Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на компютьр - параметри, цени


TONY

Recommended Posts

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

XP - за мен специално вече има достатъчно на брой аудио приложения (и/или ефекти, инструменти и семплери), които не поддържат по една или друга причина 2000, и които ме накараха да премина на ХП.

Ако не беше така щях да си седя на на 2000 - рядко стабилен (за Майкрософт) рилийз...

2003 е сърверна платформа и най-малко не е ефективно да се използва на домашно ПЦ.

 

Защитата е отделна губерния, както се казва и накратко трудно може да се обясни, особено за да е ефективна за домашен компютър :greenball: Най-добре е да няма нет (кабел) :blink: Във всички останали случаи е въпрос на късмет...

Качваш анти-вирус (леко вредно за аудио приложения - особено с риъл тайм защита- но AntiVir софтуера например има филтри, които изключват определени приложения от риълтайма и не тормозят диска двойно) , софт/хардуерен файруол евентуално и не цъкаш като любопитно детенце по всички линкове и спам и-емейли. Основният проблем при защитата на компа е самият потребител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че имам Roland VS 840 gx - китарджийската версия на дигиталното студио - което ме кефи като качество - например - спрямо корг д16 - прави доста по качествени записи - тоест нивото на звука си е студийно - но съм ограничен до 8 трака и медията ми е 250 МБ йомега зип дискета/хем остаряло - хем скъпо/

та мога ли да се възползвам от това - - в смисъл на намаляване на изискванията за ПС - то - или след това ще го продавам

8 те трака са в матрица - тоест към всеки трак има по още 7 виртуални - което е гот да си запишеш разрлични версии на една и съща партия и да избереш най сполучливо изсвирената

а и мобилността на такова студио не е за подценяване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой ли няма идея дали може да се ползва роланда вместо саунд карта

плюс това ми казаха че с полседната видео карта на Нвидеа - може да е вградена и няма да има проблем - което сваля доста от цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като му гледам спецификациите - неможе. В смисъл неможеш да слушаш музика през него. Обаче ако имаш саунд карта със цифров вход - можеш да го ползваш като мишпулт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ето я и моята машинка, която според мен си е супер подходяща за аудио обработка макар аз да се вълнувам от такива неща(аз обичам просто да си свиря):

CPU - Athlon Thoroughbred 2400+

RAM - 1GB DDR400(2x256+1x512)

MB - Epox 8RDA3 Nforce 2 Ultra

VC - GeForce FX5200 128MB DDR

SC - Creative Audigy 2ZS

HDD - 1x120GB Maxtor PATA133, 1x250GB Hitachi PATA100

Fan - GlacialTech Igloo 3000

PS - Fortron Real Power 400W

DVD/CD - DVD-RW LG. CD-RW LG

 

Процесора вече не се прави, но е невероятен. Можеш да го смениш с един Семпрон примерно, а дъното с Nforce 3. RAM-та я оставяш 1ГБ, звуковата карта също. Купуваш си само 80ГБ хард и евтина видео карта като моята, двд печта и е добре и ти да си вземеш марково захранване ако не искаш да береш ядове в бъдеще... Такава машина ще ти служи доста вярно - бъди сигурен... Ако ти се дават повече парички вземи си интел базирана системка, но на всяка цена аудио от Creative...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всяка цена аудио от Creative...

:dance:

 

Ако не искаш да бъдеш анатемосан на всеослушание, ти предлагам да се отречеш публично от това си твърдение :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всяка цена аудио от Creative...

:ph34r:

 

Ако не искаш да бъдеш анатемосан на всеослушание, ти предлагам да се отречеш публично от това си твърдение :ph34r:

хехехе...

 

Кога ли ще се намери малко време да го от-анатемосаме .... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се отдели много внимание на захраването,звуковата карта,памета и процесора.При аудио обработка това са най-важните параметри.Трябва да се вземе нещо наистина качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се отдели много внимание на захраването,звуковата карта,памета и процесора.При аудио обработка това са най-важните параметри.Трябва да се вземе нещо наистина качествено.

:green: :cheers: не думай :D от предишните 123868543721 поста в темата ли го видя , от повторенията даже аз вече разбрах какво да търся ако си купувам нов компютър за аудио. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам, понеже и при мен е належащ въпросът с избора на компютър. След внимателно прочитане на темата дотук съм се спрял на следната конфигурация, в която обаче има някои неща за доизглаждане:

 

CPU: K8 AMD64 3000+ Socket 939 BOX 161 USD

MB: Asus P5ND2-SLI, nFORCE4, LGA775, DDR2, PCIExpress, SB7.1, Lan1000, SerialATA Raid 99 USD

RAM:1GB DDR-2 667MHZ, Kingmax, 5Year Warranty 97 USD

Power: Fortron Blue Storm 400, 400W, ATX12V, rev. 2.0, Passive, 110/230V 56.00 USD

HDD:250, HITACHI, SerialATA2, 7200, 8192k 115 USD

Video: RADEON 9250, 128MB Asus A9250/TD AGP8x TV Out 38 USD

 

Sound: Audiophile 2496

 

Въпроси:

 

1.) Както отбеляза jerry по-горе процесор AMD не върви с DDR-2 RAM. Интелска конфигурация не ми е по силите като цена - има ли смисъл да мъча да слагам DDR-2 или да карам с DDR, тъкмо ще спестя някой лев?

