Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофоните


Грация

Recommended Posts

По това което съм чел останах с впечатление , че Шур са популярни не толкова понеже вадят добър звук ,а защото са много здрави и могат с години да се ползват, особено за живи изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някъде в нета бях чел много добър обзор на различните видове "класически" микрофони- общо взето се оказва, че за всеки стил, инструмент и предназначение(лайв/студио) си има наложили се МОДЕЛИ, не само марки микрофони, както примерно см57 за китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в нета бях чел много добър обзор на различните видове "класически" микрофони- общо взето се оказва, че за всеки стил, инструмент и предназначение(лайв/студио) си има наложили се МОДЕЛИ, не само марки микрофони, както примерно см57 за китарите.

...и за соло-барабанче.

Иначе см58 е много практичен и качествен базов модел за глас. Идеален за репетиция и клубна сцена. За запис вече е друго, въпреки че познавам хора, които постигат доста добри резултати с въпросния модел.

Редактирано от J D Fortune
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиканти, които работят от години ми препоръчват две марки микрофони - Electrovoice и Sennheiser. Работили ли сте с тях? И кои модели са най - подходящи за клубни участия?

 

не знам за това какво са ти препоръчали....нооо аз бих ти препоръчал Shure :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета :thumbup: ,

nо пуснах темата преди повече от година, а малко по-късно си купих sennheiser E935, от който съм много доволна засега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте колеги, напоследък изпитвам нужда от ъпгрейд на микрофон, видях тема и реших да разпитам.

Нямам опит в пеене на живо, от години се мъкна по някви репетиционни, домашни импровизирани озвучения и тн. Иначе съм озвучавал доста големи зали и също така доста трудно неща, НО от скоро твърдо съм решил да се занимавам с пеен , като оставя инструментите.Микрофона с който пея в момента е YAMAHA YM-8000 и ми се струва, че нещо не е наред.Пял съм с SEHNHEISER и гласът ми звучи по плътно.Докато каквито и настройки да му правя на моя все звучи с много високи. :thumbs_up: На други , които са пяли тук пък не им звучи зле...странна работа.

Моя глас като цяло е висок и стилът ми на пеене също .Бихте ли ми насочили към модел , за SHURE 58 знам, че е класика... но ако имате идея за нещо по-добро да ми препоръчате. За безжични модели най-добре, че ми е писнало от кабеляци...

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure SM58 e станал класически модел не само поради това, че е издръжлив на падания. Модела е класически поради способността му да изкара вокала пред останалата част от групата. Това се постига с лек mid bass freq boost. От там нататък всички компании, които са започнали да произвеждат кардиодни динамични микрофони копират този патент. Зенхайзер, АКГ, Електро Войс.

Така, че разлика между тях няма, защото те копират една и съща технология.

Освен при Електро войс. Там мембраната е с N/D магнит, което прави микрофона малко по-чувстивтелен (поради това и цената е по-висока). Но на сцена трябва да се внимава със силно чувствителни микрофони. Ако един певец притежава добра динамика на гласа едва ли ще му е необходим по-чувствителен микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure Sm58 си е наистина класика, може би най-популярния мик. няма съмнение във високите му качества, но все пак модела е от 1966 и сега могат да се намерят и по-добри, макар че зависи от гласа, аз лично съм много доволен от Shure. До колкото видях никой не е споменал за микрофоните на Audix - OM5/OM7, които според мен също са отличен избор!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Имам впечатление, че жените повече пеят с Зенхайзер (Селин Дион например), а мъжете с Шур.

Хахаха - това звучи абсурдно, понеже познавам много мъже, които да предпочитат марката Sennheiser пред Shure,

но аз пея на Shure, а жена ми - Sennheiser! Хахаха - така че имаш известно право... :whistle::D

Сега сериозно, за мен няма марка - има цена. Има Shure и Shure, Sennheiser и Sennheiser. Пея на Shure Beta58 и страшно си ми харесва, (но съм пял и на същия модел на друг човек - има разлка) така че трябва да се пробва преди да се купи.

Аз лично предпочитам династията Shure (макар, че Хитлер е говорил на Sennheiser - представете си колко традиции има тази марка...хахаха) има Shure Beta87 (A & C) в зависимост от диаграмата на насоченост, но пък изпуснеш ли го (понеже е кондензаторен, а не диманичен като Beta58 или SM58) заминава на кино...!

Относно Sennheiser - има много добри модели - съответно скъпи (наблюдавам, че в MTv почти на всички лайфове певците пеят с Sennheiser),

но при всички скучаи - не си купувай супер скъп микрофон, щом е основно за клубна работа (случва се някои да ти го грабне от ръцете да го изпусне, не дай си боже, и 1 тон пари заминават по дяволите)

Та да се върна на Sennheiser - има евтини и добри модели, при които имаш дори и индикация за мощността на батерията, което си е лека гъзарийка (говорим все пак за безжичен - 21 век сме! ;) ), само че батериите ще ти разгонят фамилията - ако забравяш да ги заредиш (зарядните), ще трябва да харчиш постоянно пари за батерии от бензиностанции - щото по това (клубно) време нищо друго не бачка! :)

Успех - и пробвай преди да купиш - правило при микрофоните (кои каквото и да ти говори, ако не струиш с микрофона - нищо друго няма значение)!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за този микрофон..

104217.jpg

в училище пея с такъв и съм доволна но някои може ли да ми препоръча нещо добро и ако може да кажете някаква ориентировачна цена ..няма значение как изглежда стига ми това да е добър :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приспособила съм се вече да пея на всякакви марки микрофони.

Но ми се иска да си взема и аз личен микрофон, а не винаги да разчитам на чужди.

Може ли някой да каже ориентировъчни цени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък, най-важното е, не микрофона (стига да е скъп - респективно качествен), а корекциите, които ще му направиш с EQ-то!

:)

Така че се присъединявам към горното мнение!

с две ръце :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.