Jump to content
Българският форум за музиканти

Тригери


Recommended Posts

Тригерите се използват главно за улеснение, проблемите със звука на барабаните при всеки саундчек преди всеки един концерт (на едно голямо турне примерно) просто изчезват по този начин. :headbang:

преди време гледах Пантера загряваха Кис в Лондон( Като казахКис да и бараниста Питър Крис също свири с тригер)Такъв размаващ и обръщаш вътрешностите саунд от звук на каси се вади само от тригер на живо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Каква постановка, бе другарю, това да не са ти падове, тригерът не заглушава барабана, нито убива риспонза от кожата, така че на усещане си е абсолютно същото. Но иначе е готино да говорим наизуст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че да не би парчетата им да са много сложни?

А иначе звученето на барабаните на ПантерА е просто НАЙ-ВЕЛИКОТО, което може да се направи.

 

. :)

Хехехееееее бих поспорил кое звучене е най-велико,но понеже е въпрос на лично мнение ще зарежа тоя спор.Мен лично много по-ми харесва звученето на Дарк Транкуилити,но си е лично мое мнение с което никой не ангажирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Работил съм и акустично и с тригери.....с тригерите е по-лесно да докараш добър саунд без излишни шумове.....тогава кожите се притискат с разни дунапрени и акустично почти не се чуват(но пък свириш на кожа а не на дъска :godbless: ), но в зависимост от модула отпред можеш да докараш смертелен саунд,щото има семпли на звука на известни барабанисти.

Ако искаш акустичен саунд, трябва да се заградиш в кошара като в бенда на Слави за да не те хващат микрофоните на останалите колеги и микрофоните на барабаните да ти минават през компресор-лимитери с ноисгейт,за да хващат звука само на инструмента към който са насочени,а по слабия звук от съседен инструмент да не се пропуска......

Тва е накратко моето мнение :)

Редактирано от Rocko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а тези тригери на какви пари вървят, в смисъл комплектче модул и разните там  джуджавки които се май се лепят на кожите.

Тригери могат да се намерят от 20 до 100 кинта (Тва са джуджавките)...модул отделно си се купува, като най-добрият модул според мойто скромно мнение е "АЛЕСИС Д4"....а между другото за тригери могат да се ползват звуковъзпроизводителните зумерчета от детските играчки които изкарват некви пронизващи звуци....както и зумерчетата от електронните часовници....те са абсолютно еднакви с оригиналните тригери...разликата е във фирмата :)...и в големината :greenball:

Редактирано от Rocko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а между другото за тригери могат да се ползват звуковъзпроизводителните зумерчета от детските играчки които изкарват некви пронизващи звуци....както и зумерчетата от електронните часовници....те са абсолютно еднакви с оригиналните тригери...разликата е във фирмата :D...и в големината :)

Абсолютно съм съгласен, изпробвано е :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги предпочитам,защото самият звук на на барабачето или тома ,трябва да се извлече от самият барабаниста,а със тригерите това неможе да стане и съответно както ти помага за звука ,така ти уврежда и техниката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги предпочитам,защото самият звук на на барабачето или тома ,трябва да се извлече от самият барабаниста,а със тригерите това неможе да стане и съответно както ти помага за звука ,така ти уврежда и техниката.

Пич,не дрънкай глупости бре.....чукам си по един и същи начин по кожите,независимо дали на тях е залепено тригерче или не...тва по никой начин не може да ми развали техниката :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм спец по барабани,но ми се струва,че се прави някякво комбинирано озвучаване,тригерно и акустично(основно с overheads).Според мен барабаните ще звучат "по-обемно".И всичко се прави за улеснение.

А за записи...не съм чувал или чел някои групи да ползват тригери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги предпочитам,защото самият звук на на барабачето или тома ,трябва да се извлече от самият барабаниста,а със тригерите това неможе да стане и съответно както ти помага  за звука ,така ти уврежда и техниката.

Пич,не дрънкай глупости бре.....чукам си по един и същи начин по кожите,независимо дали на тях е залепено тригерче или не...тва по никой начин не може да ми развали техниката ;)

пич ,сега незнам какви тригери правят,ама преди време свирих на едни тригери ,с каквато и сила да свириш по тома ,силата на звука си беше един и същи,не искам да се заяждам ,ама това е безмисленно.Нали карасотата на свиренето е самата динамика,и ти сам да извлечеш добрият звукът на барабаните,хората цели школи пишат затова нещо.

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.