бил съм в Сам Аш в Ню Йорк и във Майами, в ГитарЦентър, пак друг такъв магазин...некои впечатления

усилвателите наистина са включени, най-много да се наложи да помолиш за кабел..сега има и друг трик, по скъпите китари са разположени по високо на стените ;) и трябва стълбичка, но и такава има ;)...има и звукоизолирана стая където можеш да усилиш някой готин амп.Освен китарите можеш да дрънкаш и на най различни други неща, без някой да ти каже ми ти като не си барабанист, не лумкай по тъпаните..Аз много се забавлявам в раздела с перкусии а последния път чуках и на един вибрафон, щото иначе кой вибрафонист ще ми даде да се гавря с инструмента му...едно подобно посещение трае около 5-7 часа..Персоналът е много точен, разбирачи , има и музиканти, случвало се е продавачът например да вземе друга китара да седне и да започнете сешънче...

Нещо добро за България - бях свикнал на просташкото отношение на Фактор, крадените инструменти и фалшификати при Цецо Русинов и завързаните с тиксо за стойката китари по времето на музик експото..в сериозен контраст с тях са РФ - последния път когато бях в магазина, имаше един къдрав пич, който много разбираше от китари, по негов съвет ми подаваше за проба една или друга китара, консултира ме за адаптери и то не на принципа най скъпото е най хубаво, изобщо човек какъвто трябва да има в един музикален магазин

 

;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Магазина на Русинов се намира или намираше на една пряка на булевард Мадрид..не ми е приятно да говоря за това в една тема за як магазин като Сам Аш, но преди години когато ни разбиха репетиционната и откраднаха целия комплект чинели къстъм Дзилджан полицията ги намери именно у тоз магазин..и той Цецо ни лук ни лук мирисал...после стана ясно пък и кой му ги дал...но както и да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..в сериозен контраст с тях са РФ - последния път когато бях в магазина, имаше един къдрав пич, който много разбираше от китари, по негов съвет ми подаваше за проба една или друга китара, консултира ме за адаптери и то не на принципа най скъпото е най хубаво, изобщо човек какъвто трябва да има в един музикален магазин

 

:):D;)

знам го пича :):):D;):)

и мен ми обяснява няколко часа за китари и гледах с отворена уста, много разбира, и се отнася много добре с клиентите. По един такъв във всеки бг магазин :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само лека поправка:

 

Sam Ash НЕ е най големия магазин за китари в NYC!!

 

Manny's имат много по добра селекция китари в наличност, второ Guitar Center на 14-та има много повече като бройка, а да не говорим за Guitar Center в Queens!!!!

 

Sam Ash е повече насочен към Pro Audio, recording, project studio.... и най вече software, но не и в live instruments и най смешното е че макар че вече Sam Ash притежават Manny's то все още продавачите от едното се опитват да те прекарат за сметка на другото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В крайна сметка успях да пипна уникални китарки, които бяха в отделна стая в която се влиза с придружител  само и не се разрешават снимки...

@Hantov - ще светнеш ли "обикновенното" население на форума, за какви уникални китари става дума и защо да ги изолирали в отделно помещение с уникални мерки за охрана :lol:

старички Фендери и Гибсъни....например Gibson ES335 от 1958 и един от първите 80 бройки Flying V имаше. И някакви други, но тия съм запомнил. То не беше със специални мерки за охрана, ами просто се влизаше в стаичката с тези китари само с придружител от персонала на магазина, то там си имаше човек постоянно поне докато аз бях там. А иначе предполагам, че са ги сложили в отделно помещение заради цената им, и да гледат кой ги пипа и как се отнася с тях :) , защото дугите както си висяха и си взимаш която ти е кеф, имаше си столчета и си свириш колкото си искаш, явно не искат да е така с онези, не че ще им направят нещо де.

е и Zack Wylde Epiphone-a го държат там :lol: ... не са само стари китари .... обърни внимание че са предимно Signature series и custom finishes (и used) :lol: ... GuitarCenter има по-добри изолирани боотове ама персонала е много много зле (разбирай: некадърен и неприятен) :lol:

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност номера в магазини от този сорт особенно в щатите ( и това са ми наблюдения не само от ny, а и от тези: me, ma, ct, nj, il) е да се запознаеш с някой от персонала и да си създадеш по-дълготрайна връзка :) и отстъпки получаваш над "matched price" (което значи че като намериш дадена стока на интернет-а за по - малко, си отпечатваш страницата и им я носиш при което те ще ти продадат същата стока за най- много същата цена,а не тази която е на стикера .... да не говорим че може с приказки да ти сложат заедно с покупката като подарък и сумати аксесоари :lol:)))

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@phile - благодаря за информацията :P ако пак имам път натам ще се възползвам от нея..

Аз бях в Manny's, но ми се стори, че имат по-малко китари. А в другите не съм бил

за съжаление, нооо има време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) да, малко по-малко имат но селекцията им е по хубава и персонала по мое мнение е доста по-напред с материала -- Guitar Center са по-големи като размер и като бройка на китарите в самия магазин (той е доста голям но и Guitar Center са по-голяма верига)... Ами обади се като минаваш насам -- ще ти покажа някой места :P Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.