Jump to content
Българският форум за музиканти

Кларинет


Recommended Posts

не мога да изкарам добър тон на кларинета. на какво се дължи това и някой да ме посъветва как да реша проблема. благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свиря със амати полу бйо амати мунщука е роял рико 7 ще ми дадеш ли съвет какво да направя или да се откажа което не е желателно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мариян БАРОВЕЦА ли си или се бъркам но ти благодаря приятелю.

 

 

Аз свиря сакс но при него надувката е друга .Или аз съм недъгав. Не знам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Искам да ви попитам какво е мнението ви за марката Schreiber,защото такъв ми препоръчват и даже е поръчан вече,а аз все още не съм много наясно с марките.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има разлика в надувката между кларинет и саксофон! Инструментите са много близки /в една група са/, но и се различават: Както в надувката, така и в апликатурата. Това не е проблем, докато не се наложи бърза смяна на единия с другия инструмент. Но и тук майсторите са му намерили цаката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви кажете ми за кларинет Schreiber дали си заслужава.

 

^Може би трябва да кажа, че кларинет с такова име непознавам.

А добрия, хубав тон на кларинета, зависи от много неща. Освен това правенето му е продължителен процес и няма нищо общо с първоначалното овладяване на инструмента. Все пак хубаво е да се слушат как свирят и звучат различни майстори на инструмента. Неусетно човек си изработва нещо като еталон и след това се стреми да го следва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви кажете ми за кларинет Schreiber дали си заслужава.

 

 

" Те такова животно нема "...

Нямам си на идея от къде ти дойде.

 

И да има такава марка - производител на Кларинети, то тя определено няма да е нещо, което става и за " чеп за зеле " :D

 

Надявам се, че коментара ми е бил достатъчно разяснителен и пояснителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
не мога да изкарам добър тон на кларинета. на какво се дължи това и някой да ме посъветва как да реша проблема. благодаря предварително.

 

Истинското - класическо звучене на кларинет се придобива с правилна постановка, подходящ ( свястен ) кларинет, мондщук, платъци и най- вече с много постоянство и опит, но като се замисля... написаното до тук е в абсолютна сила за всеки един инструмент.

 

Нямам си на идея точно какво е твоето усещане и претенции за звук, но като цяло, за да мога да ти дам по- конкретни напътствия относно кларинета... би било най-хобаво да те видя и чуя. Тогава бих могъл да реагирам най- адекватно и да ти дам конкретни съвети по които да се водиш и търсиш желания звук.

 

П.С: относно кларинета и мондщука ти... ако трябва да съм искрен това е възможно най-ученическия варянт и варянт за начинаещи, от който каквото и да правиш не може да търсиш и очакваш кой знае какъв звук, дори да си перфектния кларинетист.

Редактирано от Мариян LORDA Михайлов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Четох,какво ти е отговорил Мариян Михайлов и според мен хич не му отива да дава акъли,камо ли да се прави на лорд.Schreiber е немска марка работеща за Buffet Crampon.Цялата серия "Е" се прави именно в Германия.Наскоро помолих мой колега да пробва Schreiber модел 6025.Отзивите му са повече от положителни.Съотношение цена-качество е в полза на клиента.Без да е чувал разните му подробности,сподели ,че Schreiber много му прилича на Buffet.Мнението му на непредобеден и същевремено качествен музикант(ще спомена само ,че свири в Бенда на А.Заберски) ме направи почитател на тази марка.Надявам се ,че ще споделиш личните си впечатления.Лично аз съм се насочил към Schreiber модел 6026,но скоро разбрах,че има нова подобрена версия- модел AURA. ;)

 

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=71656

 

И аз не бях чувал за Schreiber :wallbash:

Погледни в този сайт-www.camerton99.com

Редактирано от Es KarNET
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за информацията.Аз точно от този магазин Камертон ще си го взимам,модел6025(не че знам кво значи).Казаха ми че си заслужава парите.Дано остана доволен.А да знаеш случайно твоят приятел на каква цена го е взел?Благодаря още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм от София,помолих мой състудент да го изпробва.Преди Нова Година бяха на цена-1100 лв.А в Англия мисля,че са за около 630 лири+транспорта до тук... :) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.