Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикантската среща във Велико Търново


Recommended Posts

Аз съм във В.Търново до 29-ти ( включително ) и безкрайно бих се радвала да успеем да се огранизираме до тогава, за да можем да се съберем и да се видим! :) Ще следя до къде е стигнала отганизацията! Да се надяваме - до скоро! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм във В.Търново до 29-ти ( включително ) и безкрайно бих се радвала да успеем да се огранизираме до тогава, за да можем да се съберем и да се видим! :) Ще следя до къде е стигнала отганизацията! Да се надяваме - до скоро! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и подробностите:

 

В крайна сметка (съобразено с хората, които не са постоянно в Търново а и с предстоящото посрещане на Новата Година) - срещата ще се състои още утре - 28-ми декември (сряда) от 22:00 часа!

 

Място: пианобар "МАКСИМУС".

В. Търново, ул. "Независимост" 9 (до ГУМ)

 

Надявам се да се съберем повече хора!

До утре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами господата Fortissimo и Heartman - няма ли да се появите...поне за малко?

 

Да пием по едно заедно...стига сме се виждали само като бачкаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера събирането беше прооооооосто прекрасно :excl: Искрено се надявам все по-често и по-често да се осъществяват такива мероприятия! Благодаря на всички, които присъстваха за предновогодишния празник, който си направихме! И разбира се, специални благодарности на Петко Савов за организацията! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямаше как аз бях на работа вчера.Пък и тя Мирела и без това ги прави тези събирания около април мисля че беше.Скъпичко ми е в пиано бара,понеже аз съм си бираджия, а там има само малки и скъпи бирички.Ако е на друго място мога да дойда следващия път.Надявам се да сте си изкарали добре!Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което искам да споделя за вчерашната музикантска среща е ,...че останах невероятно изненадан от това,което преживяхме. Рядко се случва толкова непринудено на една сцена и на една маса да се срещнат и общуват толкова много представители на музикалните среди в България. Този празник нямаше да е факт без енергичната и перфектна организация на Петко Савов,за което той получава нашите заслужени адмирации. :godbless: За пореден път се убеждавам,че Велико Търново трябва да получи първенството за музикален и културен принос на национално ниво , Ще се стараем тези събирания да се превърнат в честа традиция! ...С пожелания за весело посрещане на Новата година и съпътстващите я успехи на всички вас... приятели ! До нови срещи ! Х.Николов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво купонче се заформи...музичката и изпълненията си бяха супер.

 

Савов, мерси за поканата и следващия път провери дали не съм си забравил телефона на масата :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже Hearman спомена за бира...та се сетих, че zwero като си започна на биричка от самото начало...и явно доста е унищожил...щото днес чак в късния следобяд се е усетил, че телефончето явно му липсва... :hysterical: Този Светльо, бе...!

 

А за мястото на сбирки - естествено, че не е изобщо задължително да е пианобара...следващия път всеки да пише предпочитания и действаме. Сега понеже го реших ей така спонтанно...и нямаше много време до Новата Година...и с Мирела се разбрах с един телефонен разгоров.

 

Иначе, като организатор и инициатор на ПЪРВАТА ФОРУМНА СРЕЩА във В. Търново, се чувствам длъжен да споделя с няколко думи, това което се случи снощи:

 

 

Беше една наистина страхотна вечер...нощ! Наистина не помня от кога не съм се забавлявал така! Всъщност, с малката разлика че хората не си донесоха инструментите за пълен екшън, снощната среща спокойно може да се каже, че не отстъпи на Годишните музикантски сбрики, които така или иначе се случват всяка година през април. НАПРОТИВ! Освен десетината съфорумци (на които безкрайно благодаря за присъствието), в пианобара започнаха да прииждат артисти и музиканти от всички краища на града. Беше се разчуло толкова много в града, че в МАКСИМУС ще има някаква музикантска сбирка, че към 12:00 часа - заведението вече не можеше да ни побере! Непрекъснато пристигаха музиканти (приятели, познати, непознати...), че в един момент ми се стори, че това е някакъв сън...това не може да е истина...

Хах...помня, че Мирела ме пита от къде се взеха всички тия музиканти тая вечер...от къде се били появили... :help:

На всичкото отгоре...по едно време пристигнаха и балерините от търновския театър...помня, че споменах тук там...ама явно доста се е раздухало всичко...

