Jump to content
Българският форум за музиканти

Blackheart Bh15-112 Vs. Line 6 Spider Iv 120 Vs. Marshall Mg50fx


MaPT0_T

Recommended Posts

Ще ми помогнете ли да избера най - доброто кубе между BH15-112 , Spider IV и MG50FX . Благодаря предварително (:

 

ПП. Свиря всякакви неща , от Metallica до Eric Clapton и имам стабилен Chain от педалчета (:

Редактирано от MaPT0_T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трите АМР-а са супер различни като замисъл и изпълнение. Щом имаш камиони може би е най-добре Блекхарт-а. Той е лампов и то хич не лош, а приема добре всякакви камиончета и е прозрачен, което в определено отношение е добре. Но е и особен, не е типичния АМР с едно копче и два канала, прецени си.

Line6 е моделинг процесор, а МГ серията на Маршал е гадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря в момента с въпросния Блекхарт и добре се справя добичето. А и свиря и аз от Клептън до Металика ;)

Имай предвид, че като му смениш гадните стокови лампи с някакви нормални, се отваря звукът доста.

 

Маршалът верно не струва, а с Line6 не съм запознат особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми помогнете ли да избера най - доброто кубе между BH15-112 , Spider IV и MG50FX . Благодаря предварително (:

 

ПП. Свиря всякакви неща , от Metallica до Eric Clapton и имам стабилен Chain от педалчета (:

 

Спаидър серията на лайн 6 е с идеята - включваш китарата директно отпред и си нагласяваш целия саунд от кубето драйв , ефекти ....

След като ползваш голям набор от външни ефекти мисля , че не е добро решение защото тези услватели нямат сенд ретърн и си принуден да свириш винаги през основния вход - през който щеш нещеш минаваш през дигиталния модулинг буфер. Дефактно нямаш вход директно за крайното аналогово стъпало.

Саунда винаги ще е оцветен дигитално .

 

Маршала е бюджетен който е направен да звучи като МАРШАЛ ! - не можеш да избягаш от този саунд умишлено е създаден да звучи като по големите си събратя.

Хубавото е , че ако си забравиш всички ефекти пак можеш да покриеш доста широка палитра от звучи само с кубето, но не е много версатилно като комутация -

Защото имаш само един гейн и корекции , а крънч и хагейн опциите са с отделни бутони и за различен саунд трябва да въртиш постоянно копчетата - дефакто не става за на живо ако искаш да ползваш повече от 1 драйв бленда. Футсуича превключва само ефектите - модулации и дилей.Друг плюс е наличието на сенд ритърн където можеш да избегнеш преампа му и да го ползваш като пауър амп или да си навържеш ефектите по 4 кабелния метод за да му ползваш и преампа.

 

Блекхард е едно малко лампово комбо което е като малкото братче на маршал плекси.Иска да го понапържиш за да криви!

15 вата са доста силни за вкъщи но в повечето случай недостатъчни за репетиция или клуб - нужно е озвучаване.

Има само един саунд който варира в зависимост колко е напърчен гейна и волюма. Тва е амп за любителите на бюджетния лампов чейн китара кабел амп като евентуално се ползва бустер и уа. Дигитални ефекти няма да звучат добре насложени отпред защото ще се ползва драйва на кубето и саудна ще се развали доста.

 

В кратце спрямо твойте изисиквания:

от трите изброени комбото маршал пасва най добре на изискванията - има сенд ритърн и е достатъчно мощен за сцена или репетиции , солидстейт е ще звучи отностиелно подобно и на ниски нива - Но получаваш един посрествен любителски саунд.

 

Лайн сикса притежава доста добри симулации и звучи доста добре на високи нива - ако е по мощните варианти 100 вата примерно - но няма да работи никак добре с външни ефекти просто не му е тва идеята.

 

Блекхарда е лампов но точно този вариант не е твоя амп.С външни ефекти няма да можеш да ползваш драйва му - което му е големия плюс защото е лампов.

Мощноста е много междинна и ще ти трябва озвучаване добър микрофон и добро централно.

 

Ако тва нагоре не ти изглежда достоверно вземиси ефектите и пробвай изброените ампове - няма да ти откажат по магазините ;)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчепателната информация на metalhammer , да отида в някой магазин е добро като идея , ама тук има само Black Heart и ходих и го чух и звучи перфектно , не съм особено съгласен че е слаб като ниво на звука , аз го чух само на 2 и половина , и звучеше като Fender FM 212R на около 5 (: , ама останалтие 2 ампа ги няма в Бургас :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен (а така съм и чувал от спецове) на лайв озвучаване си трябва при всяко положение, ако ще да си с 200 вата лампи. Тъй че мощността не трябва да е чак такъв критерий при избора. Въпроса е да става за репетиция с други инструменти.

 

MaPT0_T, нормално е да вдига повече джангър. Моя Блекхарт 5 вата усилен до края звучи колкото Маршал МГ50 усилен на 60-70%. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основния проблем е ако свириш метъл с акустични барабани и силов барабанист.

 

Тогава ампа ще издъхне ако е самичък, лайн сикс 120 вата се справя (2 по 10 е).

 

За маршала не съм сигурен не съм пробвал , но белкхарада го забрави въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявайте за :thumbs_up: но искам да използвам темата и да попитам каква е разликата между Blackheart Little giant i Handsome Devil комботата, освен във ватовете ?

Редактирано от AlexiLaiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми всичко си го пише на сайта. Доста са разликите, като ватовете са най-малкия проблем. Little Giant е едноканален, с по-малко лампи и режим на работа... Чети на сайта им. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.