Jump to content
Българският форум за музиканти

Отново питане за микрофони


m.mihailov

Recommended Posts

Здравейте

искам да попитам някой наясно ли е що за стока са тези микрофони ISK и по определено модела ISK BM-5200 (представянето е в долния линк)

 

http://www.iskmic.com/iskbm5200.htm

 

доколкото видях на сайта им се проверяват дали отговрят на изискванията в Англия но незнам нито каде се произвеждат нито дали става нещо от някой от моделите. А цените са ужасно примамливи. Модела който съм цитиръл излиза около 260 лева - което за мен (спрямо описанието от сайта) си е направо смешна работа.

 

 

Благодаря Ви предварително :)

 

P.S. Само да доуточня че микрофона ми трябва за записване на мъжки вокал /ако това имазначение/ и за акустична китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозрително много приличат на Studio Projects -които са в същия ценови клас, и които от своя страна подозрително много приличат на едни модели по-скъпи микрофони от значително по реномиран производител... с тази разлика че Studio Projects поне са пробвани и се знае за какво иде реч. Това е малко като "котка в чувал". Хвърли едно око на серията Perception на AKG като си тръгнал за евтин микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

този микрофон могат да ми го донесат след двее седмици и много се чудя дали да го поръчвам. Не знам от тази "змия" какъв "крокодил" може да излезе. А що се отнася за парите предпочитам да е нещо дето да ми харесва как звучи /сега съм Shure Beta 58 и съм много доволен/, а не само да си мисля че имам студиен микрофон а той да става само за играчна на дъщеря ми.

така че приемам съвети и за други микрофони oколо ниво "капризно задоволително":)

Редактирано от m.mihailov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Капризно - задоволително" е много широко, субективно понятие. Има хора за които Капризно - задоволително не звучат дори най-скъпите Нойман-и :greenangel: моя съвет е да се разходиш до магазин, където има избор малко по-голям от микрофон - два, и да чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам M-Audio NOVA - 170-175 лв (не помня точната цена)

 

Струва си всяка стотинка! Продава се в Алмар и Динакорд. При първите мисля, че беше по-евтин с 10-тина лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре прдложете ми тогава нещо хубаво до 500 - 600 лева което може да ми върши работа в домашни условия, но и в същото време да мога да постигам добър звук, а не да се дразня за това че съм си купил някакъв боклук.

 

следващата ми стъпка ще бъде звукова карта такаче приемам съвети и за това - за сега съм се спрял на E-MU 1616 PCI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ е задължително да е от 500 - 600 за в къщи, по скоро да е нещо пробвано. На мен Персепшън-ите на AKG ми звучат доста прилично, имам приятели който си купиха Joemeek JM37-DP и дават много ласкави отзиви за него. M-Audio NOVA също е удачен избор при т.н.р "бюджетни" мирофони. Въпрос на избор и харесване.

 

Ако си от София имам едно предложение което може да ти помогне в избора. В магазина YAMAHA на искърско шосе, момчетата са подредили една стаичка с монитори и аудиоинтерфейси. Там можеш да идеш и да изпробваш различни карти и микрофони.

Успех!

Редактирано от BREAKDOWN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жалкото в случая е че аз нямам никаъв опит с тези неща. Само знам някои от моделите на audio technica и незнам дали проблема е в това че наблюденията са ми много повърхностни или заради това че аз не съм могъл да ги накарам да звучът добре, ама нещо не съм възхитен от тях. Може пък и моделите дето съм пробвал /а те са точно два, който за съжаление сега немога да цитирам но довечера ще ги проверя и ще ги опиша ако представлява интерес/ да са си калпави

 

благодаря ви за мненията:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели как свързваш микрофона с всичко останало което имаш - периферия, миксер, интерфейс, PC, монитори да видим къде е грешката и защо не искат да звучат добре микрофоните. Аз никак не съм запознат с моделите на Audiotechnica, но ми се струва малко вероятно да звучат зле - даже бтрябвало да е невъзможно. Дай малко инфо за веригата, и какво мислиш да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрастии

аз не разбрах много добре какъв микрофон търсиш-широко диафрагмен студиен или "ръчен" ?

споменаваш ShureB58 на едно място, посоченият линк е за ISK ?

последната марка и аз не съм ги чувала досега така че не мога да коментирам.

От студийните, с които съм работила за бюджета ти мога да препоръчам

Behringer C1 - £35, C3- £55

SE 2000- £80

Rode NT-1a - £140 NT-2a - £260

 

ако е за домашни записи Behringer ще свършат работа

лично аз за женски и мъжки вокали, и за акустични китари от изброените най-доволна съм от SE и NT1

гледам,че си споменал ShureB58 - ако искаш микрофон, който да ползваш за сцена и за записи

мога да препоръчам Sennheiser E865, стабилен кондензаторен микрофон и е около £100.

 

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели как свързваш микрофона с всичко останало което имаш - периферия, миксер, интерфейс, PC, монитори да видим къде е грешката и защо не искат да звучат добре микрофоните. Аз никак не съм запознат с моделите на Audiotechnica, но ми се струва малко вероятно да звучат зле - даже бтрябвало да е невъзможно. Дай малко инфо за веригата, и какво мислиш да правиш.

Незнам дали нещо е объркано при свързването защото ползвам едно доста позанемарено старо студио /имам предвид че студиото е правено преди 10-12 години и от тогава убгрейд никакъв /. Има и друг момент че аз не съм много сигурен дали това което правя като настройки на пулта е съвсем правилно / при опит за запис на вокал слагам EQ всички на 0 и регулирам ниво за да не премодулирасигнала/ така съм чела така правя. При запис вкарва неописуем шум който започвам да си миисля че е някаква студена спойка по пулта. Но дори и като пренебрегна всичко казано до тук за микрофона Аудиотехника / мисля че е 2035 модел но не съм сигурен че натписа е доста нечетлив/ съм си играл доста за да докарам чсен и "плътен" звук но не се поолучава> Гласа ми звучи все едно някой ми е опрял нож в гърлото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

търся си широко диафрагмен кондензаторен микрофон за сумата до около 500 лв. Ще си го поръчам от англия защото от там могат да ми го донесът. За Шур Бета 58 коментара ми беше че имам вече такъв микрофон и съм доволен от него но той е за пеене на живо и поне при мен нещата при запис не ми се получават с него / което може да се дължи и на моето невежество /. Питането за ISK микрофоните беше по повд на това че ми го предложиха хора който живеят в англия и явно там са познати и се надявах и тук някой да знае нещо но..... След като поразгледах доста мисля че засега клоня към Rode Nt2 - естествено продължавам да умувам и да приемам мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

И аз съм за този микрофон, макар че не знам на живо как стоят нещата.

здравейте
търся си широко диафрагмен кондензаторен микрофон за сумата до около 500 лв. Ще си го поръчам от англия защото от там могат да ми го донесът. За Шур Бета 58 коментара ми беше че имам вече такъв микрофон и съм доволен от него но той е за пеене на живо и поне при мен нещата при запис не ми се получават с него / което може да се дължи и на моето невежество /. Питането за ISK микрофоните беше по повд на това че ми го предложиха хора който живеят в англия и явно там са познати и се надявах и тук някой да знае нещо но..... След като поразгледах доста мисля че засега клоня към Rode Nt2 - естествено продължавам да умувам и да приемам мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.