 

Определено, особено след тази вечер, вече доста боляри разбраха за форума и предполагам скоро ще се поразровят и регистрират тук! ;)

 

От разговора с Мирела, стана ясно и че до сега не е била свидетел - цяла вечер да мине в музика на живо без никакво прекъсване. Всъщност това е и самата истина - след като тя и Румен откриха вечерта към 23:00 часа и след първия им сет - желаещите да запълнят 15 минутната почивка бяха толкова много, че в един момент просто всеки взимаше микрофона от предишния, сменя се пианиста...и всичко започва на ново...без дори минута почивка. Накрая...към 4:30 сутринта, се наложи да ни канят да си тръгваме . Наистина беше ИСТИНСКИ МУЗИКАНТСКИ КУПОН!

Специално за Hearman и Fortissimo ще отбележа, че поп-фолк и дори фолк така и не прозвуча във "вечерната програма". Напротив! Благодарение на това, че имаше на разположение цели трима пианиста (в което число плахо се слагам и аз ;) ) и разбира се прекрасни певици и певци, цяла нощ звучаха мелодии от поп, джаз, класика, много българска музика и разбира се - не липсваше и доста РОК! Липсата на китара беше странна в първия момент, но ... някои неща с повече фантазия и пиене просто си се получават... помня дори, че в един момент (подхванали рок жанра) с Мирела направихме и емблематичното парче на МЕТАЛИКА - Nothing else matters ... :whistle: ...Мирела си го заби перфектно...всъщност целия бар крещеше май на тая песен :slap: ...

 

Ако трябва да обобщавам - ще кажа само, че тази първа и така дълго отлагана форумна среща, премина повече от успешно! Мисля, че дълго ще си говорим за нея с колегите, които дойдоха!

 

Разбира се - слагаме по една черна точка на хората от Горна Оряховица, които така и не се присъединиха...но пък добре, че по едно време в бара се появи поне Ники Манолов, че да ги отсрами ... :thumbs_up: . Черна точка присъждам и на батко Друмев (Fortissimo)...щото каза, че може да мине по някое време, пък така и не се появи... :crying:

Специално държа да отбележа, че макар и в ранни зори, но все пак дойде и Hardrad...който се оказа, че си е забравил паролата и не може да си влезе във форума... :wallbash: Но пък каза и дойде! :thumbs_up:

 

 

Това е...което се сещам сега.

А! Оказа се, че Румен Халачев (на който все пак трябва да благодарим, че ни предоставяше клавишите и микрофоните без никакви уговорки и с огромно удоволствие), също имал профил тук, във форума. Често бил си пазарувал и продавал... та като му остане малко време - и той обеща да сподели впечатлението си от снощното парти. Все пак и той си беше нещо като домакин!

 

Естествено - съвсем скоро очаквайте много прекрасни снимки, които ще ви помогнат да добиете още по-ясна представа за първата ни форумна сбирка в старата столица...Мирела обеща да качи и спациален албум за срещата на форума в сайта на пианобара. Помня, че по едно време някои започнаха да правят и клипчета, така че...нищо чудно да видим и видео от купона!

 

 

Наздраве за първата форумна среща в Търново!

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм страшно доволен, че присъствах, особено щом Миша беше там :P, браво на Петко за организацията, мисля че с него и Мишо ставаме за Back Викачи :D Наистина следващия път ще е добре да се съберем на място, където бирата се лее като водопад, но това беше малко проблемче предвид настроението което беше обхванало всички. Наистина съветвам всички следващия път да дойдат, тези които са пропуснали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също присъствах на срещата миналата вечер и честно бях доста скептично настроена, но сега питам - Петко кога ще е следващата среща????? Беше страхотно преживяване и не забравяйте, че където и да сме следващия път трябва да има пиано ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата среща...ами зависи само от нас. Вчера се видях с Heartman и обсъждахме, следващата година, нещо подобно да се случи в клуб "Мелон" например... ;)

 

А до тогава - ето и първите снимки от срещата в сряда:

http://www.facebook....42034355&type=1

(страницата е достъпна и без регистрация във Facebook)

 

 

Весело посрещане на Новата Година! :cheers2:

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и няколко клипчета от първата ни форумна среща в пианобара: :P:music::whistle:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FVxog1Pl70I

 

http://www.youtube.com/watch?v=RVn0loBkAaU

 

http://www.youtube.com/watch?v=-n64JYdwfyk

 

http://www.youtube.com/watch?v=LQt3gTZ4uIM

 

 

Това са за сега...

Може да кача още няколко по-натам...ако ми пратят скоро колегите!

 

Приятно гледане и ... до нови срещи! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се с леко закъснение,но с огромен ентусиазъм и задоволство мога да кажа:"Да беше върховно"Музиката течеше непрекъснато,като се сменяха постоянно изпълнители(пианисти и певци),задължително трябва да има втора серия.А и да не забравя за изключителната организация на Петко Савов :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.