 

@f1_sound, бих оценил всякакви коментари как се представя машината ти с подобна конфигурация и има ли някакви проблеми м-у RAM памет/процесор.

 

2.) Кое е по-доброто решение - 1х1GB RAM или 2х512 MB Dual Channel?

3.) Някакви алтернативи на видео картата освен изброените досега? Нещо без вентилатор с подобни показатели, ама да е в същия или по-нисък ценови клас... (е да, знам че много искам)

4.) Колко по-скъпо излиза инсталирането на нискооборотни (безшумни) вентилатори и трябва ли специална кутия и т.н. - въобще колко е цялата сума отгоре за тази екстра?

 

ПП: Видно е че не разбирам много от хардуер, отдавна не следя и цените, затова ще съм благодарен за всяко разяснение по горните въпроси без да се дразните на леймърщината им. :D

 

ПП2: В момента съм с AMD Athlon XP 2500+ Barton / 512 DDR RAM / Soltek MB с NVidia чипсет / 120GB Seagate SATA HDD / ATI Radeon 550 256рам. Компютърът не е лош, но е затлачен с глупави програми и се използва главно за браузване. Не съм доволен от дъното, хардът е сравнително бавен и шумен, рам-ът е малко... да не говорим че целият комп се води че е на брат ми, който постоянно инсталира и деинсталира разни бозяви програми, да не говорим за хилядите ненужни процеси като 2 антивируса с активирана защита в реално време, e-Mule, Bit Torrent + Flash Get 24/7 и т.н.. които трябва да се спират всеки път като пусна някоя програма за аудио обработка. :D Сега направо бачкаме с 2 Виндовс-а XP и 2000, които сменяме постоянно, ама тва е само временно решение, така че помощ моля. :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

.) Кое е по-доброто решение - 1х1GB RAM или 2х512 MB Dual Channel?

днес говорих с един копютърен специалист и той каза че горещо е за 2х256

или 2х512

а не за 1х512

нещо било свързано с 64 битова конструкция - неща които мног не ме интересуват

тук обаче колеги твърдяха противното

той сглобява конфигурации - и ми предложи че оптималното за изискванията от темата е към 500 долара - плюс минус -това си е 850 лв

тези дни ще даде конкретна оферта

 

А ЕТО И КОНФИГУРАЦИИТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС

ВАШЕТО МНЕНИЕ МОЛЯ :hello:

 

MB: VIA P4V800 /LAN/SB 5.1/, CPU: Intel Celeron D345 (3.06

GHz) /s.748, RAM: 512 MB DDR /400Mhz, HDD: 160GB /7200rpm/8MB, VC: GeForce FX 5200 /128MB/TV-out, DVD±RW, FDD: 1,44 MB, CASE: ATX 350W, Гаранция: 24 месеца

Цена: 769.00 лв

 

 

MB: Winfast K8S SiS 755 /LAN/SB 5.1, CPU: AMD Sempron 2800+ S.754/800, RAM: 512MB DDR /400MHz, HDD: 160GB /7200/2MB Cache, VC: GeForce FX5500 128MB/DVI/TV-Out, DVD-+RW/DL Nec, FDD: 1.44MB CASE: ATX 8666 Silver / 300W, Гаранция: 24 месеца

Цена: 819.00 лв

 

MB: ASRock 775 Twins -HDTV /LAN/SB7.1, CPU: Intel Pentium 4 506 - 2,66GHz /s.775/ 1MB, RAM: 512 MB DDR 400Mhz, PQI, HDD: 160 GB Maxtor /7200/8MB, VC: onBoard ATI X300 up to 128 MB, DVD±R/RW LG, FDD: 1,44 MB NEC, CASE: Codegen 6044 - 350W, Гаранция: 24 месеца

Цена: 819.00 лв

 

Дъно: GB 81865P с вградена мрежова и звукова карта, Процесор: Intel®P4 3.0GHz, RAM: 512MB, Хард диск: 160GB, DVD със записвачка, 24 месеца гаранция

Цена: 839.00 лв

 

MB: ASRock K8UPGRADE-NF3/Lan/SB, CPU: AMD Sempron 2800+ /1.6GHz/s.754/64bit, RAM: 512 MB DDR /400Mhz, HDD: 80GB Excelstor /7200rpm, VC: GeForce FX520/128MB/128bit/TV-out, DVD±RW/DL LG, FDD: 1.44MB Nec, CASE: JNC-ATX RJA68 / 350W, Гаранция: 24 месеца

Цена: 849.00 лв

 

+ Клавиатура и мишка, MB: ATI A64 /LAN/SB/Modem/SPDIF, CPU: AMD Sempron 3000+ /s.939, RAM: 512 MB (2x256) DDR, HDD: 160GB /7200, VC: onBoard ATi, CardReader / IEEE1394, DVD±RW/DL, OS: Linux, Гаранция: 24 месеца

Цена: 869.00 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.