Jump to content
Българският форум за музиканти

Новата ми китара правена от Диката


Recommended Posts

Страхотна китара, представяне... интересна тема. kolio_k както винаги пуска едни от най-интересните и смислени постове.

На мен лично ми е любопитно да чуя и кратко демо с high gain sound.

 

Със здраве да си я ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честита баба марта и честита нова китара!!!От прочетеото и видяното до момента се разбра, че това е един много класен инструмент и в добри ръце звучи вълшебно.И аз много се радвам че в БГ вече се произвеждат такива китари които не отстъпват на доказаните фирми.Струва си човек да отдели средства за такава китара,защото е по негов вкус и е къстъм.Общо взето когато купуваш от магазин трябва да пробваш доста от един модел докато уцелиш точната,а да не говорим че като поръчваш от интернет,въобще нямаш такава възможност.Честито и дано да и чуваме гласеца повече :)

 

ПП - щях да питам с какви струни е ,но видях че може би с 10-ки ,а също ми се стори че са черни 4,5 и 6-та !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Коле! Много музика и готини емоции да преживееш с новата ти китарка.

 

Браво Дика ! Сега се сещам че преди година ми говореше че те сърбят ръцете за арч-топ.

Без много теоритизиране .... Готина е майна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после да ти я честитя и аз като хората - нищо че вече не е (чак толкова) нова.

 

Страхотно бижу! :godbless: И аз нямам предвид мебелиерството, макар че и видът, и особено изработката впечатляват. Концепцията ми допада почти като аз да съм я измислил - в доста неща имаме сродни вкусове. 59-ките бих избрал със затворени очи, както и повечето материали, и конструкцията. Сплитването на намотките си се подразбира като задължително; якият гриф (но с една идея изтънен) също 'аз съм го измислил' : ) , може би и композитната конструкция на грифа щеше да ми е избор (говори инженера в мен : ). Виж, за по-дълбокото влизане на грифа не бих се сетил, но пък сигурно бих разгледал проходящ вариант през цялата дължина.

 

Имаме си и различия, де - личният вкус не е право, а задължение (!) на истинския музикант :)

 

За големите седефени плочки вече споменах в друга тема: абаносът ми идва достатъчно твърд, а тези лично биха ми 'почуквали' вповече от идеалното (дори гибсънските са едри, а тези ги бият). Другото, с което малко ме учудваш е това тремоло. И на мене веднъж на всяка синя луна ми се приисква да опитам нещо 'с ръчка', но само 'за да се намира' никога не бих правил компромис с отзвучаването, към което са насочени всички други аспекти на конструкцията. Бих искал да те видя колко и кога ще го използваш (достатъчно, че да оправдае присъствието си и отражението върху тона когато не се ползва)... Но това са дреболии и, разбира се, твой избор. Иначе концептуално се доближава до утопичната 'идеална' китара, а като изпълнение направо е идеална (и в звука, както се разбира).

 

Не мога да не сваля шапка на майстора - всяко постижение от международен клас (а това явно е такова) особено ме радва. Аплодисменти!

 

Със здраве да си я разработиш и да я направиш централна в колекцията си - и да виждаме още такива постижения!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за коментарите :) и пожеланията

 

Причина да си позволя да сложа тремоло беше , че просто, така или иначе, исках да получа леко различен саунд от този който ЛПто вече ми дава. Иначе и според мен, на подобна конструкция е най добре да имаме Тюн-о-матик или твърдо окачване, от гледна точка на оптималния саунд. Но пък от друга страна , от време на време , обичам да използвам тремоло ( макар и само за вибрато на акорди най вече ), така че предпочетох да си угодя, а и при пряко сравнение на състейна между ЛПто и тази машинка, разликата в състейна е пренебрежима (макар и в полза на ЛПто), а що се отнася до стабилност на тона, Къстъмката побеждава убедително.

 

Що се отнася до седефите, такива неща наистина са си въпрос на вкус :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, като не разбирам от китари и изработването им (но пък разбирам от свирене), само искам да кажа, че като гледам Коко как се кефи на тази чистичка и новичка китарка, чак ме кара и аз да се кефя! :) Чух аудиото, видях снимките и много ми хареса също!

Честито!

ама я се успокой с тия реклами малко , че безличните гибсън и лес пол няма да намерят място от яд

Не ,че нещо ама се оля

Много кисело тва грозде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А, мислил ли си за графитен гриф? И какво ти е мнението за графитните грифове? Знам, че при тях има по-малко проблеми като, усуквания, огъвания, влагата не му влияе(не знам за влиянието на температурата), но как влияе графита на звука и другите му параметри. Какви са им цените? Високи - ниски, средни?

П.П. В България има ли майстори, които да правят графитни грифове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм мислил по въпроса, аз гоня възможно най натуралния, дървен звук и понятието графитен гриф не ми се връзва (макар, че никога не съм свирил с на китара с такъв, само на бас и идея си нямам как звучи, а от баса никак не бях очарован). Съответно и идея си нямам дали някой прави подобни в БГ, съжалявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Реших да поместя следващото изложение в тази тема, защото заглавието подхожда съвсем!

Ако Кольо има нещо против - ще уредим някак преместването!

 

Получих инструмента преди известно време и предложих 1-2 фотоса в разни теми, но сега имам и снимки, които да го представят по-прилично.

 

 

Dilian Obretenov Custom Crafted

 

Body: LP Shape; 1 piece Mahogany; East European Figured Sycamore top; Natural binding

Neck: 3 pcs construction Sapele; Set through; 50's style fat

Fretboard: Indian Rosewood

Bridge: Tone Pros Locking

Tuners: Gotoh Kluson Locking

Nut: Bone

Frets: Stainless Steel, Medium Jumbo

P.Ups: Bare Knuckle 'Rebel Yell' set

Electronics: Push/Pull Coil split

 

 

33401410510263665771279310485PIp1tmn644Z0sqocujbr.JPG

 

865667231118592966212793106013AfI94i08olqiMTPIa12.JPG

 

174063392794279531279310915xb3F8uMJ8mIMgv5AxFBt.JPG

 

422893330773433892127931092684BaRfgcok8kXlRRPS9e.JPG

 

115684734314552983121279310920rffrHjCNEqfgoTrPuZK1.JPG

 

7733622877269087151279310930Bs6eaC8Sw7ETDaVtwkUQ.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито docc,китарата изглежда невероятно и предполагам като звук е уникална,пожелавам ти със здраве да си свириш на нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.