Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложения за кардан.


Recommended Posts

Искам да си взема карданче... Имам към 300 лева, така че споделете вие какво имате и какво предпочитате... Поне да тръгна от някакъв варянт (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibraltar%206611DB.jpg

 

 

Това е кардан, който не само си заслужава парите, но и го предпочитам пред доста от по-скъпите педали. Има го в xxxx, но ако го нямат в наличност, изчакай, няма да съжаляваш!

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ти е първи педал,виж какво излиза втора ръка.Преди време имаше оферта за Tama Camco.Естествено зависи от състоянието.Ако все пак искаш да е нов-Gibraltar.Цените им тук са малко по-ниски от тези на Томан.Ако не ти стигат парите-Mapex.

Счупи го от свирене :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Gibraltar e супер оферта. Коефицента цена/качество е доста висок и си струва да се вземе. Другото което препоръчвам, както бе споменато по - горе, втора употреба YAMAHA DFP 880 е лудница и може да се намери пак на около 300 лв. За това става въпрос: http://i138.photobucket.com/albums/q243/wa...ents/DFP880.jpg

Поздрави. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibraltar%206611DB.jpg

 

 

Това е кардан, който не само си заслужава парите, но и го предпочитам пред доста от по-скъпите педали. Има го в xxxx, но ако го нямат в наличност, изчакай, няма да съжаляваш!

 

 

 

На 100% !

 

В момента аз съм с такъв. Взех го лятото за 300 лева от xxxx и всичко освен фабричните бийтъри е идеално (е, зависи от вкуса ти :P ). Атаката е силна и кардана е с двойна верига :yahoo: .

Проблема е че "щипката" на десния педал е на такова място, че след като поставиш кардана , дясното чукче е на центъра, а лявото на около 4-5-6 см от него :/

 

Това е моят първи кардан, така че за другите не мога да ти кажа нищо, но се надявам да съм помогнал .

 

Ай са' наздраве! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че "щипката" на десния педал е на такова място, че след като поставиш кардана , дясното чукче е на центъра, а лявото на около 4-5-6 см от него :/

 

Това не е "проблем",всички двойни педали са така малко или много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че "щипката" на десния педал е на такова място, че след като поставиш кардана , дясното чукче е на центъра, а лявото на около 4-5-6 см от него :/

 

Това не е "проблем",всички двойни педали са така малко или много.

:) с изключение на Iron Cobra (и може би новия Pearl Demon Drive). При Iron Cobra чукчетата бият почти еднакво в средата на кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кобрата не съм склонен да се съглася - имал съм такъв кардан и с него има този "проблем". С внимателно позициониране се намалява, но не може да се избегне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кобрата не съм склонен да се съглася - имал съм такъв кардан и с него има този "проблем". С внимателно позициониране се намалява, но не може да се избегне.

Моята кобра (2009 г. купена) бие почти в центъра. Съвсем леко измества лявото чукче. Даже в едно промоционално видео на сайта на Тама един endorser изтъква това като съществено предимство. Но също зависи може би от размера на касата - аз съм с 22" каса. Допускам че при 20" е малко по различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то не е ядрена физика - гледа се чукчетата как са разположени спрямо мястото където педала се хваща за касата.

 

И аз имам кобра - проблемът си съществува - елиминирал съм го частично с непропорционално позициониране на самата каса - левият крак(погледнато от страната на барабаниста) е изваден на макс, а десния свит на макс(точно колкото касата да не опира пода в задната си част) но все пак чукчетата не удрят съвсем еднакво. Размерът има нчкакшо значение - при 20 ако не бие съвсем в центъра звучи още по-различно тъй като идеалният център за удар е по-малък(логиката е като при всички останали барабани всъщност)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.