Jump to content
Българският форум за музиканти

По Колко Време Свирите На Ден ?


Recommended Posts

Аз пък от една седмица съчетавам бачкането със свирене,едно време си бях направил едно глухо барабанче от дърво и гума ,и миналата седмица като си чистих репетиционната го открих прашно.Сега съм си го взел на бачкането и по цял ден свиря стик контрол,упражнение за пръсти,даже не закъснявам за работа като стана гледам по бързо да отида и да почна да свиря,дори оставам извънредно и съм много щастлив

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

абе нищо не може да ми замени свиренето на истински барабани.сякви упражнения на сухо и т.н. вече съм преустановил,щото полза никва,поне за мен де.само репетиции и концерти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питайте съседите ми. Аз никакви доморасли дъски с гуми не признавам, нито каквото и да е заглушаване на барабаните ми. Ако риспонзът и звукът не са същите, просто не се получава. Така че си пукам яко. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тва е приказка :P:P:P ,аз в момента мисля да си сглобя втори комплект,за да мога да си блъскам вкъщи :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нищо не може да ми замени свиренето на истински барабани.сякви упражнения на сухо и т.н. вече съм преустановил,щото полза никва,поне за мен де.само репетиции и концерти...

Аз не съм казал че свиря само на глух барабан,казах само когато съм на работа .Ако можех да си занеса барабаните да не мислиш че щях да свиря на глухо барабанче.Другото нещо е че аз свиря повече технически работи като пръсти, динамика и пр .Според мен за тия неща не трябва задължително барабани за да ги усвоиш ,важното е само да ти отскача палката. Дори и на стол можеш да ги правиш,даже Жак Дежонет казва в едно итервю че разсвирва на възглавница и не са му нужни барабани

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе добре,аз казах че за мен полза никва,за теб може и да има,а може би просто ме мързи,знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе аз лично гледам да удрям по джа три часа на ден ама не всеки път става.Понякога си се ядосвам :wall: на свиренето и спирам.Но тя цялата хава стана малко по-сложна :think:нали се сещате:любов,работа,наем,ток,вода, не че се оплаквам, даже се чувствам по-добре :dance: аз специално мисля че не бива да се вманиачаваме :wall: :twisted: всеки е бил на 14 и е свирил по осем часа на ден.СУПЕР ама има идруги неща в тоя живот :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото мога...понякога 2, понякога 5 часа понякога николко...зависи от това в какво настроение съм. Аз не мога да свиря,когато не ми се свири. Има тъпи моменти като днес примерно. Искам да свиря ама барабаните не са на разположение, а на глухите да лупам само упражнения не е гот! ДНЕСКА МИ Е ЕБАТИ ГАДНИЯТ ДЕН :ph34r::D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато мога и колкото мога. И задилжително поне 15-20 минути в началото много бавно с постепенно увеличаване на амлитудата, за "разкършване". Трудно зацепвам, та и като бях спортист по-рано, мене ме пращаха да загрявам 30 мин. преди другите, а то докато загрея и взема, че се уморя. :D Но беше...

Egon, приятелю. Понеже съм свирил с много народ и не един и двама жицари съм учил поне да си тактуват, 'щото те такова нещо като метроном не признават, та приказката ми е следната: от дългия си опит се направих забавление, т.е. гледай китариста в крака как си тактува докато върви парчето и виж к'во става с крайника му като дойде солото :godbless: Край с тактуването и ако гледаш само крака, ще помислиш, че завалията агонизира. :D:D:D Не им се сърди на жицарите, те ни висят по ръцете, както жените на шиите ни. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам една случка с пресвирване ,ставам в 10ч сутринта отивам при една позната да свиря на пиано,след три часа свирене почивам един час и после сядам на барабаните и свиря 6 часа .След шестия час започнаха да ми се превиждат някакви образи ,странни звуци абе кошмар .От тогава това не го повтарям,три -четири часа и толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз свиря не много често... в седмицата около 3-4 часа ... супер малко :)

но като се има предвид , 4е ходя на работа, жена и т.н. ... не остава много

време за барабаните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.