Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко Струва..?


Recommended Posts

Някой знае ли колко струва 1 средно голяма тарамбука ,че искам да си взема 1 за лятото ,като излизам с приятелите да си ритмуваме на кухарките... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми има едни неща наречени музикални магазини......по принцип входът там не е с очен скенер или с VIP карта :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тарабука е (без М-то), среден размер алуминиеви са около 40-60 лв. За малко повече пари може да си вземеш и джембе с агнешка или рибя кожа(Магазини Мухоморка) , тези с рибешката са Сирийски и са много готини като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

транскрипцията е спорна,да не навлизаме в детайли,щото и ти не си съвсем прав,на български е прието тарамбука и така се казва у нас,просто и ясно,

 

иначе всякакви по-народно изглеждащи са рисковани,неясни като производство и трайност и трудни за поддръжка и настройка,да не говорим кво става ако скъсаш кожа,

 

вземи си именно такава за чесане на краста-метална :read: ,не много голяма за около 70 кинта примерно.успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ух едвам я изрових тая тема...Днеска скитах пред НДК безцелно и не щеш ли гледам един фен си прикарал 5-6 ръчно изработени тарамбуки различни размери и си потропва като пич....Аз се позарибих де и като ми каза че цените са от 18 лв за най-малката 28 за най-големите без много да му мисля си взех една.Изработени са от керамика,кожата доколкото разбрах е от коза-добре изсушена и по крайщата където не е опъната се опипва на твърдост-като гьон е:)Опъната е много добре,а и звукът е много приятен.За хора които може да се поинтересуват си направих труда да взема телефона на човека-казва се Мартин .тел.02/764094.Съжалявам ,но снимка нямам как да сложа.Ще кажа само че не са идеално кръгли ,но пък са декорирани:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.