Jump to content
Българският форум за музиканти

Тригери


Recommended Posts

Въпреки че не съм барабанист, много ми е интересно кво представляват тия неща. Как точно изглеждат и се монтират, как се използват по концерти...?

Любопитството ми се предизвика от това

Това, което не ми хареса в случая, беше, че имаше тригернати двойни удари за касите и ги използваше на по-бързите моменти, т.е. едно удряне, отпред се чуват два удара.

 

Ясно ми е, че тригерите улавят самото изпълнение (сила на удара, продължителност...), вместо самия звук, както е при микрофоните. Само не мога да си обясня как само някои удари могат да се удвоят по време на концерт. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми нормално е да могат да се удвояват щом звука минава през компютър всичко може ,но на мен лично не ми харесват тригерите предпочитам си акустичното и истинското звучене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, не признавам никакви тригери:-))) Има безброй начини да свириш бързо, мощно, елегантно, умно, оригинално, атрактивно и т.н. със собствени усилия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми проблема е, че цялата работа става на живо. Не е като студийната обработка - вземаш си този удар и си го копираш......Не знам как по време на концерт едни ноти се удвояват, а други не B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до ДейвМакКлейн, той си имаше напълно отделен риг там отзад, с рак с ефекти и дръм модули и т.н. и пускането на двойното тригерване беше или предварително програмирано, или се е включвало и изключвало с някакъв фуутсуич или от дръмтехника, не обърнах внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А останалите удари с тригери ли звучаха в публиката или с акустичен звук. Предполагам че евентуалня смяна в звука на касите от акустичен във "изкуствен" ще е кофти.

Ако ти е известно де :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тригерите са устройства които улавят само удара на барабана. тях не ги интересува тембъра. Но освен удара могат да хванат и диманиката (демек силата с която си ударил барабана). После това влиза в 1 модул в който се преобразъва на миди сигнали, и се подава на нещо си там което предава звук на мидито секвенсър или компютър, ако щеш и някъв синтезатор.

това е. можеш да ги видиш как изглеждат на сайта на ddrum.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друг въпрос... можете ли да кажете Хеви банди, които ползват тригери на концерти? Да видя кои мои любимци прават така и да се замисля за звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миди е неточно определение. Да, дръм модулите имат собствени семпли вътре в тях и да, подава се електронен сигнал за удара и силата му. Само че освен това има куп други настройки, освен това хората, използващи такива неща, прекарват години, докато нагласят перфектните за тях семпли.

 

Иначе доста от шумните групи използват тригери, примерно Реймънд Херера от Фиър Фекчъри е така да се каже основоположник в това отношение. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама кво - целия звук на барабаните на Machine Head е бил миди ли???

Хехе пак нещо не схващаш :unsure: Те пак си свирят, но просто звука от самото свирене не се чува (освен ако не се вкарват и двата звука де) а семпли, които са насложени след това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, тва имах предвид. И кво на барабаните никви микрофони ли не е имало.

А вие кво мислите за тригерите? Мен ми се струва малко кухо тва, но пък не съм и категорично против.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тригерите нали и те тва правят - улавят характеристиките на удара и го просвирват с разни семпли. Ако имаш тригери на всички барабани можеш да си свириш без микрофони, доколкото ми разбира тиквата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.