Към съдържанието

Снимка

Чинели

• Please log in to reply
249 отговора на тази тема

#31 zorodrum

zorodrum

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 28 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 01 февруари 2008 - 00:50

а някой може ли да ми каже нещо за sabian b8 серията в смисъл дали някой е свирил на такива 4инели и какви са впе4атленията му от тази серия знам 4е това една е от най- ниските серии но все пак става въпрос за sabian

#32 Katsko

Katsko

татко с палки

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2678 Мнения:
  • Инструмент:барабани, тъпан, перкусии

Публикувано 01 февруари 2008 - 02:31

според мен са гола вода.

стават за репетиции.

#33 simon

simon

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Мнения:
  • Инструмент:Барабани, Пиано, Китара

Публикувано 04 февруари 2008 - 12:30

А някой от вас има ли или поне да е пробвал чинели Istanbul Agop. Преди време мислих да си взимам такива, но имах добра оферта за Paiste Dimensions и предпочетох тях. Но все пак искам да чуя коментари за тях.

#34 drummer_93

drummer_93

More drumzzz!!!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 664 Мнения:
  • Инструмент:Барабани

Публикувано 04 февруари 2008 - 15:29

Ненчо ми даде да се запозная с Истанбул Мехмет и останах много приятно изненадан от тях :P Агоп сигурно са яки...чувал съм добри отзиви за Алхеми Профешънъл (които се водят на Агоп).

#35 vihro

vihro

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1938 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2008 - 15:46

Istanbul са много хубави чинели,особено като се има предвид,че корените на фамилия Zildjian са турски /турски арменци/,т.е. модерния облик на чинела произхожда от там.
Предпочитат се предимно от хора които свирят по-комерсиални неща и джаз.Но въпреки това правят и рок серии,имах 13" фус чинели които звучаха много добре-комбинация от медиум горен чинел и супер тежък долен.Предимството за мен пред комбинацията на Зилджан на К горен и З долен чинел беше в това,че тук и двата чинела са ръчно ковани което променя в още по-голяма степен звука.Готино е да имаш такъв хай-хет.Имах и краш чинел,точно от серията за която споменаваш Агоп,но ми идваше малко сух за моя вкус.Като цяло се комбинират краш чинели от различни серии-машинно и ръчно ковани,това обогатява възможностите за един барабанист,но при положение че ползвам един краш чинел в комплекта си,предпочитам да е машинно кован,примерно А къстъм на Зилджан /за по-комерс звук/ въпреки че,в момента свиря с К дарк краш на Зилджан.
Но най-хубавото произтича от това,че тук Истанбул са много евтини и определено е най-достъпният ПРОФЕСИОНАЛЕН избор за БГ музикантите ,а аз лично предпочитам чинелите им пред тези на Пейст.
Негативите...мисля е само един и касае по-тежко свирещите колеги.Чувам,че турските чинели се цепят повечко,но това си е доста субективно,особено като се има предвид ,че доста от ползващите З къстъм на Зилджан се оплакват от същото-поради прекалено голямата твърдост и непластичност на метала в чинелите на тази серия предназначена за тези с по-тежка ръка.

#36 kukls

kukls

кофти твар

• Members
  • PipPipPip
  • 472 Мнения:
  • Инструмент:все още си избирам..

Публикувано 04 февруари 2008 - 15:54

за мен Zildjian Avedis са страшна серия чинели звучащи прекрасно като са озвучени с микрофон. наскоро пеибавих 20" краш към останалите си аведиси и е адски як и пробивен и носи як пауър в себе си , а чинела сигурно е над 20 годишен. сега произвежданите аведиси малко светлички ми звучът сравнение със по старите произвеждани модели.
"Никога не съм позволявал на училищните занятия да пречат на образованието ми."
"По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик."
"Не карай по-бързо отколкото може да лети ангелът ти хранител."

#37 vihro

vihro

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1938 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2008 - 16:01

Е как Vintage чинелите са супер яки.За нищо на света не си заменям 20" краш-райда на Зилджан,който май е и по-стар от твоя :rolleyes:

#38 eL_NinYo

eL_NinYo

Изпълнителен директор

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3107 Мнения:
  • Инструмент:TAMA / ZILDJIAN

Публикувано 20 февруари 2008 - 13:26

Натъкнах се на едно интересно видео :thumbup:

http://zazz.bg/play:5d0afe70

#39 drummer_93

drummer_93

More drumzzz!!!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 664 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2008 - 20:59

Мдам.Мисля,че това е от сериите How It's Made по Discovery.Там бяха давали и как се правят барабани и палки също. В ютюб като напишете в търсачката how it's made drums и ще излязат :thumbs_up:
А това за чинелите е много интересно.

#40 kukls

kukls

кофти твар

• Members
  • PipPipPip
  • 472 Мнения:

Публикувано 22 февруари 2008 - 11:54

аз от видеото едно разбрах .... в чинелите Zildjian A Custom няма нищо custom ... всичко е докарано до по лесно и евтино производство,но това не означава че чинелите са лоши .. напротив. но на мен ми харесва когато всеки чинел си има индивудуален характер и звук, а такъв се постига само от ръчно ковани чинели, например тези на истанбул.

#41 boreto

boreto

Шперц

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1023 Мнения:
  • Инструмент:китара, барабани

Публикувано 04 март 2008 - 19:29

аз от видеото едно разбрах .... в чинелите Zildjian A Custom няма нищо custom ... всичко е докарано до по лесно и евтино производство,но това не означава че чинелите са лоши .. напротив. но на мен ми харесва когато всеки чинел си има индивудуален характер и звук, а такъв се постига само от ръчно ковани чинели, например тези на истанбул.

Напротив колега, има къстъм:) Важните операции се правят на ръка, а и всеки чинел се прави от отделно парче, а не от лист (както са евтините чинели). Плюс това видя ли човека от куолити контрола - музикант, а не инженер!

Елате повече....

#42 kukls

kukls

кофти твар

• Members
  • PipPipPip
  • 472 Мнения:

Публикувано 04 март 2008 - 22:36

разбира се , приемам ;) имах впредвид коването на самият чинел , извършва се от машина която имитира човешка дейност, съответно машината така е програмирана че всеки чинел го кове абсолютно еднакво. както и да е това няма никакво значение понеже чинелките на зилджан А къстъм са страхотни. просто някъде из форума някой беше споменал че примерно Сейбиъните се правят 100% къстъм. ;)

#43 drumvarna

drumvarna

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 479 Мнения:
  • Инструмент:Drums and Vibraphone

Публикувано 04 март 2008 - 23:53

То ако всичко се прави на ръка , имаш ли идея клко ще струват и колко бавно ще се правят!!Основния звук на чинела идва от материала и дебелината на метала , вдлъбнатините които прави машината се програмират предполагам , така че пак може всеки чинел да се прави с различен звук!!
Къстъм не означава всичко да е различно и правено на ръка!аз знам че само К серията е ръчна,при SABIAN e HHX!!
Истанбул не са всички чинели ковани на ръка!!!

#44 drummer_93

drummer_93

More drumzzz!!!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 664 Мнения:

Публикувано 06 март 2008 - 01:59

При Sabian знам,че и HH (Hand Hammered) серията са ръчно направени...то името си говори-ръчно ковани ;)

#45 simon

simon

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Мнения:
  • Инструмент:Барабани, Пиано, Китара

Публикувано 21 март 2008 - 23:31

Айде някой който е наясно с чинелите Istanbul да каже кои модели спадат към професионален клас.
Специално Istanbul Mehmet имат 18 модела, ако не се лъжа, но така и немога да разбера кои са нисък, среден и висок клас.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни