Jump to content
Българският форум за музиканти

Тригери


Recommended Posts

Ми тригерите нали и те тва правят - улавят характеристиките на удара и го просвирват с разни семпли. Ако имаш тригери на всички барабани можеш да си свириш без микрофони, доколкото ми разбира тиквата.

НАЛИ НЕЩО ТРЯБВА ДА ХВАНЕ СИГНАЛА???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Попитах те дали виждаш въпросителен знак в твойто изречение... Защото каза, че и двамата питаме едно и също, а ти всъщност нищо не питаше...

 

Аз сега обаче ще задам въпрос, който трябва да отговори и на теб и на мен:

 

Драгите барабанисти, явно само едно нещо не сме схванали... по какъв начин сигналът от реалните барабани се хваща за да бъде семплиран?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех тука яко се оплетохме :lol:

Значи аз исках да кажа, че ти повтаряш собствения си въпрос ;)

 

А за семплите (дано не се изложа сега........много :green: ), доколкото разбирам се записват студийно и се зареждат после в няква джаджа. После шибваш един барабан с тригер, тригера улавя характеристиките на самия удар, праща ги към джаджата, джаджата модулира съответния семпъл според удара и го праща на изхода :lol:

Така, като си имаш готови семпли, можеш да си свириш без микрофони, и ще изкарваш звук (този през колоните!!!) се едно свириш на други барабани.

 

От цялата работа не ми е много ясно на какъв физически принцип тригерите улавят характеристиките на удара и какво точно представляват като форма и т.н.

 

Затова ако има някой, който се занимава с такива работи, моля да поясни, ще съм :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От цялата работа не ми е много ясно на какъв физически принцип тригерите улавят характеристиките на удара и какво точно представляват като форма и т.н.

=

Драгите барабанисти, явно само едно нещо не сме схванали... по какъв начин сигналът от реалните барабани се хваща за да бъде семплиран?

 

Май пак не се разбрахме хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех тука яко се оплетохме :)

Значи аз исках да кажа, че ти повтаряш собствения си въпрос  :)

 

А за семплите (дано не се изложа сега........много :green: ), доколкото разбирам се записват студийно и се зареждат после в няква джаджа. После шибваш един барабан с тригер, тригера улавя характеристиките на самия удар, праща ги към джаджата, джаджата модулира съответния семпъл според удара и го праща на изхода :)

Така, като си имаш готови семпли, можеш да си свириш без микрофони, и ще изкарваш звук (този през колоните!!!) се едно свириш на други барабани.

 

От цялата работа не ми е много ясно на какъв физически принцип тригерите улавят характеристиките на удара и какво точно представляват като форма и т.н.

 

Затова ако има някой, който се занимава с такива работи, моля да поясни, ще съм  :)

Така значи на въпроса какво представлява тригера и по какъв начин се призвежда при не го звука, ами те хората ти го казаха бе човече но хайде и аз ще обобщя:

Самият тригер като схема епиезо датик не ме питя точно какъв ако се интересуваш повече влез в страниците на Clavia или Shadow фирми които произвеждат и са създатели на тригерите.

Как деиства?

Има няколко вида монтиране на тригерите върху барабана, на шела, на ринга и на самата кожа, всичко зависи от това коло прозента от барабаните искаш да тригерираш, тоест какво да бъде съотношението тригериран и акустичен звук, Друго което се отнася към споменатото е самите настроики в дръм модула ти, ако искаш да преобладава акустичния звук при пиано удърите то има опция в модула коиато се нарича велосити кърв, с няколко степени за регулиане, когато удариш леко, тригера не лови твоя удър,

Много хора на днешно време свирият с този начин на озвучаване

Metallica, Pantera, Fear Factory Mochine head, Motley Crue, Saxon Gamma Ray Edguy Dimmu Borgir, Children of bodom

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

За пиезо не се бях сетил :)

Много хора на днешно време свирият с този начин на озвучаване

Metallica, Pantera...

:)

Сигурен ли си за тия двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно , ако си гледал Vulgar video na Pantera или Оз фестаВини Пол свири с Ди Дръм при Металика тригерирането 30 на 100 на концерта като Ларс тригерира шела на барабаните е 30 на 100 на концерта в пловдив това го знам от Църето тои им беше стейдж мениджер , даже в един стар брой на списание Ритъм беше описана точната апаратура с която бяха дошли , ако се сетя да го потурся ще ти кажа дори какъв модел са, Ако влезеш в страницата на Clavia или Дейв Уекл ще прочетеш кой и защо ги използва там има и форум в който можеш да прочетеш мнения по въпроса, В страницата на Клавия дори има и семпли създавани и предназначени за тези тригери,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Подробностите не ме интересуват. Исках само да знам дали ползват. А това в конкретния случай го правят за обогатяване на звука, или щото не могат да си свирят парчетата? Питам, щото ако е второто бих се поиздразнил малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че да не би парчетата им да са много сложни?

А иначе звученето на барабаните на ПантерА е просто НАЙ-ВЕЛИКОТО, което може да се направи.

 

. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тригерите се използват главно за улеснение, проблемите със звука на барабаните при всеки саундчек преди всеки един концерт (на едно голямо турне примерно) просто изчезват по този начин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.