Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов Ден - албум


Recommended Posts

След като вече официално сериозната критиката започна да пише за нашето първо творение:

http://www.muzikus.bg/recenzii/Yerihon-Nov...~fevruari~2010/

 

Песните може да чуете на:

http://reverbnation.com/jerihon

 

Ще ни бъде интересно да чуем и вашето виждане.

Албумът е изцяло записан смесен и мастериран от нас.

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичове - много е яко!

Знам, че темата е в раздел за звук, но не може да има качествен звук без музика, а тук има музика което е най-важното!

 

:thumbs_up:

 

Като работа - единствено вокалите малко не се вписват в иначе много добре направените миксове.

 

Но все пак - 6+ отвсякъде!

 

ПП Обложката кърти!

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове

с много голям кеф изслушах всичките ви парчета и си нямате напредстава как ми се иска да седна и да пресмеся 2-3 от

 

тях и да ги изпипам до най малкия детайл. Както преждепишещия каза - в песните ви има музика.

Харесва ми, че имате ясна и точна звукова картина. Има много идеи и замисъл и на доста неща ми хареса реализацията.

 

Тук отдолу съм ви написал малко критики което ми направи впечатление на първо слушане като не искам да го приемате

 

като негативизъм или заяждане. Това са нещата които аз бих направил при смесването за да ми звучи по добре и по

 

балансирано. Накои парчета имат предпоставки да станат хитове и искат само малко по модерно звучене. Наистина много

 

съжалявам, че нямам времето да седна да посмесвам.

Ето ви и критиките:

 

 

devlution

Прекалено широко стерео на музиката а вокалите са сложени в средата и са смачкани честотно като потъват заради

 

инстръметни свирещи едновременно с тях в тяхната честотна област. Можело е да се запишат малко по добре вокалите - с

 

повече "страст" и да са по ярки. Няма динамика във вокалите - стоят все едно са програмирани с миди.

 

 

 

last victory - китарата в ляво в началото иска компресиране. Синта е +3 +6 над всичко. Чинела е ударен силно и след

 

това е намален - звучи неестественно.

 

is there - прекомпресирано е при мастеринга. Не е ползван мулти банд лимитер или е ползван неправилно и премодулира.

 

Вокала потъва. Не е компресиран правилно и не е честотно коригиран. Иска 3-4 децибела за да изпъкне но не като се

 

усили а като се намалят някои от инструментите в неговия честотен спектър. Другите инструменти са доста по

 

компресирани и в микса може да са звучали добре балансирани но при мастеринга вокала потъва.

 

war - прекомпресирано пак без да бъде правилно честотно разпределено компресирането. Вокала в средата на парчето

 

иска повече ривърб. Явно е ползван някакъв максимайзер защото има доста дишане на цялото парче. При чинела в средата

 

на парчето се получава дисторшън което звучи като цифров шум от прескачане на диск. Ривърба на вокала иска честотно

 

коригиране.

 

everyday - поздрави за вокала. Страхотно изпято. Китарата обаче го мачка в средата на парчето. Иска малко честотно

 

да се пипне в посока на вдигане на високите среди на мъжкия вокал и пак като цяло повечето инструменти в ниския

 

регистър се бият с вокала. Трябва да им се намалят средите като цяло за да свирят само по ниско долу.(честотно)

китарата която свири контра на женския вокал има прекалено много среди. Трябва да и се пуснат повече високи и по

 

малко среди за да се акцентира на вокала. Звуковите ефекти които са направени тук там трябва да се направят по

 

изразителни като им се подчертае някоя честотна област - където точно в този момент не се случва събитие за да може

 

да се акцентира на слушателя върху тях.

 

now - вокалите са пак неправилно компресирани и баса се бие с мъжкия вокал. Чистата китара в средата в дясно има

 

много среди и малко високи среди. На бавната част вокалите искат още ревърб и още високи среди.

 

 

final kiss - пияното звучи глухо. Много по силно от вокала. Отзад отсвирите звучат неестественно. Щрайха отначалото

 

е изсвирен силно а е намален при смесването - което пак дава усещане за неестественност и ... нещо нередно. Соло

 

китарата е 3-4 децибела по силна от вокала. Мъжкия и женския вокал са пак моно. Искат панорама поне 3 децибела ляво

 

дясно.

 

 

Много ще съм ви благодарен ако разкажете повече за записите и смесването. С какви микрофони са записвани нещата,

 

какви конвертори, на какво са слушани при смесване и мастериране и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbup::thumbup::thumbup:  Харесва ми като цяло,при миксажа има какво да се желае.Ако може повече информация относно записващата техника,Дали са взети възможно най-добрите входни нива,особено при вокалите?За музикалните идеи 6 :girl_cray2::thx::godbless:

 

Успех на продукта!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно !!! Аз съм изумен - не бях слушал скоро толкова професионална БГ банда . Музиката , идеите ,изпълнението , вокалите ... :thumbs_up:

" Pif " сигурно е прав - звучи доста убедително и може би може да дръпнат още идеите , но и сега за мен са перфектни !!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използван е доста широк набор от микрофони Акг, Нойман(не мога да кажа точни чодел но са от по ниските класове), Електровойс РЕ510, Шур 57,58 бета 57а и 58. Използвани са предусилватели ДБХ 386, ТЛ Аудио- индиго, Нийв-чанъл стрип. Звукови карти МОТУ както и Протулс ХД.

Средите в който е записвано са Нуендо, Соу студио, Самплитюд и Протулс - голямо прехвърляне падна :greenangel:

Смесването мисля че беше на монитори Дженелек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямате напредстава как ми се иска да седна и да пресмеся 2-3 от песните и да ги изпипам до най-малкия детайл.

Аха - значи миксираш. И къде могат да се чуят твои неща за референция как работиш? Никъде? Ясно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Много ми хареса. Напомняте ми на Explosions in the Sky. Сори, че не коментирам върху мастеринга - миришат ми чорапите за критики в тази област :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.