Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложете ми добра електрическа китара ?


funshits

Recommended Posts

предлагам ти моя Ibanez RG 770 DX LB само че за 1200лв,тва е китарата за тебе

ми ако предложа Ibanez S470DX за 1000 лв :):):rolleyes: много му искаш според мен.но ти си знаеш наи добре(не че продавам моя :D:D:D )

кой лилавия на марго ли?китарата ако е същата не е лоша,но ако си спомням правилно леко и беше спукан грифа,но ако го даваш заз под 1000 ще си помисля,как са му праговете?А тремолото?

ми не е лилав а е черен.виж ми аватара тва е летвата :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Но за тия пари мисля,че по-добре да си вземеш нещо по-марково така да се каже(Фендер,Епифон,ала бала) ,защото тази на която си се спрял на мен поне нищо не ми говори тази марка eusa_think.gif

 

Не че нещо, но кратка справка с сайта на Фендър показва ще едва ли ще си купи Фендър за тия пари - най-евтния Showmaster струва 800$, a за Страт и Теле да не говорим... Epiphone ако не ме лъже паметта не са ли като Скуайър за Фендър - евтини версии за учебни цели... А парите не са малко - за тези пари може да си вземе човека я някой Джаксън, я някой Ибанез, я някоя Ямаха Пасифика. Покрай моето търсене на ел китара изкопах сума ти материал по въпроса и ми се струва че всяко от тия решения няма да се окаже лошо. А това че една марка не си я чувала не значи че е лоша... Майкрософт са най-известната софтуерна фирма в света, ама прави ли ги това най-добрите... :killyou: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предлагам ти моя Ibanez RG 770 DX LB само че за 1200лв,тва е китарата за тебе

ми ако предложа Ibanez S470DX за 1000 лв :):):rolleyes: много му искаш според мен.но ти си знаеш наи добре(не че продавам моя :D:D:D )

кой лилавия на марго ли?китарата ако е същата не е лоша,но ако си спомням правилно леко и беше спукан грифа,но ако го даваш заз под 1000 ще си помисля,как са му праговете?А тремолото?

ми не е лилав а е черен.виж ми аватара тва е летвата :D:D:D

a и не съм казал че го продавам чети по внимателно :read: :read: просто с това исках да ти кажа че на твоята и искаш безбожно много пари :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lord_Bad,имаш предвид ,че не може да си вземе Фендер за тея пари ли......ми в xxxx мисля,че ще си намери Фендер за тея пари ....Телекастъри съм виждала по 400-500 лева....какъв е проблема....

А Епифон доколкото знам са купени от Гибсън,но далеч не са ''евтини версии за учебни цели''

като сте ги запредлагали Джаксъните и Ибанците все едно са най-великите китари

аз лично пред Джаксън бих избрала Епифон

не знам де,лично мнение :)

 

съвсем го объркахме човека каква китара да си вземе .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички решил съм да си взимам някаква електрическа китара на разумна цена примерно около 1000 лв толкова вървят май може и по-малко :) та коя е най-добрата електрическа китара между ценовия диапазон от 500 до 1000 ? благодаря на всички

 

 

Спрял съм се на този модел :rolleyes:

502807b2.jpg

502807b.jpg

 

     CORT

    X - series

 

    X-6

 

Basswoodkorpus, матов лак. Шийка от явор - на винт. Гриф от палисандър. 24 позиции. MIGHTY MITE адаптор. 2 Super Distortion Humbucker, 1 Single-Coil, 5-канален прекъсвач, Master-Volume и Master-Ton. FLOYD ROSE 3 Vibrato. Маслено капсулирана механика, черен хардуер.

 

Кат. номер:

g 502 807 - черна - 652.00 лв

g 502 808 - т. синя - 672.00 лв

 

Китарата на външен вид изглежда жестока с тия цветове но важното е какъв звук вади

:) еми тази китара исках и аз преди да се сдобия с Washburn. Купувай! един приятел има такажа, и казва, че е по-добра от Ибанец, флойда държал като менгеме, а грифът бил най-финното нещо. за звука не си спомням точно какви бяха суперлативите. това е китарата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Jolene, проста справка при първоизточника

Fender показва че най-евтиния в каталога им Страт струва 527$, правен е в Кореа и е минал покрай легендарните американски Стратокастъри, един от които моя съсед бат ви Hantov е имал удоволствието да пробва в НЙ... Та така де - Фендър правен в САЩ и Кореа не е точно едно и също... И за какво да си даваш парие само за марка без да получиш макс качество за парите си. Аз не съм най-лудия фен на Ибанез, за мен винаги Фендър ще са топ производителя на китари и аксесоари за китари и все пак и те си имат дупки. Фендър преди да купят Скуайър са правели евтини китари клас Скуайър в Мексико и Кореа, Скуайър били фирма за струни... Сега там дет се правели евтините Фендъри се правят vintage сериите, а Скуайър не ми се мисли де ги правят. Американските Фендъри струват майка си и баща си. Джаксън са собсвеност на Фендър и за метъл и производна тежка музика повечето модели около 100 кинта вършат топ работа също. Ибанез са си почнали бизнеса с имитации на Фендър, а Гибсън са измислили хъмбъкърите само за да се конкурират някак си със Страт. Фендър са в основата на всичко при ел китарите... но това че са голямо име не значи че цялата продукция с марката е велика по подразбиране. Както и да е де. Като го гледам кфа музика харесва пича продължавам да си мисля че това което си търси в този ценови диапозон е маркирано като Ибанез, Джаксън или Ямаха...

Преполагам че наистина си видяла някакви евтини Фендъри в xxxx, въпроса е обаче колко са читави, нали така? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.washburn.com/products/electrics/x/x50.aspx

 

Това е Тхе Гуитар :no: Във Фактор ги дават за под 900 лв. Dunckan - адаптери...

:hello:

мно'о добра идея мдам :)

 

Аре, аре да не обръщаме и тази тема на яйцето или кокошката....Лес Пол и той е имал некви идеи все пак. Пък и е въпрос на вкус.

А иначе - Епифон за Гибсън са като Скуайър за Фендър, само дето преди няколко години Епифон изкараха Елитист серия, която е с доста високо качество, но и цените са около 1000$... И по принцип Епифоните са малко по-скъпички от Скуайърите, което не ги прави автоматично по-добри, но аз лично мисля, че са по-добри като качество на изработка - иначе като тип китари са две съвсем различни неща с различно усещане и различен звук. Не можеш да кажеш вземи си Епифон ЛП, вместо Скуайър Страт или шоумастер, защото просто звука и китарата на пипане за много различни. Отиваш - пробваш и каквото ти отива най-добре - пазариш.

 

Плюс т'ва Корт са си добра марка и имат много качествени инструменти. Цените обаче, които показваш за този модел точно са малко височки ....

 

И вместо да си приказваме ала-бали - дигни се до xxxx, Фактор & Динакорд - пробвай 10-ина китари в бюджета дето влизат и тва е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.