Jump to content
Българският форум за музиканти

Хармоника


Recommended Posts

Айде народе на хармониките.. Някой джитка ли такова чудо? Каква е разликата между отделните видове хармоники? Колко гами обхващат? Някакви пинизи за свирене? Ала-бала, такива работи, някой ако знае да сподели. Мисля си да си взема тия дни като ми дадат пенсията :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канех се скоро да пусна и аз такава тема.Аз си купих преди месец хармоника и започнах малко по малко да се уча ,та някои ако има опит не сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакви ориентировъчни цени?.. Бих искал да си взема хроматична хармоника но се опасявам, че ще ми дойде соленичко.. или бъркам?..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря на хармоника но само на блусарска с 10 дупки. цените им варират от 15лв(китайска) до 35лв(хонер).иначе за свиренето аз се научих първо да изкарвам само по един тон което ми отне 15 дни смукане и духане и след това то само си идва свиренето. поне при мен така се получи. ако искаш да свириш блус свириш предимно със смукане а за кънтри с духане. това е моя челен опит. иначе за хроматични хармоники нямам идея колко струват и как се свири на тях.

 

и ако хармоничката е в тоналност до което съответно е обозначено с латинската буква С това означава че с нея можеш да свириш блусарската само в сол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм посвирвал на една, мисля че в до мажор беше. В смисъл няма лошо да си е в няква тоналност, ама така можеш да свириш само в нея и в еквивалетната и минорна. Пък на хроматична уж по-трудно се свири, но пък покриваш повече неща. И са по-скъпи май.. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е в смукането, не в духането! :D

 

Напоследък има едни пласмасови цветни от по 7,8 лв. много са готинки.

А относно тонаностите няма начин зареждаш се с повечко джиджавки.

Аз лично имам само в До (за сол) и Ре (за Ла), 'щото свиря само на ниските дупки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е в смукането, не в духането! :godbless:

Мдам. Особено за пушачи, дето се позадъхват от време на време :godbless:

офф: дае*а и цигари, дае*а :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.