Jump to content
Българският форум за музиканти

Yngwie Malmsteen - Trilogy Suite Op. 5


След колко време според вас ще свиря това парче?  

78 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Колкото до срока, ако бачкаш много, ама много ( и ако те бива разбира се ) за около 3 години ще вземеш да се доближаваш

 

Това е много относително

В Бургас навремето имаше един,които за около година свиреше целият концерт на Malmsteen в Ленинград 1:1

 

Много внимавам като използвам сравнение от типа за 1:1 в такива случаи, не за друго, но ако искаме хората да ни вземат на сериозно, трябва да сме реалисти все пак. Вече самият Малмстиин си е много далеч от онова ниво. Това е доста сериозно изказване и би следвало да се подкрепи с материали.

Иначе и аз познавам хора, които много бързо правят завидна техника, но от това, до свирене наистина на нивото на Малмстиин има страшно много път ( който между другото далеч не е нужно да се извървява, напротив, но решилите да се развиват в тази посока е хубаво да го имат предвид)

 

П.С. Ако имаш предвид , че е изсвирвал парчетата (и солата в тях) ,е това вече го вярвам. И аз познавам един такъв, навремето го докарваше прилично за около 2 години работа

 

Е добре де аз точно за това говоря, че ще изсвиря само парчето, ебаси :huh:

 

Toва вече променя ли нещата?

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе защо ми се струва , че всички искате да го откажете човека? Всички мислят че е невъзможно, така ли? На мен да копая едно и сущо нещо никога не ми омръзва - вече повече от 20 години копам и продължавам - едно и също всеки път - лява ръка, дясна ръка, двете ..... надолу -нагоре с дясна, четири пръста с лява ....... Оставете човека да си открие неговата топла вода - тепърва ще има да я преоткрива много пъти. Няма невъзможни неща! Желание да има и ентусиазъм. Пък може като го научи тоя Малмстиин да поиска да изсвири концерт за пиано на Рахманинов на китарата - и да успее ако няма толкова много хора дето искат да го разубедят щото те вярват за себе си че това е невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич искам като пуснеш видеото да го изцсириш и всички дето ти викат ,че не можеш или от анктетата поне да се наакат от завист , дерзай , само ще ти кажа ,че като научиш това пърче , тотест техниката на тоя дебелия не си мисли , че ще можеш да свириш всчико изобщо не си прави тази илюзия

аиначе свирене му е майката стискам ти палци :):thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и да го изсвириш ше си просто папагал - който е научил скоропоговорка :)

 

Ама все от някъде трябва да се почне - квото научуш ще ти е от полза.

Колкото до другата ти теория - Yngwie Malmsteen е един от най-ограничените китаристи които съм чувал. Прави няколко неща много добре и това е ... в другите хич го няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не е загуба на време когато научаваш нещо. Загуба на време е когато имаш нужда а не искаш да научиш нещо.

 

От това парче могат да се научат следните неща:

 

  • хармоничен минор
  • секвенции във хармоничен минор
  • хармонични секвенции в ла минор
  • свирене на секвенции на две струни
  • свирене на секвенции на една струна
  • свирене на диатонични тризвучия на две струни
  • свирене на умалени тризвучия на две струни
  • свирене на умалени арпежи на три струни
  • Alternate picking, economy picking, sweep picking
  • пръстовки на хармоничен минор (мисля че беше сол хармоничен минор - на видеото китарата е настроена по друг начин)
  • свирене на пръстовки с по три тона на струна
  • свирене на пръстовки с по четири тона на струна
  • свирене на една струна с големи "скокове" на лява ръка

 

Въпрои които могат да възникнат:

 

  • какво е хармоничен минор?
  • къде се намират тоновете на хармоничния минор по грифа на китарата?
  • видове пръстовки за хармоничен минор?
  • какво е секвенция?
  • как се свирят тризвучия?
  • какво е Alternate picking, economy picking, sweep picking?
  • как да ги упражняваме?

и т.н.....

 

 

 

на ингвие малмстеен нещата според мене ше са ти много полезни да ги свириш за развиване на нещо като базова техника

 

Техниката на Ингви е не базова а advanced.

 

Колкото до другата ти теория - Yngwie Malmsteen е един от най-ограничените китаристи които съм чувал. Прави няколко неща много добре и това е ... в другите хич го няма

 

Други такива ограничени китаристи са: Ерик Клептън, Би Би Кинг, Ричи Блакмор, Джо Сатриани, Джон Петручи, Джон Маклафлин, Слаш и т.н., кой от кого по-ограничени и всичките правят по някои неща много добре и това е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Евалата!!!

 

Никак не се кефя на Малмстийн, но това не ми пречи да го оценявам както подобава и да го уважавам, както и неговите фенове, които не са на вълна "искам да спя с малмстиин, а не със съпругата си", един вид.

 

Колкото до основния въпрос на автора - колкото по-малко кисне по форуми и свири на китарата си, толкова по-бързо ще дойде този момент. Това важи за по-голямата част от нас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И докато лафа се развива в темата ( което ме кефи, защото става въпрос за свирене, а не за покупка на гиър) аз се изкефих като стар фен :slap: и реших да поотупам десетилетия прах от това парче и да се опитам да го изсвиря отново. С прискърбие трябва да заявя, че почти не успях :lol: , за да се свири подобно на този човечец ( колкото ида му е базисна техниката за някои :) ) се иска много работа по научаването и поддържането на нужната техника, а аз май последно свирих нещо подобно, по на сериозно, в началото на 90те на миналия век ( как звучи :) ) и много съм се зарязал. Трудно ми дойде, а някои неща направо съм забравил. Но важното е да се пробва

 

 

http://www.4shared.com/file/245499290/15aea901/trilogy.html

 

 

П.С. Оказа че знам някаква леко различна версия на моменти :D , едно време толкова съм успял да извадя, а за съжаление, тогава това беше единствения начин да научиш нещо

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е базисна, да е базисна, колко да е базисна? Кольо добре си го е изсвирил, а Този хубаво е описал какви са "основните съставки", само не беше ли до хармоничен минор, но може и да бъркам. Пък голяма част от гореописаните "ползи" ги има и в доста други произведения на Малмстийн, които са по-лесни от трилогията, но пак изискват солидна доза опит и подготовка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.