Jump to content
Българският форум за музиканти

Схеми на дист. , приставки и коментари към тях


Recommended Posts

24808496.jpg

 

Любимият ми дистер :)

еР -6 ми е над 1 Мом , при показаната стойност изкривява малко ...

 

 

 

Предлагам свободна тема за споделяне на опит , давайте кой каквото е правил .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм правил Big Muff, не особено сполучлив, но ме марзи да му търся грешката,

а любимите са ми Ibanez TS808 и Big Muff PI (Руския)

Eстествено и един от любимите ми е родния Милин Камък :)

 

ПП. Мился че има пре достатачно теми на тая тема :)

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и точно затова е добре да се синтезират занапред в една.

 

аз съм правил само ruby amp, което е усилвател уж, но дистера не му е зле (през съответните колони).

 

ruby.png

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като се замисля вярно може да има още теми ,

Не съм ги видял освен за Врачанският дист .

да вземем да изтрием темата , не ми пречи ?

kwak.gif

 

Я една квакалка :) от едно време - по - скоро екзотична ретро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shaka5.gif

 

Е този не съм го правил , но е интересен полеви за рязането вкл. като диоди .

аКО ГО ПРОБВАМ след Р12 мисля да пропусна тия чарколя ?

Двата полеви , май някакво импедансно съгласуване ...

Семпли как се качват тука , че не знам ?

Редактирано от emilov_opel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за бас и не е лошо - http://runoffgroove.com/flipster.html Изпробвано, семпли има в сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

58257193.jpg

 

Те- този ДИСТОРШ. ( от дясно ) съм си го правил преди 20 години , страхотен беше за ония години , малко можеха да си го позволят ...

 

Мисля понед. ак о съм свободен , да го събера -

като махна предусилвателя Т1 , и го заменя с ОУ ТЛ072 .

Приемам всякакви съвети !

Харесва ми транзистотите отпушени така как кривят , а тл072 , е чудесен и има огр. резерв усилване .

 

Който може да казва съвети до понеделник ,

или да замълчи завинаги . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emilov_opel, ако заместиш първото транзисторче с оу то само допълнителните елементи ( заедно с "цепенето" на захранването ) ще бъдат повече и запазването на останалата част от схемата губи смисъл , не бих казал че тл072 е чудесен при наличните съвременни оу , но си мисля че един бигмъф или тюбскримър (ако толко държиш да е с оу схемата) би паснал много добре в ограденото правоъгълниче а тримерчето след батерийката също ме радва . От схемата верно че остава само ключа за кондензаторчетата - нечо което е страхотен бърз мод за всеки кривещ ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цолов , мн добри съвети , май ще ме откажеш... :) от идеята .

за мен смисъла е да си уплътня 1 ден понеже съм свободен тия дни ,

а който е по- начинаещ да му се помогне , любителска работа ...

не може да конкурира фабричните приставки . Песъчинка патриотизъм , срам ме е да го кажа :unsure:

 

Цъкни някоя хубава инт. схема ако не е проблем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bigmuffs.gif

 

Towa Rinti твойто бих го пробвал само със същите полеви Й201 , иначе ... а и не ми е ясна тази схема .

 

Я виж тази горе ? Поне няма толкова неизвестни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

58257193.jpg

 

Те- този ДИСТОРШ. ( от дясно ) съм си го правил преди 20 години , страхотен беше за ония години , малко можеха да си го позволят ...

 

Мисля понед. ак о съм свободен , да го събера -

като махна предусилвателя Т1 , и го заменя с ОУ ТЛ072 .

Приемам всякакви съвети !

Харесва ми транзистотите отпушени така как кривят , а тл072 , е чудесен и има огр. резерв усилване .

 

Който може да казва съвети до понеделник ,

или да замълчи завинаги . :punk_guitar:

 

Това не е ли книгата "Електронни музикални ефекти"? Ако е тя, ще те помоля да ми я пратиш по някакъв начин или да ми пуснеш на ЛС линк, откъдето да мога да я изтегля. Стази книга са свързани изключително много спомени от тийнейджърските ми години. Тя беше основният източник на използвана литература за дипломната ми работа в техникума. Тогава такава информация беше кът, а Гугъл беше още млад и беше скъпо занимание да се търси инфо в интернет. Еееееееееех, какви времена бяха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех -" блаженни години " :punk_guitar:

 

http://www.kn34pc.com/books/index_main_books.html

 

Начи като отвориш Силистренският сайт цъкаш на книги , после на аудио , и ще видиш

Електро муз. инструменти

виж и заа твойта книга там .

Или беше там - или на сайта - spoika.net

разрови там . ако не я намериш я имам изтеглена де ... :)

 

МАА741 , а ? А МАА709 ? :)

 

http://www.baimusic.ru/showmodel.php?rid=4...71&mid=3014

 

хе хе , те го моя от мойта схема о йе .

Не е идеално дзле ? (рима )

Редактирано от emilov_opel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toвa Rinti твойто бих го пробвал само със същите полеви Й201, иначе ... а и не ми е ясна тази схема .

А какво не ти е ясно по-точно? Иначе е хубаво да са си j201, а не bf245, но j201 доста трудно се намира, поне в моя град. Така, че като за пробата bf245 ще свърши работа. Иначе пускам схеми от този сайт, защото са изпробвани и са много добре изобразени, виждал съм толкова прости схеми, ама така изобразени че :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"всеки дефект в схемата води до ефект в звука" - много схеми е събрал Симо Лазаров ама са и много грешките . Ехе 709 741 ..защо не направо ма702 ;) това древните ОУ са тайната на истинския кривоч (ест. че се шегувам) .От съвременните оу-та има огромен избор - Тексас Инст. (Бър-Браун) всякакви OPA low noise и audio , Analog devices и Linear също имат огромен избор ОУ , да изброя наколко чипа все пак - OPA604(2604) ,OPA627,637 OPA132(2132,134,2134),OPA2227 OPA1632, AD797 , LT1028 ,LT1115, NE5532, LM833, LME49710 . Все пак за кривочещи ефекти - класически 4558 , ТЛ0х , и подобни на тях си стават перфектно , използването на rail-to-rail ОУ за усилване и ограничаване на сигнала (пример - сансамп ) .... Но ако гониш нисъки шум и изкривяване си трябва поне 5532 . Част от изброените горе оу и още няколко (като Ад8397 ад8066..) съм пробвал и ползвал за модване на саунд-карти , изходи на цд и двд плеъри , слушалкови усилватели .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.