Jump to content
Българският форум за музиканти

Чист семпъл - българска Кремона


balombi

Recommended Posts

Ето и моят принос към този раздел . Следното нещо представлява сепмъл на българска китара кремона . Китарата е бодната директно в пцто във входа за микрофон. Не съм слагал никакви ефекти , както се казва ''Чиста и лъчезарана като сълза''.

Чуйте и преценете .

http://www.4shared.com/file/235411969/18be88bc/record.html

 

П.П

Свиренето не е целенасочено , просто си мърдам пецето нагоре - надолу върху разни акорди .Семпълчето е кратко ,защото програмата , скоято го записвах е демо версия .

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващият път, в който тенденциозно не си наименоваш темите коректно, ще се поощряваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога китарата трябва да се настройва.Направи го,после запиши пак.Изсвири някаква мелодия,ако ще най-елементарната,но се постарай да бъде по-ритмично и чисто.Не го казвам,за да те обиждам-просто ще бъде много по-приятно за слушане. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ей какво не ви харесва в интонацията . Аз по принцип не ползвам програми , но днес я прожерих точно преди свирене и беше ок . Изненадан съм ,че звукът ви харесва , защото китарата e 15лв(едвам ги спазарих)от битака в монтана .

Както бях казал ''хубавите неща са прости''

:)

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... и аз не съм голям слухар , ама не ти е настоена китарата :)

Не че е толкова съществено важно за целите на семпъла, но нали казваш че си я проверил с тунер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днес сутринта я настроих с тунер (АПтунер) и всичко беше наред . Към обяд , когато записах 1ви семпъл усетих ,че има нещо , но едва ли щеше да промени звука на китарата:).За вятория семпъл , обаче не знам какво не е наред .

Може би просто китарата си звучи валшиво .

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еми да сигурно е от китарата. Лично на мен това ми е първата ел китара.

Незнам защо веднага се хванахте за настройката , ако може вече да спрете да се заяждате и да кажете нещо за звука , защото все пак за това пуснах семплите .

Ако исках да коментирате интонацията щах да направя друго .

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако звучи като заяждане, но трудно може да очакваш положителен коментар при фалшива китара и слаба техника на свирене.

Във форума има доста хора ,които могат да изкарат много повече от тази китара и да се добие още по-добра представа за звука и. Ако имаш приятел ,който да помогне в тази насока ,направете нови семпли.

Това ,което си записал е нормален звук (нищо особено) и няма как да получиш по-добри коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Каква точно е кремоната? Форма, адаптери?

 

http://www.4shared.com/file/236012040/e449...sko_sample.html

 

 

Моментално драсвам кремонски семпъл / китара тип отварачка, хъмбъкъри/. Струните са много умрели, извинявайте, за което. Пускам семплето, за да не си мислите, че на Кремонките им има нещо. Ако фалшивее е от старите струни. Та @balombi - успех с кремонката, ако я понапънеш може много! :greenangel:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.