Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Shoot-out


TONY

Recommended Posts

Като ги правите тези работи, поне записвайте по някой семпъл, че иначе ние дето сме на по 400км(че и повече) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз останах много приятно изненадан звука на Marshall 1959 и може би най-вече от кебинета му. За съжаление не съм сигурен какъв точно беше кабинета, някои предположиха че е 1960. Звука на усилвателя беше точно това, което човек очаква от такъв усилвател, а кабинета звучеше доста балансирано, не трещеше излишно, имаше нискочестотния рев, имаше хубави среди, но нямаше излишък от високочестотно трещене, както някои кабинети. Изобщо - влюбих се в кабинетчето(а включвахме и други ампове в него).

 

Carvin V3, както Тони каза, наистина е космически кораб, но аз бих го определил като по-ориентиран към съвременното звучене, с по-ограничено приложение във vintage звуците. Много добър усилвател.

 

Не бях в помещението, когато беше болшинството тестване на JCM900, но някой от присъстващите може да сподели мнение.

 

Споделям мнението за китарата на Диката - беше кленов Страт, звучеше много ярко, звънливо и стегнато. Имаше Fender-и също, но честно казано, страта на Диката ми хареса повече(което, естествено, е супер-субективно), а мисля, че и собствениците на фендерите бяха близо до това мнение. Фендерите бяха елшови и имаха типичното за елшата звучене с по-изразени ниски среди. Това в никакъв случай не означава, че звучаха зле, но наистина в немалко ситуации, китарата на Диката чуваемо изпъкваше, в сравнение с тях.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Няма ли заинтересувани от тюб преамп шуутаут?

Тони ще донесе преампа дето го продава аз ще донеса Koch Pedaltone и Engl e530. Заедно с един Marshall 20/20 в който да ги включваме. Някой друг ако иска да донесе нещо - да казва. Ама да е в тематиката на сбирката. Примерно китари може. Усилватели и ефекти - друг път. Даже мислим следващия път да е моделинг шуутаут.

 

Ако няма желаещи ще си го направим само с Тони :)

 

Семпли и видео - няма да има. Който иска да идва и да слуша с ушите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами аз като искам да дойда и да чуя, ама трябва да вложа 150лв за бензин и да измина 1000км???Ще ми ги платите ли?

За това са семплите - за хора, които нямат физическа възможност да присъстват, а имат интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не искам да влизам в излишна полемика.Зная, че сте готини и точни пичове и поради това не разбирам защо се дърпате да сложите един микрофон отпред на някой от говорителите - работа доста по-малка от това да се мъкнат тези ампове.

Ето пример как братята през голямата вода са го направили - видео и аудио.Даже и Райнхолд Богнер го има там :)

 

Пожелавам ви прияно изкарване и дано се съберете повечко и се накефите на готина техника.

 

А иначе искам да предупредя аудиторията, че съм замислил подобно начинание за Варна и областта, но след около месец - ориентирано към ламбите.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моделинг шут-аута мога да ви донеса Line6 Spider IV 30, някой да донесе Vypyr 30 и да видим кой е по-големия. Естествено смятайте, че ще си имате най-чисто казано дечко с вас. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз се интересувам от туб преамп шуутаута, ама няма какво да донеса :ok: , освен една евтина китара смъкната до СИ

Редактирано от aliximika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли заинтересувани от тюб преамп шуутаут?

Тони ще донесе преампа дето го продава аз ще донеса Koch Pedaltone и Engl e530. Заедно с един Marshall 20/20 в който да ги включваме. Някой друг ако иска да донесе нещо - да казва.

Мога да донеса Peavey Rockmaster, Kitty Hawk Quattro и Garland Dual Recto преампи. Много ми е интересно как ще звучат през Marshall 20/20.

Надявам се да не сте се отказали от мероприятието. :ok: За мен възможни дати са 22ри и 23ти Юни сутринта - тогава съм в отпуска и в София за концертите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ако пак се организира нещо подобно свиркаите аз имам MESA BOOGIE MARK 5 0889972330 Сашо

Редактирано от sasho77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.