Jump to content
Българският форум за музиканти

колко пари струва издаване на албум?


Recommended Posts

Ако си решил сам да издаваш албум,знай, няма да стане само с пари.Дори да си направиш сам някакъв тираж,предполагам ,4е няма да обикаляш като цветарка по софийските музикални магазини.После,Продукта трябва да е регистриран, поради тази при4ина пове4ето магазини ще бъдат принудени да ти откажат дистрибуция.С рекламата също е много трудно,защото всяка секунда ефирно време се плаща доста скъпо-но ако все пак те интересува, мога да проверя.И не на последно място-ако тръгнеш да се занимаваш с издаването на собствения си албум,няма да ти остава време да свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се издава от вас (Банда по всяка вероятност) трябва да си намерите спонсор ако не разполагате със средства.Цената зависи от това какво ще направи продуцентската компания.Дали ще го пуснат само в магазини или и в медийното пространство и разни други.Но никак не е лесно.Всеки е наясно с пазара в БГ... :)

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами имаме спонсор затова ме интересуват цените- то е ясно че всяка музикална компания ще има собствени цени ама горе долу някаква средна цифра някой ако знае ще се радвам за информацията -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами имаме спонсор затова ме интересуват цените- то е ясно че всяка музикална компания ще има собствени цени ама горе долу някаква средна цифра някой ако знае ще се радвам за информацията -

Айде бе хора.В този форум със сигурност членуват музиканти издали албуми.....И на мен ми е интересно горе долу каква е цифрата!Освен ако не е строго секретна информация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама наистина, никой ли не знае? Или не иска да каже, що ли? И мен все ме питат разни хора колко средно излиза само запис на албум от примерно 10 парчета, пък нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж приятелю- наистина нямам предтава затова питам- ако можеш да си пилезен бъди ако не-върви си по пътя -ясно е,че е относително- става въпрос за ориентировъчна цена - казаха ми вече от две мееста различни суми и искам да събера повече информация- става въпрос за написване на песните е запис от музикалната компания- сега по-ясен ли съм?Само албум- без клиповете и без рекламата - записването и издаването само ме интересува колко ще струва !Казаха ми че с рекламата ще е 10 000 евро - колко е без рекламата?В една музикална компания - няма да казвам коя - ми казаха около 800 лв на песен- все пак ме интересува сериозно и затова питам- не да става лаф мохабет-!мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ми обади се в някое студио, питай колко взимат на парче и си го сметни бе!!! А това "колко струва издаването" нещо не мога да го хвана :think: :think: :think:

Стейн Студио

Студио Графити

Редактирано от tupoto kopele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, доколкото знам, повечето студия взимат "на час", не "на парче", тоест плащаш времето, за което заангажираш студиото, пък дали ще записваш, настройваш или ще ядеш банички тях не ги интересува....виж, някои май правеха отстъпка за цял албум. :cheers:

Редактирано от overhate
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де нали трябва музикалната компания да го издаде тоя албум- това е различно от да си запиша някакъв диск в някое студио- за няколко часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де нали трябва музикалната компания да го издаде тоя албум- това е различно от да си запиша някакъв диск в някое студио- за няколко часа

именно!!! Ама на музикалната компания работата й е след като ти чуе аматьорското демо, което и занесеш да ти плати про-записите и да ти издаде албума....след това вече компанията си удържа от огромните продажби...

Пари предварително не се дават на музикална компания (на теория)

Също така такава музикална в България ще има по-нататък

Редактирано от tupoto kopele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

музикалната компания може да вземе материала, който и дадеш и да го размножи на голям брой дискове, евентуално и обложки да направи. Тази услуга струва някакви пари. Отделно студиото струва парички (или на парче или на час се плаща, 800лв на парче добра ориентировъчна цена). Рекламата е отделно. Значи ето примерна сметка:

Запис на албум: 8000лв

Тираж и обложки: 3000лв

Разпространение по магазините и човек който се грижи за таз работа: 1000лв

Реклама: 15000лв

Клип: 15000лв.

Общо: 44000лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама в България -за да издадеш албум трябва да имаш спонсор ,който да плати на тая компания- така че ......просто питам колко ще ми струва- ориентировъчно то е ясно че цените са относителни ,но все пак имадолна граница и горна такава нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.