Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Stratocaster Owners' Club Bg


metalhammer

Recommended Posts

Притежателите на телекастери да си правим отделен ли?  Или всъщност други такива ексцентрици няма накоколо ;-) :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто е само по форма и надписи - FenderTelecaster ....(извинете ... не видях името на темата)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежателите на телекастери да си правим отделен ли?  Или всъщност други такива ексцентрици няма накоколо ;-) :virtuoz:

Има, има. :yes: 

Не е честно само някои хора да си имат тема... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо. Като видя Клептън, Джеф Бек и Дейвид Гилмор да оставят Фендерите и да засвирят на Уормът и G&L, тогава.

Г & L  са много яки китари, за парите си естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11169844_10153275866214394_6008011000657

 

Ето го и моя сегашен Фендер. Реишю 60 година. :)

Свирил съм на няколко скъпи китари и страт тип, и нестрат тип  и ми прави впечатление, че звучат много яко, перфектно, обаче във Фендера нещо куца, има нещо недодялано, грубо, ама точно това ми харесва и затова перфектния за свирене Ибанец ще си ми стои на стойката, за разлика от тая дъсчица. Ако някога мога да дам петцифрена сума в зелено ще е за стар Фендер не за някоя перфектно направена и скучно звучаща страт китара. :)

Ама най-важното е всеки да се кефи на инструмента си и да е доволен от звука. Аз от 15 години търся,сменям, ровя и не съм доволен. Едиственото , което не се промени през тези години е Фендера. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ричовски,бре..ми да ми беше купил моя стария от 75г,маса време седя в базара..,мен пък ме радва най -вече,то е с нитроцелулозен лак ,блек бюти му казвам на  Гибсънчето ес-джи,пък и Леспола,как ми миришат на гардероб от старо дърво като си подрънквам в къщи.

Айде пак обърнах темата към "другите " китари,

па днеска даваха някакъв концерт за мигрантите,и щот не мое да извия врато на женъта да не гледа телевизор(аз не гледам принципно),гледам на Остава китариста като с моето Теле,ма на вид 1:1. :greenangel:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Yanni  ;-)  Ей сега правя Tele owners club. Само кажи :metalist:

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Много интересно видео, благодаря за него! Прецъках го основно диагонално тъй като не говоря руски и разбирам колкото може да се разбере между общите корени с българския, но демото накрая със състейна е много показателно - мексиканецът гасне много по-бързо. Колкото и да си обичам моя страт (мексикански), трябва да призная че състейнът не му е точно силна страна.

Друг е въпросът че това е сравнение на две конкретни бройки, а качеството на контрол при фендър през годините е плаващо. Предполагам подобен извод може да се направи са всяка една масова продукция, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност мексиканеца не му е проблема 5-те парчета,те пак са качествен материал,а че са лепнали фурнир от двете страни.Аз на моя го свалих до натурал дървенията и отвори звука още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак супер тънко не,ама е играчка,аз с шел лак го минах.С ам.стандарт адаптери е и въобще не е по лош от всеки американски Фендер - имал съм Ам Стд,Хайуей и стар 75г.А сега имам и един Токай от 84г,дето има състейн като Гибсън☺️

IMG_20200427_174128.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.