Jump to content
Българският форум за музиканти

Alesis Dm6 - Мнения?


Recommended Posts

Здравейте тъпан-ари, :godbless:

 

(Шегичка, не ме бийте)

 

 

За пръв път пиша в тоя форум (тъпан-арския), поради следната проблема.

 

Накратко, искам да си взема някакви електронни барабани и се чудя кви точно. По принцип се занимавам главно с грачене, но откак се помня ме сърби (навсякъде :D) да свиря на барабани и все си тракам на нещо, я с крака, я с пръсти/ръце, я с някаква друга комбинация от крайници, включително и със зъби :girl_cray2:. Просто от малък още, ми хлопат не едно и две неща в главата. :P И в момента, докато пиша тоя пост, барабаненето просто не спира, и тъй като май нема изгледи да се оправя скоро, не ми остава нищо друго освен да се отдам на изкушението.

 

Първо, да уточня че не възнамерявам да ставам "професионален" барабанист или нещо такова, ами става дума най-вече за чесане на крастата, а и освен това си имам тука некои "барабанни" идеи и ще ми е по-лесно да ги развивам и записвам с такава джаджа. Верно, може и на МИДИ клавиатурата или с цъкане в DAW, ама така не е гот. Иска ми се по- да усетя нещата малко, пък и друго си е да си има нещо реално за шибане, разбираш ли. :) Освен това акустичните барабани не са възможни при мен, защото съседите ми и без туй заплашват да ме залеят със сода каустик. :( Ако им инсталирам и барабани, ще трябва да се разделя най-вероятно с все още младия си живот.

 

Та, попрочетах из нета и съм се спрял леко на това моделче:

 

http://www.alesis.com/dm6kit

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_1410000/i_26...is_DM6_KIT.html

 

Второ, смятам да го ползвам главно като МИДИ контролер, т.е. ще го свързвам с компютъра и ще пускам разни благини като BFD или DFH :metalist:. То тва моделче си има и собствени звуци, които били прилични уж и може и да влезат в употреба, например ако от ГДБОП ме взломят със съмнение, че ползвам нелицензиран BFD, ще мога светкавично да превключа на вътрешните звуци на DM6, така че да видят, че всичко е законно и да си отидат по живо по здраво. :godbless:

 

Та туй моделче изглежда доста сносно, има си и USB и секви али бали.

 

Мисълта ми беше да се допитам и до по-опитните барабаняги тука относно кое е най-добре.

 

Става ли това за начинаещи хлопатари като мен?

 

И дали има нещо подобно или по-добро на такава цена, като се има предвид, че главно като контролер ми трябва, не толкова като звуци?

 

То и тва ми иде малко солено :(, ама знам че при тея неща няма евтино хубаво (то къде ли има?!). Пък сърбежът е сериозен.

 

И такава е моята проблема.

 

Ще се радвам да споделите мнение и отношение, а ако някой го има, най-добре ще е - да разкаже кво що.

 

Предварително благодаря.

 

:jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За целта, която описваш просторно и шеговито и за цената няма по-добро. Купувай смело.

 

Професионалните решения за над 3 хиляди лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионалните решения за над 3 хиляди лева.

 

Забелязах. :thumbdown:

 

Дам, поръчах го Алесис-а,.. дано да ми помогне. :greenangel:

 

 

П.С. Ама вижте го тоя изрод ве!..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.