Jump to content
Българският форум за музиканти

Alesis Io/2


Samity

Recommended Posts

Тоя кюбейс го регистрирах на въпросния сайт още тогава и продължава да ми излиза регистър нау и римайнд ми лейтър като го отворя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, от година време ползвам същия интерфейс и като цяло съм доволен от него. Проблема ви с cooledit-а вероятно идва от това ,че не превключвате самата карта да е основен аудио интерфейс. Ако случайно ползвате Windows XP това е 1-вото нещо което трябва да направите:

Control panel - sounds and audio devices -audio и там укажете Alesis IO2. Стигнахме до cubase. Aко сте закупили нова машинкате би трябвало да имате инсталационен диск с драйвери и cubase LE. Върху самият диск с малки букви е серийния номер :). Относно настройките на асио драйвера, вече от самия Cubase -devices - devices setup. Ползвайте проекти с честота на дискретизация 48kHz 24 бит. При по-тежки проекти ("накачорени" 10-тина ефекта докато записвате) бихте могли да ползвате настройки на асиото с по голяма латенция а в същото време да завъртите потенциометъра direct - usb в средно полужение. По този начин ще чувате това което свирите в момента и с леко закъснение това което записвате. И като за последно едно ЧЕСТИТО за Alesis-ката от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко което трябва,избрах като интерфейс асиото и на кюбейс и на ейбълтън.проблема ми е следният.

Примерно като си пусна музичка от уинампа и някуде на 3тата минута почва да шуми и то по много гаден начин и трябва да махам слушалките...иначе съм с уиндоус уиста :)

И се чудя да няма някво разминаване в юесбито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е вистата? Имай предвид че драйверите на I\O2 подържат само 32 битови XP и Vista. Ако се опитваш да подкараш I/o2 на 64 битова Vista бая зор щр видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 бита е ама нямах възможност да си поиграя със звуковата карта през уикенда,утре вече ще си поиграя и ще пиша как е,що е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днеска го подкарах,купих си едно микрофонче,дубре е всичко.нямам оплаквания.

Само 1 въпрос има.понеже нещата се записват моно тва после как да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да обясниш какъв е шума и в какъв случай се появява.

 

Еми някъде след като започне да работи,на 3тата-4тата минута започва и е точно като този на старите телевизори правише така,то и на новите май като някъв даден канал като го няма и прави едно ШШШШШШШШШШШШШШ това е.като го махна от юесбито тогава спира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ситуацията е следната:

Пратих го обратно обаче там не е правило този проблем и ми го пратиха обратно.

Днес си го получих,пребрах се вкъщи,свързах го,пуснах си кюбейса и започнах да записвам с микрофона.До тук добре

И изведнъж гадния **** ***** ***** *** шум.... :):):)

Б***и Та***а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.