Jump to content
Българският форум за музиканти

Новата ми китара правена от Диката


Recommended Posts

Китарата изглежда много стилна и музикантски - без излишни изхвърляния, но и с достатъчно индивидуалност за къстъм инструмент. Браво, Дика, браво Кольо!

 

Отдавна съм се наканил да добавя още един бас правен то Диката към арсенала си и съвсем скоро смятам да започнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много интерсно решение е тремолото на ала Лес Пол форма. Харесва ми също избора на материали.

Още не съм чул звуковите семпли, но не се и съмнявам с добрия звук.

Поздравления за китарката и за автора и. Неслучайно казвам автор, защото това е по-скоро произведение на изкуството, отколкото редови инструмент. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасна работа! Браво на майстора! Честито Коко със здраве да си я разтриваш. Такъв инструмент заслужава добър музикант като теб. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Кольо! Китарата изглежда невероятно, страхотна красота!

 

В крайният резултат всъщост има много - музикант със голям опит и с определена идея за това какво иска, майстор който не прави компромис със работата си и едно чудесно приятелство. Е няма как да не се получи.

 

Так се раждат легендите...дано!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите и се радвам, че и на вас китарата ви харесва :greenangel: . Дай боже всеки му такива глезотийки, както се казва. Ще я скъсам от свирене с максимално густо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йеа друг тип гъдел си е да си поръчаш да ти направят китара, така както на теб ти харесва.

Звучи отлично освен това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли мога да кажа нещо друго освен, че е супер-дупер-мега яка. Честито и яко джем да има с нея!

 

 

П.П. Абе по-добре щеше да е с едно FloydRose-че и активни EMG-та, ама... :hysterical:

 

П.П.П. Знаеш, че се бъзикам... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата изглежда и звучи убиец. Би ли дал малко инфо за размерите на грифа. Ширина и дебелина при нъта, размер на прагчета и т.н. Инатересно ми е дали си го правил къстъм като размери, или по подобие на друг такъв от твоя китара. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи страхотно, а визията няма смисъл да я коментираме!!! Честито!

 

П.С. Ако ти се занимава да направиш едно видео сравнение с Гибсън ЛП мисля, че никой от форума няма да ти се разсърди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички

 

Baby Thomas

 

Знам ,че се базикаш иначе щях да дойда в Русе и да ти избода очичките ;);)

мерси много ;):thumbs_up:

 

Sunchy, гъдела е наистина голям, особено като се има предвид, че всичко е не само направено точно по вкуса ми и китарата свири страшно, но любовта към детайла е невероятна, точно както трябва да е в скъпа къстъм китара

 

Понеже преди в темата стана въпрос за сравнение с Гибсън и ПРС, не мога да се въздържа да кача тези мили сравнителни снимки.

 

Увеличете ги, за да с евиждат подробностите, не са много качествени, но от любителски апарат -толкова :)

 

Gibson LP Standard (моя)

 

p1020866.jpg

p1020865.jpg

Сори за мръсотията, ама не ми се бършеше за една бърза снимка

 

Диката Къстъм

 

inlays4.jpg

inlay1.jpg

 

 

 

 

Винаги съм казвал, че Гибсън са много, ама много големи на тема саунд, но иначе много може да се иска от изработката им. Те го и дават, но на едни по други цени де :D . Но сами виждате разликата в фретинга и инлеите между Гибсън ЛП Стандарт и свястна къстъм китара. Иначе що се отнася до саунд обаче, виж там вече Гиби компромиси не правят. Друг въпрос за глухи ноти и тн. :D , пък и то важното е Р,н,Р да има

 

Пионер306ц

 

Виждаш ли защо хваля Диката :D ? Ами не, не ми плаща да му правя реклама, той си е за хвалене майна. И много се радвам и за всеки друг, който така добре си върши работата. Много бих искал някой път да пробвам китара и на KD , защото също от снимка изглеждат много добре направени ( за съжаление не ми е достатъчна, снимка не свири :) ), но досега не съм имал тази възможност. Живот и здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам с еза два поста един след друг, но нямат много общо

 

bluelemon

 

Грифът е с мензура на ЛП (24,75), За останалото Диката най добре може да каже, принципа беше, че аз , просто пробвах докато ми хареса. Иначе, най грубо казано, грифът има формата на 59ски Гибсън, но една идея по тънък, а праговете не са Дънлоп Джъмбо ( високи и квадратни ), като при Гибсън, а нормални, средно дебели. Не искам да казвам цифри, защото не помня със сигурност.

 

chlen

 

Благодаря

 

Разбира се, мога да пусна един сравнителен видео семпъл, но понеже китарите са с различно окачване, а то доста влияе върху саунда, сравнението по скоро ще демонстрира разликта в саунд между китари със сходна конструкция и материали, но с различен бридж и фингърборд ( а той също променя саунда доста). И двете китари звучат супер, но са доста различни. Ще гледам скоро да пусна и такъв семпъл и ще го кача в темата

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ma виж как байндинга покрива и прагчетата на Гиби-то. Факт е обаче, че наистина няма такъв звук. Просто гледаш да нацелиш тази с най-малко козметични дефекти и най-добрия звук хехехе пък и в интерес на истината и за мен не са толкова дразнещи.

И тъй като имам добра лична представа от къстъм и къстъм шоп инструменти - този изглежда такъв мдаам ;) Плюс това освен презентацията има и много хубав тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи един ме светна, че ако не пиша в тази тема, отсъствието ми в нея щяло

да се изтълкува като все едно че злобея и завиждам взети заедно.

Та препоръката му е да пиша, белким отърва аудиторията от предразсъдъци...

 

Така,

Китарата изглежда чудесно и много добре изработена, в което не се и съмнявам,

дори да не я виждам на снимка. Достатъчно ми е да знам, че е изработена от

Диката и всичко останало е без коментар. Тоя човек е доказал многократно

своите способности и аз също мисля, че не се нуждае от реклама. Неговите

китари са много добре пипнати, от което личи неговия перфекционизъм и

професионализъм.

Коле, със здраве да си я употребяваш и дано си успял да постигнеш

нейната универсалност! :excl:

 

Има няколко неща, с които не съм много съгласен, но предпочитам

да ги запазя за себе, като смятам, че не са толкова важни в конкретния

случай. Все пак това си е мое виждане за нещата и няма смисъл да ангажирам

никого с тях. В края на краищата, се вижда, че в тази китара няма компромиси,

което е най важно за цялостния звук.

 

Още веднъж, честито и много, много да те радва, години наред това

произведение на изкуството! :)

 

ПП.Между другото, още преди да прочета темата, бях сигурен кои адаптери ще

избереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за пожеланията и за поста :) . В интерес на истината не съм си мислил нищо подобно, доколкото знам не правиш китари, но може и аз да не съм разбрал нещо :D , а и никой не трябва да пише постове ни най малко, аз самият много рядко пиша в този раздел,макар , че го разглеждам често и с удоволствие

 

Иначе в защита на майстора искам да кажа, че всичко по тази китара е измислено или одобрено лично от мен и същата съвпада на 100 процента с вкуса ми, от тази гледна точка Диката е отговорен само за качеството на изпълнението :)

 

Ще се радвам ако споделиш какво не ти допада, хубаво е човек винаги да може да види нещата и през погледа на другите, аз лично не мога да видя нищо, но това е нормално предвид, че в края на краищата така я исках :) , а и ефекта за едни е дефект за други

 

Това за адаптерите също ми е много интересно. И на теб ли ти допадат ( като на мен) или по скоро не? Изобщо сподели, дай мнение, много ще е гот, предвид , че си човек с отношение и опит с добри инструменти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.