Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender American Special


Mitko_bdl

Recommended Posts

Здравейте!Искам да попитам за въпросната серия китари "Fender American Special" и по точно за HSS моделите.Дали някой от вас ги е хващал в ръце и ги е чувал на живо.Как са в сравнение със Highway 1-овете и много ли са далеч от Standard-а по звук и усещане.Очаквам собствениците и феновете на Fender,та и не само,да споделят впечатления.Хайде дърти кучета,просветлете нас по-незнаещите! :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Highway One са най-ниската серия на Фендер.Последно пробвах точно тая серия в РФ и честно казано бяха отврат!Нз дали не са некви смачкани бройки докарани умишлено в БГ но бяха по-зле от моя Уошбърн за 300 лева.Да грифът беше много удобен но двойният адаптер издаваше такъв ужасен шум че не се чувах какво свиря докато нек адаптерът беше ОК.Във всеки случай Спешъл серията е класи над това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колко хубаво щеше да бъде, ако не бе споделил собствните си възгледи(и заблуди), защото заблуждават сериозно.

Време е за подфорум.музикант.джуниър.орг - който да поеме тийн дриймсовете, теориите на конспирациите и тн.

 

 

До питащият - отиди и пробвай сам за себе си, защото сериозно ще те заблудят с личните си мнения и пристрастия.

Фендер хайуей 1 са най-ниският клас американски фендери, но определено много си заслужават.

Спешъл са малко по-скъпи и така нагоре по ценовата листа.

Най-добре е сам да прецениш, останалото може да заприлича на градски фолклор, който да те заблуди.

 

Възможно е да има разлика и от бройка до бройка. А няма как човек да е пробвал всичко.

На твое място, ако бюджета се свежда до хайуей уан и спешъл, отиди, пробвай и двете серии.

А като решиш коя серия, съсредоточи се върху бройките, с които разполага магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AngusYoung като понатрупаш малко повече опит с китарите ще разбереш какви глупости си наговорил в този пост.

 

Лично аз притежавам Highway One и тва ми е основната китара - струва си всяко левче.

 

Според мен Fender American Special е един Highway One с по готини адаптери - ако сравниш цените и виждаш , че разликата в цената е колкото да си купиш Highway One и същите маркови адаптери.

 

Относно Highway One - китара от истинско дърво такова каквото съответства на един фендер - звучи дори акустично.Аз много харесвам сток адаптерите защото звучат супер класически и в тази насока не бих си купил Special. Естествено сложил съм друг хъмбъкер на бриджа заради нещата които свиря на нея - но тва само прави китарата много версатилна.

 

Лошия момент на Highway One е кофти хардуера като ключове приемерно - супер зле са и се амортизират , тремолото ръждясва лесно . Трябва да се отбележи че явно умишлено от фирмата са сложили неекранирани проводници из цялата китара.

Тук мога да отворя една скоба на всички пуристи дето си екранират китарите и нам нас кво - моята китара и до ден днешен е с неекраниран кабел от пота до жака. И какво шуми леко но въобще не ми дреме - имам уменията и възможноста да го сменя но просто на мен тва не ми пречи !

 

Китари с такъв саунд които да струват под 1000 лева (цена за нова) до ден днешен не съм открил. Вярвай ми пробвал съм доста китари.

Не можеш да прецакаш системата.

 

Така че онея приказки за уошбърна моля те запази ги да ги разкажеш на баба ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирайте погрешно.Аз просто споделих впечатлението си от конкретната китара която пробвах.Даже споменах че може да съм улучил по-нечитава бройка.Най-добре да отиде пробва и открие кое е по-добро за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирайте погрешно.

 

Съжалявам ако съм прозвучал грубо. Мини някой път да чуеш китарата ми в реп. за да разбереш какво имам в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същество. Аз имам Higway One, който избирах дълго и напоително в РФ (той беше финансовия ми таван за произведена в US китара). Да кажа честно, ако избирах със затворени очи, щях да взема Телекастъра от същата серия - готин брайт звук отвсякъде (и грозотия отвсякъде), но все пак, стратът е по-"версатилен". Америкън Стандарт звучи по-добре и грифът е по-удобен, но попада в друга ценова категория. Основната разлика между Higway и Special са адаптерите - 1 Atomic™ Humbucking Pickup (Bridge), 2 Hot Single-Coil Strat® Pickups with Alnico 3 Magnets (Neck/Middle) vs. 1 Atomic™ Humbucking Pickup (Bridge),1 Texas Special™ Strat® Pickup (Middle), 1 Texas Special™ Strat® Pickup (Neck).

 

Алнико адаптерите на Хайуей страта звучат по-меко и цветно, Тексъс спешъла на Америкън спешъла звучат по-"брайт" - за сравнение, сигнатурният модел на Марк Нопфлър е с такива. Хъмбъкърите са идентични и за тях не мога да кажа лоша дума. Наистина са "дисторшън френдли" и служат вярно. Джъмбо праговете са друг голям плюс. Това, което не мога да ти кажа, е как се държи китарата през годините, защото я имам отскоро, но вярвам, че няма да те разочарова.

 

HSS конфигурацията според мен е оптимален вариант - както казват в сайта на Фендер, "получаваш най-доброто и от двата свята". Инак и аз имам неприятното чувство, че китарите, които продават в РФ не са тези, които продават в Европа.

 

Ще позная ли ако предположа, Америкън спешъла с черния пикгард ти е хванал окото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Highway One определено са много добри китари, но за съжаление имат проблеми и с лака - много е тънък и лесно се разваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е карай, нали звучи пък... скуайърите от към лак ги бива ама от къмзвук....:greenangel:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек, който харесва хайуей уан, ще кажа относно лака.

Навсякъде в рекламните брошури на фендер е казано, че лака е по-лесно нараняем.

И затова не е скъпа, примерно колкото стандарта.

Хайуей уан - значи да я вземеш със себе си на магистралата.

Това е китара за свирене, не за пазене. И за хора, на които не им пука, че след година-две няма да изглежда като нова.

За спешъла, май се изяснавя, че е хайуей с други адпатери ( ъпгрейт) и то само за синглите и джъмбо прагчета.

На Дими хайуея, го пробвах миналият месец, много здраво обажда. Ъпгрейтнат е с Даймбъкер на бриджа.

Така, че ако смятате да сменяте Атомик-а, може би по-изгодно е да вземете хайуея.

Но пък може тексаските сингли и джъмбо прагчетата да са Ви важни. Тогава вземете Спешъл.

 

Колкто до фирмата, която не се споменава във форума, моят хауей е от там и нямам никакъв повод за недоволство.

Така, че това да има генерална разлика, между тези тук и другите в Европа - хич не ми се вярва..

А от бройка до бройка има навсякъде.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.