Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикантската среща във Велико Търново


Recommended Posts

Кое е това по-тихо заведение за среща? Предлагайте!

По принцип е интересно кои хора пишат тук защото на музикантските събирания присъстват хора, които даже не знат за форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е това по-тихо заведение за среща? Предлагайте!

По принцип е интересно кои хора пишат тук защото на музикантските събирания присъстват хора, които даже не знат за форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Аз свиря в "Ансамбъл Искра" -Велико Търново и също се присъединявам към идеята.Присъствал съм на две сбирки в Интернационал и ресторант Етър и ми допадна ,а идеята за по -чести сбирки е добро предложение,което подкрепям с дв ръце :) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се посъберем достатъчно ентусиасти за форумна сбирка, реших да напиша малко инфо за историята на годишната музикантска среща във Велико Търново.

 

Тази година се проведе 4-та по ред среща, на която музикантите от региона се събират да посвирят, пеят и танцуват заедно. Първите две са се състояли в т.н. "Интернационал". През 2009 година мястото беше ресторанта на х-л "Етър". А тази година - домакин стана пиано-бар "Максимус".

(Някой да ме поправи ако греша за мястото на най-първата среща...не съм присъствал.)

 

В началото, срещата са си давали предимно музикантите от кръчмите и механите в града. Постепенно, обаче идеята се харесва от все повече хора...популяризира се... и така, към днешна дата, всяка първа неделя на месец април се превръща в празник на който присъстват артисти и музиканти от всички жанрове, възрасти и стилове... без ограничение...идват дори и преподаватели...! С времето, сбирката започват да посещават музиканти от В.Търново, Горна Оряховица, както и от околните градове и села....

 

 

Основен организатор на събитието е известната великотърновска певица Мирела Величкова.

Благодарение на Нея - годишният купон на музикантите е вече традиция!

-----------------------------------------

Мисля, че ще е супер ако с времето, съфорумците от В.Търново започнат да идват на годишната сбирка...и обратно - все повече музиканти от града разберат за форума и станат част от него... :godbless:

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хееей, аз скоро заминавам в София, туй като ме приеха в Академията.... Но ви желая успех със сбирката и стискам палци да се превърне в културна традиция за нашия град :icon_shithappens: Винаго, когато съм свободна на тези дати ще се прибирам и ще присъствам с най-голямо удоволствие ! Още 1 път УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,предлагам да започнем да се сабираме всеки месец в някое по-тихо заведение,за да може да си чуваме приказката.

Само измисли заведението и кажи дата и час

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хееей, аз скоро заминавам в София, туй като ме приеха в Академията....

 

 

Честито, Миша! :hysterical:

Много се радвам за Теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация за още една книга, която също би могла да е любопитно заглавие за болярите... :thumbs_up:

 

От тази година великотърновският театър също си има книга. Името е " Музикален театър Велико Търново", а нейн автор е преподавателят по музика във Великотърновския университет и дългогодишен солист в театъра - проф. Сребра Михалева.

 

Хроника, рецензии, мнения, критики, коментари, статии…

В книгата е събрана цялата история на търновския театър от 1914 до 2000 година. Описва както първите самодейни представления, така и професионалните спектакли, поставени на сцена в старата столица. Сребра Михалева е успяла да направи творчески портрети и на повечето артисти, хористи и оркестранти.

 

 

Както споделя и самият автор - книгата всъщност може да се каже, че съдържа 2/3 от едновековната музикална история на В.Търново, защото в нея са направени творчески портрети на хората от оперетата от 40-те, 50-те и 60-те години – това са хора от музикалните колективи по това време...

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

...Г-н Савов -кога и къде ще се проведе срещата тази година???Ако знам тази информация със сигурност ще съм там:rockon::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога и къде - това предстои да решим всички ние...след като се посъберем достатъчно ентусиасти за сбирка. Радвам се, че все повече хора проявяват интерес. ;):)

 

hippie - Километрите не са от значение...важно е желанието!

Добре дошли на всички от Горна Оряховица и региона...защо да слагаме граници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Дойде време и за тазгодишната музикантска среща в старата столица.

 

ПОРЕДНАТА СРЕЩА НА ВЕЛИКОТЪРНОВСКИТЕ МУЗИКАНТИ ще се състои на 3-ти април (тази неделя).

 

Място: пианобар MAXIMUS.

НАЧАЛО: 19:00 ч.

Куверт - 10 лева

(организаторите разрешават да се внесе алкохол отвън)

 

Носете си добро настроение и инструментите:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Петият музикантски купон във Велико Търново премина невероятно!

С всяка изминала година се събират все повече и повече музиканти от града и региона и ... музикантската среща става все по-весела и интересна!

 

Снимки: Facebook на MAXIMUS!

(АЛБУМ: Пети годишен купон на музикантите)

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.